Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szpital Św. Łukasza już przekroczył limity na świadczenia onkologiczne    -   20/4/2009
Onkologia: brakuje 2 mln zł
O zwiększenie kontraktu na świadczenia onkologiczne zwrócił się do Narodowego Funduszu Zdrowia Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. Powód? Przekroczenie w ciągu zaledwie trzech miesięcy o ponad milion złotych przyznanych limitów. Szpital szacuje, że pokrycie faktycznie świadczonych usług z zakresu radioterapii wymagałoby zwiększenia kontraktu o mniej więcej dwa miliony złotych.

Ogloszenie
>

Z podsumowania wykonanych usług medycznych w Tarnowskim Ośrodku Onkologicznym wynika, że zapotrzebowanie na nie jest znacznie większe niż to gwarantuje przyznany szpitalowi kontrakt. W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku z radioterapii stacjonarnej i ambulatoryjnej korzystało przeciętnie 60 pacjentów miesięcznie co oznacza mniej więcej 990 seansów miesięcznie, a nadwykonania wyniosły tu ponad 730 tys. zł. Ze świadczeń medycznych z zakresu chemioterapii skorzystało także znacznie więcej osób niż przewiduje kontrakt, co spowodowało nadwykonania w tym samym okresie na sumę ponad 300 tys. zł.
Utrzymywanie kontraktu na dotychczasowym poziomie spowoduje, że skala nadwykonań będzie rosła tym bardziej, że Zakład Radioterapii ma być wyposażony w drugi przyspieszacz (urządzenie potrzebne do naświetlania) umożliwiający zwiększenia liczby przyjmowanych pacjentów. Przewiduje się, że do końca roku ich ogólna liczba może się wahać pomiędzy 800 a 1000 osób. -Nie otrzymując pieniędzy za wykonane świadczenia mamy dwa wyjścia: albo wprowadzenie limitu udzielanych świadczeń albo wpędzanie szpitala, znajdującego się dziś w dobrej kondycji ekonomicznej, w kłopoty finansowe. Żadne z tych rozwiązań nie jest dobre – podkreśla Anna Czech, dyrektor szpitala.

Przypomnijmy, że dzisiaj w TOO nie ma żadnych kolejek. Dzięki temu leczenie pacjentów rozpoczyna się możliwie szybko, co zwiększa jego skuteczność. -Wprowadzenie limitów natychmiast spowoduje kolejki, opóźni proces leczenie, podniesie jego koszty i spowoduje zmniejszenie szansy wyleczenia – podkreśla dyrektor szpitala.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl