Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Komedia „Każdy kocha Opalę”    -   15/4/2009
Premiera na „Talię”
„To sztuka o tym, że ludzie święci to dziwacy. I chyba nie tylko dlatego, że syrop na kaszel przechowują w butelce po szamponie, a torebki herbaty suszą na sznurku nad piecykiem” - pisał w 2004 roku w „Gazecie Wyborczej” Dariusz Barański, po premierze sztuki „Każdy kocha Opalę” w Gorzowie Wielkopolskim. Za komedię tą bierze się również Tarnowski Teatr im. L. Solskiego” – premiera przewidziana jest podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii „Talia”. -W pewnym sensie Opala jest radosną, ufną „wariatką”, bo wariactwem nazywa się w Polsce naiwność, a to przecież nic innego jak czystość wewnętrzna, zaufanie do ludzi. (...) Szukałam takiego tekstu – bo mówi on o tym, co mnie boli, a boli mnie, że zamiast rozumu mamy cwaniactwo, zamiast szlachetności – obłudę i hipokryzję i ta sztuka jest właśnie sprzeciwem wobec tego. (...) My w Polsce wolimy się wyśmiewać, niż śmiać. W „Opali” będziemy mieli do czynienia z czystym śmiechem, takim z łezką w oku- mówi odtwórczyni roli głównej, Barbara Wrzesińska.

Posłuchaj, co o sztuce i swojej bohaterce mówi odtwórczyni głównej roli Barbara Wrzesińska :

Ogloszenie
>

”Ludzie różnie reagują na zło, które ich otacza i spotyka. Jeden go nienawidzi, inny sięga po karabin, jeszcze inny żyje w poczuciu wiecznej krzywdy albo mu ulega i sam zaczyna czynić zło. Opala ma sposób zupełni wyjątkowy, o czym mówi sama: zło istnieje, ale ja wcale o tym nie chcę słuchać, nie dopuszczam go do siebie i absolutnie nie zamierzam się nad tym zastanawiać (...)” - pisał w 2004 roku w „Gazecie Wyborczej” Dariusz Barański, po premierze w Gorzowie Wielkopolskim.
W tarnowskiej inscenizacji sztuki Johna Patricka „Każdy kocha Opalę”, którą zobaczymy na rozpoczęcie XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii „Talia 2009” w odnowionej sali teatralnej Pałacu Młodzieży, zobaczymy: Barbarę Wrzesińską (Opala Kronkie), Annę Lenczewską, Jerzego Ogrodnickiego, Roberta Żurka, Tomasza Piaseckiego i Andrzeja Popiela. Inspicjent-sufler: Katarzyna Jędrzejczyk. Spektakl reżyseruje Jan Tomaszewski; scenografia: Tatiana Kwiatkowska.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl