Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezdomni i opuszczeni zjedli w sobotę wielkanocne śniadanie    -   21/4/2009
Połamali się jajkiem
Pałac Młodzieży w Tarnowie - Młodzieżowe Centrum Samorządności oraz Towarzystwo Powszedniej Pomocy „Serce”, dzięki aktywnej pomocy i wsparciu radnego Roberta Wardzały, zorganizowało z okazji Świąt Wielkanocnych oraz Święta Miłosierdzia Bożego śniadanie wielkanocne dla ok. 160 ludzi bezdomnych, opuszczonych i samotnych z Tarnowa i okolic. Śniadanie zjedzono w stołówce Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Uroczyste śniadanie, które rozpoczęło się 18 kwietnia 2009 o godz. 10.30 miało niezwykłą świąteczną oprawę. Na wstępie ks. Włodzimierz Mleczko z Parafii św. Krzyża i św. Filipa Neri poświęcił stoły z przygotowanymi potrawami. Świąteczne życzenia złożyli zebranym goście: Wiceprezydent Miasta Tarnowa Henryk Słomka – Narożański, Dyrektor Wydziału Zdrowia Wiesław Izworski, Siostra Józefina ze Zgromadzenia Sióstr św Józefa, Radny Robert Wardzała, Kierownik CKiW OHP Ewa Szatko oraz przedstawiciele MCS PM Stanisław Olszówka i Karolina Kiełbasa. Nie zabrakło tradycyjnego podzielenia się jajkiem. Na stołach królowały potrawy wielkanocne: żurek z jajkiem i kiełbasą, wędliny z sałatką jarzynową i chrzanem, ciasta, kawa i herbata. W imieniu zebranych głos zabrał Wojciech Cieślikowski który w ciepłych słowach podziękował za zorganizowanie świątecznego śniadania. Podczas śniadania w Koncercie Wielkanocnym, wystąpiła gościnnie znana szerokiej publiczności artystka - wokalistka Małgorzata Wyszogrodzka a towarzyszył jej przy organach Mariusz Łabędź. Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Samorządności PM sprawnie i z uśmiechem wystąpili w roli kelnerów, obsługując uczestników tego niezwykłego spotkania.
- Jesteśmy przekonani, że kolejna realizacja Śniadania Wielkanocnego, w ramach corocznej akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich”, była ważnym doświadczeniem wychowawczym dla młodzieży i wolontariuszy, a bezdomnym i opuszczonym przyniosła wiele radości i wzruszeń. Szczególne serdecznie podziękowania za wsparcie i aktywną pomoc kierujemy do Pana Janusza Pasternaka z Firmy EUROSAN, Pana Stanisławowa Bańbora - właściciela Cukierni Targowa oraz pracowników CKiW OHP w Tarnowie - mówi Koordynator – Opiekun Młodzieżowego Centrum Samorządności PM mgr Stanisław Olszówka.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 



© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947