To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tylko w inTARnecie niedzielę możecie teraz rozpoczynać jak przed laty ...    -   12/4/2009
Toleranek (1)
Wychowani na niedzielnym programie w jedynej wówczas telewizji, z nostalgią wracamy do owych świątecznych pobudek przez telewizyjnego koguta, przez pieczątkującego swą podobiznę na taśmie filmowej Reksia, przez młotek pana Adama Słodowego i niewidzialną rękę, która wówczas jeszcze nie pomyślała o wydostaniu się z telewizora i przemieszczeniu np. pod nasze kołderki. Dzisiejsza kontynuacja tej kultowej audycji to już niestety popłuczyny; boimy się zresztą, że nawet gdyby program "trzymał poziom" - nieuświadomiona jeszcze odpowiednio dziatwa wybierałaby - tak jak teraz - inne kanały. Z jednej strony zatem tęsknimy za kogucikiem na płocie, ale z drugiej nie możemy stronić od "ducha czasu". Dlatego też chcąc uczynić zadość wspomnieniom, odwołującą się do pierwowzoru ale współczesną wersję coniedzielnego spotkania z Wami, postanowiliśmy nazwać ... "Toleranek". Nasza redakcja podejmuje zatem szczere postanowienie witania was co tydzień o tej samej wczesnoniedzielnej porze garścią jedynie słusznych porad, informacji, refleksji i wyszukanej rozrywki. Budzić Was będą dwa inTARnetowe koguciki - autorzy, i to w zasadzie jedyna zmiana w luźnej, choć jak najbardziej tradycyjnej formule cyklu. Mamy nadzieję, że wszyscy poczujecie się "u siebie". Gdyby zaś któregoś niedzielnego poranka zabrakło w tym miejscu "Toleranka" to będziecie wiedzieć, jak to interpretować ...

Ogloszenie

Jaja, nawet i te Wielkanocne, jak wiadomo – są różnej klasy. Mamy więc „eski”, „emki”, „ikselki”, mamy też pisanki - jaja malowane, czy raczej: farbowane. Szczególnie jaja farbowane są odzwierciedleniem naszej codzienności – albowiem tak jak na świątecznym stole dominować będzie koszyk z tymi jajami, tak centralne miejsce życia publicznego zajmują farbowane autorytety. W przypadku tych ostatnich spokojnie możemy mówić o jajach kwadratowych i śmierdzących. Dlatego też najważniejsze w Polsce rozróżnienie oddziela jaja normalne od jaj nienormalnych, czyli słusznych, bo ukoszernionych przez „Gazetę Wyborczą” i jej podobne środowiska, które to jaja spożywać musimy nie bacząc na ich smród, albowiem nazwanie smrodu smrodem, wiąże się z niebezpieczeństwem bycia uznanym za antysemitę, lustracyjnego rewanżystę i w ogóle ciemnogród. Poniżej zatem przedstawiamy wybór różnych jaj – sami państwo osądźcie, do której zaliczają się kategorii. Aha, o prawdziwej zawartości niektórych jaj przekonają się Państwo dopiero po doczytaniu niniejszego felietonu do końca...

1. Jajo Platformy Obywatelskiej. Po zamieszaniu wokół najnowszej książki o Lechu Wałęsie, prezes IPN, odwołał z funkcji szefa Biura Edukacji Publicznej Jana Żaryna. Prezes swego podwładnego chciał odwołać już dawno, to znaczy od czasów wygrania przez PO wyborów. Teraz pretekst się znalazł – pan Żaryn stwierdził bowiem, iż „Wałęsa otrzymał status pokrzywdzonego w sytuacji niewyjaśnionej, jeśli chodzi o jego życiorys”. Pożytek z tego jaja jest taki, że teraz przynajmniej wiemy ponad wszelką wątpliwość, jaka pod rządami Platformy obowiązuje „polityka historyczna”, choć pewne sygnały mieliśmy już wcześniej, gdyśmy się angażowali w to całe niemieckie centrum wypędzeń, upamiętniające tragedię tysięcy Niemców, których żeśmy niegodnie przepędzali zaraz po tym, jak w czasie II wojny światowej Niemcom nie udało się dorżnąć i przepędzić do obozów zagłady nas. Jako że jaka jest polityka biologiczna, to wiemy, za sprawą edukacji homoseksualnej, pora by po „naukach społecznych” (6-latki do szkół) PO wzięła się wreszcie za politykę fizyczną, szczególnie zaś za te lekcje, które traktują o widmach czy innej optyce, by szkolna dziatwa, a i dorośli, wreszcie się nauczyli, że czarne jest białe, a białe czarne. Na kolejny przełom czeka też matematyka, która również towarzysze, wicie rozumicie, musi być „w służbie ustroju”.

2. Jajo rynku nieruchomości. W ostatnich czterdziestu latach 1700 kościołów w Polsce przekształcono w budynki mieszkalne, sale koncertowe itp. Przeróbek na spichlerz czy stajnię na razie nie zanotowano. Najciekawszej metamorfozy doznała jedna z częstochowskich świątyń, która najpierw stała się synagogą, a ostatnio, w związku ze zmianami w populacji ludności – meczetem.

3. Jajo ekumeniczne. „Judaizm to taka sama droga do zbawienia, jak chrześcijaństwo” – twierdzi prezes Akcji Katolickiej. Jego zdaniem niedopuszczalne jest modlenie się o nawrócenie wyznawców judaizmu na chrześcijaństwo. Tym samym zbawcza śmierć Chrystusa stała się niepotrzebna.

4. Jajo życia po życiu. Jak wynika z ostatnich sondaży, prawie połowa Polaków nie wierzy w żadną formę życia po śmierci; w zmartwychwstanie wierzy tylko 10 procent. Znacznie powszechniejsza jest natomiast wiara w reinkarnację.

5. Jajo antykoncepcyjne. Sejm RP, na wniosek klubu poselskiego PO przyjął uchwałę, w której zwraca się do własnego rządu z żądaniem oficjalnego potępienia Benedykta XVI, który w czasie ostatniej pielgrzymki po Afryce, uznał, zgodnie ze statystykami, prezerwatywy za nieskuteczną broń w walce z AIDS. Jego zdaniem bowiem, jak pokazał przykład kampanii prowadzonej w jednym z afrykańskich krajów, skutecznym sposobem jest przestrzeganie katolickiej wierności. Stanowisko papieża, o ironio, poparł wielki mufti i przewodniczący związku kameruńskich muzułmanów szejk Munir.

6. Jajo biblijne. Arcybiskup Józef Życiński podczas kazania w niedzielę palmową porównał mękę Chrystusa do męki Lecha Wałęsy. „Tłum, który tak ochoczo krzyczał, by uwolnić Barabasza - mordercę, miał swój odpowiednik w klubie gazety, która nosi bardzo podniosłe i patetyczne imię” - mówił metropolita mając na myśli uczestników spotkania autorskiego Pawła Zyzaka, autora biografii Lecha Wałęsy. Słuchacze Zyzaka, wznosili okrzyki pod adresem Wałęsy, aby opuścił Polskę. Wałęsa nie tylko do konstytucji, ale na ołtarze!

7. Jajo homofobiczne. 22 marca aktywiści z Kampanii Przeciw Homofobii, zrzeszającej gejów i lesbijki, zorganizowali manifestację pod klasztorem na Jasnej Górze. Wychodzący z mszy katolicy nie wpuścili ich do świątyni. Członków KPH przed chrześcijańskim fundamentalistami ochraniała policja. Pan Biedroń, lider KPH, zapowiada złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez prowokacyjnie zachowujących się katolików.

8. Jajo tolerancji. W reakcji na zwrot ku korzeniom chrześcijaństwa czyniony przez Benedykta XVI, „Gazeta Wyborcza” wpisała papieża na listę „największych nieudaczników świata”, zaraz po zwyrodnialcu Jozefie Fritzlu, nazywając go „odrażającym, starym, byłym członkiem Hitlerjugend, który nosi śmieszne ubranka i wyznaje odrzucające wartości”.

9. Jajo artystyczne. Obrońcy wolności słowa zaprotestowali przeciwko decyzji prezydenta Krakowa, który zwolnił z pracy urzędnika odpowiedzialnego za kulturę w tym mieście. Urzędnik ten wydał zgodę na otwarcie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa wystawy, na której znalazły się takie dzieła jak krucyfiks włożony w kondom, Matka Boża w stroju Batmana czy ojciec Pio jako Robin.

10. Jajo lustracyjne. Prymas Polski w specjalnym dokumencie zakazał ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu wstępu do jakiejkolwiek świątyni w Polsce, z uwagi na fakt, iż „lustracyjna postawa” księdza jest sprzeczna z nauczaniem kościoła.

11. Jajo postępu. Sejm RP wydał ustawę zakazującą używania przez pracowników hospicjów słów „Bóg” i „Nasz Pan”, z uwagi na ich dyskryminujący, wobec wyznawców innych religii i ateistów, charakter. Ten sam parlament przyjął też ustawę zgodnie z którą katolickie ośrodki adopcyjne nie mają prawa odmówić adopcji parze homoseksualnej.

12. Jajo edukacyjne. Rodzice, którzy nie posłali dzieci na lekcje „przysposobienia do życia w rodzinie”, na których 8-latkom pokazywano filmy animowane promujące homoseksualne „związki partnerskie”, staną przed sądem. Grozi im pozbawienie praw rodzicielskich.

13. Jajo Temidy. Sąd kazał Ryszardowi Nowakowi, szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, przeprosić Adama Darskiego, lidera satanistycznego zespołu Behemoth za nazwanie go przestępcą i wpłacić 3 tys. złotych na schronisko dla zwierząt. R. Nowak nazwał Darskiego przestępcą, zaraz po tym jak ten podczas koncertu wyraził się wulgarnie o Biblii, podarł ją i rozrzucił jej resztki wśród publiczności.Listę powyższych jaj moglibyśmy ciągnąć niemal w nieskończoność. W większości przypadków posunęliśmy się jednak do manipulacji – część opisywanych tu, autentycznych zdarzeń miała miejsce nie w Polsce, ale w różnych krajach Unii Europejskiej, we Francji, w Wielkiej Brytanii (wybór z ostatniego miesiąca). Pozwoliliśmy sobie wszakże na to „nadużycie” w celach szczytnych i edukacyjnych – pora bowiem, byśmy się przyzwyczajali do wysokich, unijnych standardów, na straży których stać będzie nasz Trybunał Konstytucyjny oraz polskie sądy, zwłaszcza po ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Jest bowiem tylko kwestią czasu, kiedy standardy te zaczną obowiązywać nad Wisłą. No i zawszeć to warto wiedzieć, co też mają na myśli ci, którzy perorują o „europejskich standardach”.

Na koniec jeszcze jajo czternaste, całkowicie nie-zmanipulowane i do tego ogólnoświatowe !
14. Jajo ogólnoświatowe. Praktycznie bez echa, a już na pewno bez komentarzy, przeszła w polskich mediach jedna z najważniejszych decyzji XXI wieku, jaką podczas szczytu G20 w Londynie podjęli władcy naszego nowego, wspaniałego świata. Otóż uznali oni, że jedną z najważniejszych metod walki ze światowym kryzysem będzie likwidacja tzw. "rajów podatkowych" - ostatnich przyczyn dla których można było jeszcze mówić o wolnym rynku i konkurencyjności gospodarek na naszej planecie. Teraz podatkowe piekło ma zapanować już niepodzielnie na całym globie i pod każdą szerokością geograficzną ...
Czy w zgiełku wszechobecnej niesiołowszczyzny i innych palikotyzmów usłyszeliście głos choćby jednego sprawiedliwego z ponoć liberalnej formacji rządzącej naszym krajem, który uznałby to wydarzenie za chociażby "niepokojące" ?

M. Poświatowski, P. Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:26:03
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html