Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dobiega końca cykl wykładów i spotkań w TCK    -   15/4/2009
Ostatnia „Akademia Filmowa”
Kwietniowe spotkania Akademii filmowej przypadające na najbliższy piątek i sobotę ( 17 i 18 kwietnia) zakończą cykl spotkań, projekcji i wykładów prezentujących film polski, jego historię i dorobek w ramach prowadzonego przez Jerzego Armatę cyklu spotkań Akademii proponowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury. Przypominamy: w piątek czeka nas wykład „Adaptacje literackie – ekranizacja czy bryk?” oraz projekcja filmu W. J. Hasa „Sanatorium pod klepsydrą”, zaś sobotnie popołudnie poświęcone zostanie zawodowi montażysty – zaplanowano spotkanie z montażystą Krzysztofem Szpetańskim oraz film K. Kieślowskiego „Krótki film o miłości”.

Ogloszenie
>

Piwnice TCK, piątek, 17 kwietnia g. 17:00 - wykład krytyka Jerzego Armaty „Adaptacje literackie – ekranizacja czy bryk?”; projekcja filmu Wojciecha Jerzego Hasa “Sanatorium pod klepsydrą” (1973) z Janem Nowickim, Gustawem Holoubkiem i Tadeuszem Kondratem. Oryginalna ekranizacja prozy Brunona Schulza; poetycka refleksja na temat ludzkiego przemijania, nieuchronności i nieodwracalności śmierci ukazana poprzez historię młodego człowieka, który odwiedzając tytułowe „sanatorium", przenosi się w surrealistyczny świat metaforycznej wyobraźni.

Piwnice TCK, sobota, 18 kwietnia g. 16:00 - filmowe zawody: wykład „Montaż filmowy – między skrótem i manipulacją” oraz spotkanie z montażystą Krzysztofem Szpetmańskim , pracującym przy takich filmach jak “Dług”, “Mój Nikifor”, “ Plac Zbawiciela”, czy nagrodzonym właśnie za montaż na ostatnim FPFF w Gdyni filmie “Rysa” Michała Rosy, który już wkrótce bo w maju, zaprezentowany zostanie na 23 Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. Wykład i spotkanie Akademii zakończy projekcja filmu Krzysztofa Kieślowskiego “Krótki film miłości” (1988) z Grażyną Szapołowską, Olafem Lubaszenko i Stefanią Iwińską. Jest to szósta część telewizyjnego cyklu „Dekalog” inspirowana przykazaniem „Nie cudzołóż”.

Jednorazowy wstęp na wykład – 10 zł. ”Kończąc cykl spotkań Akademii filmowej 3 – film polski, mam nadzieję że był on okazją do zapoznania się z naszą rodzimą kinematografią, do spojrzenia na film jako dzieło na którego kształt i wyraz składa się praca wielu ludzi, a spojrzeć można na niego z wielu stron” - podsumowuje cykl Anna Grygiel z TCK.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl