Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ukradł z kantoru 200 tys. złotych    -   14/4/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Nic nowego pod słońcem. Złodzieje okradają podróżnych w pociągach, kradną w szatniach, łupią samochody – niebezpieczna jest nawet zmiana koła w aucie na parkingu – w ten sposób 72-letni mężczyzna stracił saszetkę z sumą ponad 3 tys. zł. Okradziono także kantor w jednym z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie – i to na sumę około 200 tys. zł.! Wciąż nie brak także zniszczeń mienia – najczęściej ofiarą (czy aby „tylko” „bezmyślnych” wandali?) padają samochody – w nocy nieznany sprawca poważnie uszkodził dwa samochody zaparkowane w okolicy jednego z bloków przy ul. Rydza Śmigłego w Tarnowie, oblewając karoserie łatwopalną cieczą. Do niecodziennego, bandyckiego zdarzenia doszło jednak pewnego wieczora przy ul. Ablewicza w Tarnowie – nieznany sprawca uderzył kamieniem w przednią szybę Fiata Seicento, powodując uraz głowy w postaci złamania kości skroniowej, siedzącego za kierownicą 34-letniego właściciela pojazdu, mieszkańca miasta. Drugi z biorących udział w zdarzeniu sprawca, uszkodził pojazd uderzając deską w tylną szybę samochodu.

Ogloszenie

Kradzieże
Na ul. Krakowskiej w Tarnowie z otwartego samochodu m-ki Toyota Yaris skradziono drukarkę bezprzewodową o wartości 3 tyś. zł. Straty poniosła jedna z firm z terenu woj. mazowieckiego.
Ofiarą złodzieja padł 48-letni tarnowianin podróżujący pociągiem relacji Łódź Fabryczna – Częstochowa. Z kieszeni marynarki skradziono mu etui na dokumenty, gotówkę w kwocie 1100 zł. oraz telefon komórkowy. Właściciel oszacował swoje straty na kwotę 1500 zł.
Mieszkaniec Olszyn został okradziony podczas pobytu w Brzesku. Nieznany sprawca skradł 35-letniemu mężczyźnie dokumenty (prawo jazdy, dowód osobisty, książeczka wojskowa), 2 karty bankomatowe, kartę telefoniczną oraz portfel o wartości 100 zł wraz z gotówką w kwocie 80 zł. W sumie właściciel poniósł straty w wysokości 215 zł.
Policjanci KP Tarnów-Zachód ustalili a następnie zatrzymali 41-letniego mieszkańca Jadownik, który oferował do sprzedaży piłę do cięcia drewna oraz wałek napędowy do piły. Zatrzymany mężczyzna nie potrafił podać miejsca pochodzenia wyżej wymienionych przedmiotów. W trakcie czynności policyjnych mężczyzna przyznał się do kradzieży piły z terenu posesji przy ul. Dalekiej w Tarnowie. Właściciel wycenił wartość skradzionego mienia na kwotę 790 zł.
W Żabnie nieznani sprawcy ukradli telefon komórkowy wart 400 złotych, pozostawiony przez nieletniego mieszkańca Niecieczy, w szatni hali sportowej przy ul. Przybyszewskiego. W wyniku działań podjętych przez policjantów z miejscowego komisariatu, osoby podejrzewane o kradzież zostały zatrzymane. 16-latek z Żabna trafił do Policyjnej Izby Dziecka, starszy 17-latek do policyjnego aresztu.
W jednym z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie doszło do kradzieży z włamaniem. Nieznany sprawca wykorzystując nieobecność pracownika kantoru wymiany walut, w nieustalony sposób otworzył zamek w drzwiach pomieszczenia i ukradł z wnętrza pieniądze w różnych walutach, o łącznej wartości około 200 tys. złotych, na szkodę mieszkańca miasta.
Nieuwagę pokrzywdzonego, 72-letniego mieszkańca Brzozówki wykorzystał złodziej. Podczas gdy mężczyzna zmieniał koło w samochodzie, na parkingu przy ul. Słonecznej w Tarnowie, nieznany sprawca ukradł pozostawioną na przednim siedzeniu pasażera saszetkę z pieniędzmi w kwocie ponad 3 tysiące złotych, dokumentami i okularami.

Zniszczenie mienia
Policja poszukuje sprawców uszkodzenia dwóch granitowych płyt nagrobnych, które znajdowały się na terenie posesji jednego z zakładów kamieniarskich w Tarnowie. Straty spowodowane przez wandali wyniosły 1000 zł.
W sobotnią noc nieznany sprawca uszkodził dwa samochody (Nissana oraz Audi) zaparkowane w okolicy jednego z bloków przy ul. Rydza Śmigłego w Tarnowie, oblewając karoserie łatwopalną cieczą. W wyniku jego działania w jednym z samochodów zniszczeniu uległ zderzak, lampa, błotnik, dach, drzwi oraz pokrywa silnika, w drugim – błotnik, koło, drzwi z szybą i tapicerką. Pokrzywdzonym jest mieszkaniec Tarnowa. Trwa szacowanie strat.

Napady, rozboje, pobicia
Wieczorem na parkingu przy ul. Ablewicza w Tarnowie, nieznany sprawca uderzył kamieniem w przednią szybę Fiata Seicento, powodując uraz głowy w postaci złamania kości skroniowej, siedzącego za kierownicą 34-letniego właściciela pojazdu, mieszkańca miasta. Drugi z biorących udział w zdarzeniu sprawca, uszkodził pojazd uderzając deską w tylną szybę samochodu.

Za kółkiem
W miejscowości Szerzyny doszło do wypadku drogowego. Kierujący VW Golf 27-letni mężczyzna mieszkaniec Czermnej potrącił 9-letniego chłopca , który przebiegał przez jezdnię z lewej strony na prawą. Chłopiec doznał złamania ręki , został przewieziony do szpitala w Jaśle. Kierowcę samochodu poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem 0,00.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali na ul. Krakowskiej w Tarnowie, 25-letniego mieszkańca miasta, który kierował pojazdem marki Mazda 323 mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.
Do wypadku drogowego doszło w Bobrownikach Małych. Kierujący motocyklem, 32-letni mieszkaniec Bogumiłowic, jadąc drogą K 1343, od Siedlca w stronę Rudki, po wyjściu z łuku zjechał na skarpę po prawej stronie drogi i uderzył w nasyp drogi dojazdowej do jednej z posesji. Doznał on uszkodzenia kręgosłupa, niedowładu kończyn dolnych, stłuczenia klatki piersiowej oraz rany podudzia.

Różne
W jednym z mieszkań przy ul. Prostopadłej w Tarnowie, podczas libacji alkoholowej doszło do zgonu 50-letniego właściciela. W mieszkaniu oprócz denata przebywały 4 osoby, w tym 2 kobiety - wszyscy byli nietrzeźwi. Osoby te zostały zatrzymane do wyjaśnienia sprawy. Na razie nie jest znana przyczyna zejścia śmiertelnego. Zwłoki zabezpieczono do sekcji.
Jak już informowaliśmy, 1 kwietnia obowiązki komendanta KP Tarnów-Zachód objął aspirant sztabowy Piotr Dubiel. Nowy komendant został wyłoniony w drodze konkursu. Asp. szt. Piotr Dubiel ma 44 lata, w Policji pracuje od 1991 roku, a jego kariera zawodowa od początku pracy w Policji związana była z służbą dochodzeniowo-śledczą. Od czerwca 2007 roku był zastępcą komendanta KP Tarnów-Zachód. Z wykształcenia jest licencjatem pedagogiki resocjalizacyjnej i sądowej. Kontynuuje studia magisterskie na kierunku resocjalizacja i profilaktyka społeczna na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ma żonę i dwójkę dzieci w wieku 11 i 17 lat. Jego hobby to sport, turystyka górska i elektronika. Piotr Dubiel zastąpił nadkom. Włodzimierza Gancarza, który po 19 latach służby w Policji, z czego ostatnich 4 na stanowisku komendanta Komisariatu Tarnów Zachód, odszedł na emeryturę. Komendant Miejski Policji w Tarnowie powierzył pełnienie obowiązków z-cy Komendanta Komisariatu Policji Tarnów-Zachód podkomisarzowi Grzegorzowi Hablowi. Podkom. Grzegorz Habel ma 34 lata, w Policji pracuje od 1995 roku. Pracę w Policji rozpoczął od Oddziałów Prewencji KSP w Warszawie, następnie był dzielnicowym, kierownikiem rewiru dzielnicowych i oficerem dyżurnym w KP Tarnów-Centrum. Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki, absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończył również Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Ma żonę i dwójkę dzieci w wieku 2 i 4 lat. Jego pasją jest historia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(14-04-2009) Gal :
W dzisiejszej gazecie "Dzienniku Polski" możemy przeczytać już na pierwszej stronie rewelacyjne rozwiązanie -pomysł MSWiA - te powyżej wymienione przestępstwa już nie będą ścigane bo są za "drobne"!! Jeśli coś takiego wejdzie w życie to niebezpiecznie będzie wyjść na ulice. Na osiedlach trzeba będzie organizować "bojówki obywatelskie", chodzić uzbrojonym itd...Występowanie do sądów powolnych i tylko z powództwa cywilnego przestanie mieć sens ; podobnie jak oczekiwanie na poczciwych policjantów.. pozostaną samosądy...jak na Dzikim Zachodzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl