Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Rzeczpospolita
  
  Na celowniku dziennikarzy "Rzeczpospolitej" znalazł się Aleksander Grad i kojarzona z nim firma    -   09/4/2009
O MGGP i ministrze w "Rzepie"
"Rzeczpospolita" przypomina dziś w artykule "Spółka żony i kolegi ministra" o powiązaniach ministra skarbu ze znaną tarnowską firmą geodezyjno-projektową MGGP (zwaną przez konkurentów "gradówką"), która wygrywa przetargi organizowane przez agencje rządowe i spółki Skarbu Państwa. Udziały w niej mają żona Aleksandra Grada i jego kolega. Minister skarbu Aleksander Grad poprosił, by CBA i ABW skontrolowały zamówienia spółek Skarbu Państwa i firmę MGGP. Na wynik kontroli Urzędu Zamówień Publicznych czeka z kolei minister Julia Pitera, ale już teraz broni ministra skarbu, mówiąc, że tej sprawy nie można porównywać ze słynnym konfliktem interesów senatora Misiaka.

Ogloszenie
>

Małopolska Grupa Geodezyjno-Projektowa SA jest jedną z największych spółek geodezyjnych w kraju. W ostatnich trzech latach MGGP SA, wcześniej działająca jako Małopolska Grupa Geodezyjno-Projektowa, wygrała samodzielnie lub w ramach konsorcjum ponad 30 przetargów organizowanych w ramach ustawy o zamówieniach publicznych. Kilkanaście z nich po nominacji w listopadzie 2007 roku Aleksandra Grada na ministra skarbu.
Dominują kontrakty podpisane z państwowymi agencjami i urzędami centralnymi oraz spółkami Skarbu Państwa, m.in z Karpacką Spółką Gazownictwa w Tarnowie, PKP Polskie Linie Kolejowe, oddziałami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. MGGP realizuje też duże kontrakty dla samorządów.
Do MGGP należą MGGP Aero (32 proc.) i MGGP S.A.R.L. Bejrut (98 proc.).MGGP Aero jako pierwsza w kraju kupiła cyfrową kamerę lotniczą, posiada też dwa samoloty. Dzięki zamówieniom publicznym z każdym rokiem firma dynamicznie się rozwija. W 2003 r. przychody netto ze sprzedaży wyniosły 15 mln zł, w następnym – już 25 mln zł, w 2007 r. przekroczyły 53 mln zł, a zysk netto ponad 2,1 mln zł. (...) Prezes spółki MGGP Franciszek Gryboś zaprzyjaźnił się z Aleksandrem Gradem jeszcze podczas studiów na krakowskiej AGH. Razem działali w kole naukowym geodetów, zarabiali pierwsze pieniądze w spółdzielni studenckiej. Obaj widzieli swoją przyszłość w biznesie.
Na początku lat 90. Grad i Gryboś zaczęli tworzyć firmę zajmującą się usługami geodezyjnymi. Później dołączył do nich Bogdan Grodziński (dziś przewodniczący rady nadzorczej MGGP – 25 procent udziałów) i powstała Małopolska Grupa Geodezyjno-Projektowa.
W 1997 r. Grad został wojewodą tarnowskim i swoje udziały przepisał na żonę. Dokonali też rozdzielności majątkowej. W lutym 1998 r. powstała spółka akcyjna MGGP, której założycielami byli: Małgorzata Grad, Bogdan Grodziński, Franciszek Gryboś oraz Janusz Sobczyk (podzielili się akcjami po 25 proc.). Do 2002 roku Aleksander Grad był przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Członkiem tej rady był też jego syn Paweł.
Firma szybko się rozwijała. W 2003 roku miała 15 mln zł przychodów netto, a w 2007 r. już blisko 54 mln zł. Media sugerowały, że dynamiczny rozwój spółka zawdzięczała ówczesnemu posłowi Aleksandrowi Gradowi. MGGP zarzucano m.in., że wygrywa przetargi organizowane przez ARiMR, gdy Grad był szefem sejmowej podkomisji monitorującej wdrażanie dla ARiMR Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (IACS). Po publikacjach „Wprost” i „Super Expressu” Marek Kuchciński złożył w imieniu Klubu PiS zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. W sprawie przetargów wszczęto śledztwo. – Wszystko odbywało się zgodnie z procedurą, były kontrole i nic nam nie zarzucono – mówi Franciszek Gryboś.

Po mianowaniu Aleksandra Grada ministrem skarbu Małgorzata Grad w styczniu 2008 r. zrezygnowała z funkcji wiceprezesa MGGP. – Zawieszam aktywność w spółkach i zaczynam się z nich wycofywać – deklarowała. Miesiąc później wspólnie z Franciszkiem Grybosiem zawiązali spółkę komandytową Franciszek Gryboś spółka komandytowa. Oboje wnieśli do niej swoje udziały, spółka stała się właścicielem połowy akcji MGGP. Dzięki temu Małgorzata Grad nadal ma pośrednio 25 proc. akcji MGGP, jednak w nowej spółce jest komandytariuszem: nie jest upoważniona do reprezentowania firmy ani prowadzenia jej spraw. (...) – Dla przejrzystości zrobiłam, co mogłam i usunęłam się w cień – tłumaczy Małgorzata Grad. Teraz pracuje w dziale prawnym MGGP i zajmuje się analizą umów. (...) – Czy mamy zlikwidować taką spółkę, która się prężnie rozwija i zatrudnia ponad 300 ludzi, w tym 200 inżynierów? – pyta Małgorzata Grad.(...)
MGGP wspólnie z firmą Sygnity oraz Intergraph jako konsorcjum w styczniu podpisała kontrakt z Karpacką Spółką Gazownictwa w Tarnowie o wartości ponad 46 mln zł. Konsorcjum, którego liderem jest Sygnity, ma w trzy lata zbudować Informatyczny System Zarządzania Infrastrukturą Techniczną – GIS. Rzecznik KSG Bożena Malaga-Wrona przyznaje, że trwający trzy lata przetarg był wyjątkowo burzliwy. – Wykonawcy złożyli kilka protestów oraz odwołań, ale wszystkie zostały oddalone przez Krajową Izbę Odwoławczą – zaznacza. (...) – Żona ministra zrezygnowała z zasiadania w zarządzie, spółka niczego nie ukrywa, działa według przejrzystych standardów, bo wie, że jest pod specjalną obserwacją – mówi Julia Pitera. – Tej sprawy nie można porównywać z konfliktem interesów senatora Misiaka.
W miniony piątek minister Aleksander Grad w rozmowie telefonicznej zapewnił „Rz”, że ta spółka sama się broni, bo działa jawnie i przejrzyście, a on poddał się weryfikacji specjalnej komisji rządowej.
Tego samego dnia na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa ukazał się komunikat. Resort poinformował, że minister Grad zwrócił się do ABW i CBA o kontrolę zamówień spółek skarbu państwa oraz kontrolę w MGGP SA dotyczącą realizowania przez tę spółkę zamówień publicznych.

Pena treść artykułu w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 49)Dodaj komentarz
(09-04-2009) nieGrad :
dupek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) mika :
Czy jest instrukcja "co zrobić z żoną po objęciu stanowiska"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) kłos :
a jak by zyło sie lepiej!Bogatemu przecież wolno !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) Do Miki :
Czy jest instrukcja co robić gdy Popaprańcy są krytykowani?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) nie :
Jasne- wycofała sie - ale weszła tylnymi drzwiami. Rewelacja - rodzielność majątkowa- a czwórke dziecii też rozdzielili??? Co za obłuda. Masakra

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) nie omamiony :
Jak prosi o kontrolę to pewnie i stare sprawy ,nawozy, Tankpol itd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) rrrr :
niezłe wałeczki kręci pan grad ,ale to było wiadomo juz dawno !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) olo :
hahahhahahah wezcie Nowaka zamiast tej Pitery - jestem pewny ze znalazłby duzo ciekawych spraw:) ps.... a co z jego przydupasem Heniem w urzedzie miasta ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) pawel zyzak :
Misiaka usuneli bo był cienki bolek a grada nie usuną bo tusk by mial wiecej do stracenia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) do olo :
I właśnie to najistotniejsze: weźcie Nowaka. To jest cały sens tej nagonki: Nowakowi się należy. Na wszelki wypadek nie ma żony.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) do przedmówcy :
mamy wolność słowa pochlebco p. Grada i Tarnów to nie Kozia Wólka jakby chciał pan minister. Wielu ludzi chciałoby wiedzieć co robia ludzie na świeczniku może zgodnie z prawem ale niezgodnie z etyką biznesu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) PPN :
Baron Tarnowa. A zobaczycie, że i tak wygra następne wybory, bo wybuli kasę i będzie startował z pierwsze miejsca.:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) private :
to nie kasa zadecyduje, tylko swojacy posadzeni tu i tam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) private :
nie wiem jak jest, ale cokolwiek by nie zrobił Grad, to i tak lud swoje będzie wiedział. Natomiast ciekawe jest pytanie, co też myśleli sobie decydenci zależnych od skarbu państwa spółek, podczas konkursów, widząc, że jednym z oferentów jest firma, w której udziałowcem jest żona ministra skarbu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) wojtek :
a nic.ktos na nich g;osowal

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) Matrix :
Jedna rada byc biednym jak mysz koscielna miec lewe rece do roboty nie miec nawet wlasnego mieszkania tym samym byc niedorajda zyciowym i pasozytem na spoleczenstwie wtedy w naszym kraju mozna bedzie byc uznanym za uczciwego czlowieka :) Ja p....... co to ma byc matrix ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) jolka :
Pan Grad kombinował jak był jeszcze tarnowskim samorządowcem. Nie pamiętacie? Miał firmę geodezyjną na placu Sobieskiego. Nagle gdy został wojewodą tarnowskim jego firma (przepisana już na żonę) wykonywała największe zlecenia rządowe w Tarnowie - obwodnica np.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) jacek :
A jeśli chodzi o powiązania rodzinne to najlepszym przykładem jest radny Gancarz. Jego żona, brat są zatrudnieni w UM, a on sam aktywnie działa jako agent ubezpieczeniowy /razem z żoną/ wykorzystując swoją pozycję radnego. To jest temat dla redakcji. Tylko czy ktoś ruszy Gancarza?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) Do Matrix :
Dla Ciebie nie ma nic pośredniego ? A jesli nawet bogaty to tylko kosztem innych ,i to ma być ta zaradnośc ?Jeśli ktoś chce mieć kilka willi firmy itd to nie koniecznie POwinien być politykiem .Wiadomo ze bez tych profitów nie byłby taki "zaradny".POzaty jeszcze jest kilka innych spraw nie wyjaśnionych ,a obsadzanie swoimi strategicznych stanowisk w UM to wszyscy przedsiębiorczy tak robią i mogą ? Pytań masa tylko odpowiedzieć nie ma komu.Czy POpaprańcy myślą że wszyscy są tak naiwni jak ich wyborcy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) kłos :
by żyło się lepiej, ten slogan pasuje najbardziej do tej sytuacji !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) Gal :
o jest temat który warto byłoby poruszyć - jak to się dzieje, że w wielu firmach, urzędach czy kulturze działają zespoły rodzinne -tzw.mafie. Często we współpracujących ze sobą instytucjach a tym samym trzeba uważać aby nie zaszkodzić komuś bo nie wiadomo z której strony można dostać po głowie.Forumowicze! Proszę podajcie przykłady , nazwy instytucji czy firm aby ostrożnie poruszać się w tym "składzie porcelany"!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) kolo :
Starostwo Powiatowe w Bochni:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) do jolki :
droga jolu pan grad nigdy nie był tarnowskim samorządowcem!!!! jak dostałaś od mamy klawiature to zapoznaj sie prosze podstawowymi pojeciami prawa administracyjnego. wojewoda nie jest stanowiskiem samorządowym....itd. no ale cóż nie trzeba wiedzieć, żeby kogoś opluć...pluć można za darmoche to konfort demokracji niestety:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) PPN :
Tutaj mowa o firmie ale zwróćcie uwagę również na jego karierę polityczną. W 1997 roku startuje do wyborów parlamentarnych. Wybory przegrywa, ale zostaje wojewodą tarnowskim. W 1999 roku likwidują województwo i w tym samym roku zostaje podsekretarzem w ministerstwie zdrowia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) rrrrr :
gradek to niezły wałeczek !!! każdy w tarnowie to wie tylko slepa jak zwykle pitera nic nie widzi !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) PPN :
Pitera widzi to co chce widzieć:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) bez jaj :
musimy wszystkich przedsiebiorcow pozamykac musimy wszystkich napedzajacych nasza gospodarke sponiewierac musimy wszystkich ludzi z pomyslemi napietnowac musimy wszystkich ludzi z wizja i checia dzialania zniszczyc musimy wszystko zniszczyc wszystko niech jak to powiedzial kononowicz : nie bedzie niczego ! do tego to oszolomstwo zmierza no rece opadaja co tu w na tej wsi tarnow sie wyprawia ? W taki sposo za chwile bedziemy Uralem !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) private :
zlustrować Grada co na cztery łapy spada

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) Do bez jaj :
Jesteś nawiedzony czy opłacony ,kto kogo niszczy ?Grad wygląda na zniszczonego ,może jego firma ? Znałem kilku jak to nazywasz przedsiębiorców,napędzających, ,z wizją ,checią dzialania itp -problem w tym że całą swoje umiejętności i talenty POświęcali na to jak ominąć POdatki ,jak wykiwać pracowników ,podwykonawców ,dostawców itd. Natomiast jak spieprzyć robotę aby jak najwięcej oszczędzić i nachapać się .Opowiadaj te bajeczki wyborcom PO oni wierzą w cuda i inne chwyty marketingowe , ja pracowałem na tych przedsiębiorczych i to jest trafne biorczy byli i brali co się dało . A rece to Ci opadna tylko jeszcze niech przedsiębiorczy utrwalą swoją władzę od sołtysa do ministra ,co POdrodze to wiocha Tarnowska jak sam stwierdziłeś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) Tarnowianin :
Mam takie dziwne domysły że Pyzdek nie POleciał za samowole budowlane ,itd ale że te samowole nie były tyczone przez GEODEZJĘ ,jaką ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-04-2009) mak :
Aby ludziom z PO żyło się lepiej -poszli do wyborów z takim hasłem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-04-2009) do bez jaj :jacek 
a jak gospodarke napędza firma świadczaca usługi za publiczne pieniądze ? Raczej nie napędza a drenuje Skarb Państwa, czyli nas

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2009) qwetr :
jak czytam te komentarze to mi się srać chce . bo jak wy byście byli na takim stanowisku i mieli takie firmy to też robili byście przekręty wiem to z doświadczenia mojego kolegi.więc dajcie spokuj panu gradowi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2009) porazka z tymi nawiedzonymi dziennikarzami :
Oooo tak musimy wszystkich przedsiebiorcow pozamykac musimy wszystkich napedzajacych nasza gospodarke placacych uczciwie podatki na rzecz naszego panstwa sponiewierac musimy wszystkich ludzi z pomyslami napietnowac musimy wszystkich ludzi z wizja i checia dzialania zniszczyc musimy wszystko zniszczyc wszystko niech jak to powiedzial kononowicz : nie bedzie niczego ! do tego to oszolomstwo zmierza no rece opadaja co tu sie wyprawia ? Jak ktos zyje na zasilku i nie ma wlasnej pracy i wlasnego mieszkania to jest ok jest uczciwa niedarajda zyciowa i wtedy co ? Ano dawac go do sejmu bedzie rzadzil krajem naszym krajem za ktory nasi dziadkowie przelewali krew. Takie myslenie doprowadzi Polske do ruiny !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2009) jaja :
no wreszcie ktoś otworzył oczy o panu Gradzie wszyscy zainteresowani wiedzieli że kręci lody -przepisywanie spółki wygrywanie przetargów to i tak cud że tak długo była cisza jak został ministrem, ale ta cisza wynikała,że nie miał parcia na szkło i ludzie zapomnieli o ministrze, a trzeba z bliska się przypatrzeć jego rączkom, a te awanse znajomków w ZAT to też sprawa pod znakiem zapytania, a pani Gacek i pani Augustyn która bliższa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2009) jaja :
no wreszcie ktoś otworzył oczy o panu Gradzie wszyscy zainteresowani wiedzieli że kręci lody -przepisywanie spółki wygrywanie przetargów to i tak cud że tak długo była cisza jak został ministrem, ale ta cisza wynikała,że nie miał parcia na szkło i ludzie zapomnieli o ministrze, a trzeba z bliska się przypatrzeć jego rączkom, a te awanse znajomków w ZAT to też sprawa pod znakiem zapytania, a pani Gacek i pani Augustyn która bliższa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2009) Do aparatczyków PO :
Jak widać obrońcy PO i Grada są odporni na wiedzę, argumenty i informacje . POtrafią jedynie trzymać się instrukcji z centrali .Panowie odpowiedzcie raz merytorycznie na konkretne argumenty !!!!Nie wszystkim wystarczy chamstwo w POstaci "sr...mi się chce" czy robienie z psełdo przedsiębiorców bohaterów uciśnionych przez wszystkich nawet ich wołami roboczymi -pracownikami. Panowie nie wszyscy są wyborcami PO są i normalni chcący usłyszeć argumenty nie cuda, inwektywy i tamci to .....POwiedzcie raz prawde i o sobie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2009) patriota :
tak pozamykac wszytskich i wyslac na zasilek zabronic przedsiebiorczosci zabronic rozwoju zabronic wszystkiego ! nie o taka polske walczylismy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2009) ZN :
Polskę pisze się z dużej "patrioto":)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2009) Grad walczył o rozwój patrioto? :
" Ten mój błąd związany jest ze stoczniami. Żałuję tego, że w styczniu 2008 roku nie zagrałem bardziej ostro z Komisją Europejską. Żałuję, że nie spróbowałem i nie wszcząłem postępowania prywatyzacyjnego od nowa. Wówczas może uniknęlibyśmy wszystkich późniejszych problemów. Oczywiście, pani komisarz groziła wtedy, że natychmiast zostanie wydana decyzja o zwrocie pomocy publicznej. Ale teraz myślę sobie, że nie doszłoby do tego."- A. Grad, Nowy Przemysł/ 13.03.2009.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2009) czytajcie dobrze :
OSADZiŁ KOLESIA Z PODWÓRKA NA STANOWISKU PREZESA SPÓŁKI NA ROK PRZED PLANOWANĄ PRYWATYZACJA !!! TO PRZYKŁAD PRAKTYK GRADA PROSTO Z KRAKOWA -PRZEDSIEBIORSTWO PRODUKCJI I HODOWLI RYB SŁODKOWODNYCH W KRAKOWIE SP Z O.O. DOSTAŁO NA PREZESA aNTONIEGO RAPACZA SKAZANEGO PRAWOMOCNYM WYROKIEM SĄDU KARNEGO( W ZAWIESZENIU) DOSTAŁ SIE BO JAK W SWEJ BUCIE WSZĘDZIE ROZGŁASZA ZNA DOBRZE GRADA !!!!!!!!!LUDZIE JAK TU NIE ZWARIOWAĆ??????????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2009) cd. :
koleś Grada z Rabki Antoni Rapacz, który jeszcze jako burmistrz Rabki został ukarany przez sąd za nieuzasadnione wstrzymywanie decyzji o warunkach zabudowy salonu samochodowego. Sąd orzekł wobec burmistrza karę więzienia w zawieszeniu oraz dwuletni zakaz zajmowania „stanowisk związanych z prowadzeniem postępowań administracyjnych w organach samorządu terytorialnego i administracji publicznej”. Podejmując pracę w spółce skarbu państwa, Rapacz złamał sądowy zakaz. W doniesieniu do prokuratury znalazła się również sugestia o tym, że przestępstwa mogła się także dopuścić Rada Nadzorcza, która powołała Rapacza, mimo wymogu niekaralności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2009) cd. :
koleś Grada z Rabki Antoni Rapacz, który jeszcze jako burmistrz Rabki został ukarany przez sąd za nieuzasadnione wstrzymywanie decyzji o warunkach zabudowy salonu samochodowego. Sąd orzekł wobec burmistrza karę więzienia w zawieszeniu oraz dwuletni zakaz zajmowania „stanowisk związanych z prowadzeniem postępowań administracyjnych w organach samorządu terytorialnego i administracji publicznej”. Podejmując pracę w spółce skarbu państwa, Rapacz złamał sądowy zakaz. W doniesieniu do prokuratury znalazła się również sugestia o tym, że przestępstwa mogła się także dopuścić Rada Nadzorcza, która powołała Rapacza, mimo wymogu niekaralności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) ooo :
i co? gadu,gadu i cisza. Jest ok

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2009) Tarnowianin :
W tym Kraju jak zaparkuesz żne to masz problemy ,ale jak kręcisz lody to masz wręcz wyrazy POparcia (j.w.)To wszystko robi się ,w zorganizowanych klikach i dopiero gdy POdpadnie się komuś w tej hierarchi stojącemu wyżej to jest szum i zamieszanie .Stare powiedzenie jest jednak nadal na czsię _"pies psu ucha nie odgryzie" a w Tarnowie robisię to wręcz otwarcie i z Poparciem ,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) Gal :
Nawet gazety trąbią o POzytywnie ustawionych - przykład - "FAKT",nr.101 ,z dn. 30 kwietnia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2009) Do Gal :
To nie tajemnica ze nawet bez gazet ni istotnego bez wiedzy Cara Aleksandra w Tarnowie się nie dzieje . To jak za Księcia tylko baz klasy i zasad.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2009) rak :
Fakt. Nic bez wiedzy Cara Aleksandra się nie dzieje. To On wybiera swój dwór. Wielkim łowczym s-ki rybackiej skarbu państwa został jego bliski przyjaciel A. Rapacz. Nie inaczej ma się sprawa elektrowni Niedzica i wielu innych spółek skarbu państwa. Pomimo spływających na ręce Pani Pitery skarg brak jakiejkolwiek reakcji z jej strony. No cóż kolesiostwo ma różne oblicza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2009) alu :
do nie Grada. Brawo! Bardzo trafne określenie. Dodałabym jeszcze żołędny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl