Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jedna z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w Tarnowie nareszcie ukończona    -   22/4/2009
Rondo gotowe !
Od około godziny 15:30 we wtorek 21 kwietnia można jeździć nareszcie dawno oczekiwanym rondem u zbiegu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej. Inwestycja, która objęła wcześniejszą rozbiórkę trzech kamienic (w tym jednej charakterystycznie wcinającej się w pas drogowy) a potem przebudowę skrzyżowań, budowę chodników, parkingu oraz budowę ronda kosztowała łącznie 10 milionów 200 tysięcy złotych. Otwarcie tego ostatniego obiektu drogowego zakończyło ważny etap przebudowy układu komunikacyjnego w centrum miasta, przede wszystkim zakończyło pierwszy etap prac nad przebiciem północ-południe, ale też było fragmentem większych prac w ciągu ulicy Mickiewicza (od kilku tygodni sprawniej można pokonywać pobliskie, znacznie powiększone skrzyżowanie z ulicą Matki Bożej Fatimskiej). Jeszcze w tym roku można się spodziewać rozpoczęcia kolejnych prac drogowych w dwóch kierunkach od ronda - na południe, w kierunku ulicy Mostowej i na zachód (przejście piesze pod ulicą Mickiewicza).

Posłuchaj fragmentów przemówień wygłoszonych przez Prezydenta Ryszarda Ścigałę, wojewodę Jerzego Millera, marszałka Romana Ciepielę i Grzegorza Molickiego, przedstawiciela wykonawcy, firmy Strabag :

Ogloszenie
>

W uroczystości otwarcia ronda i tradycyjnego przecięcia wstęgi wzięli udział, poza przedstawicielami magistratu - m.in. prezydentem Ścigałą i jego zastępcami, miejskim inżynierem ruchu i dyrektorami innych wydziałów Urzędu Miasta - radni miejscy, wojewódzcy a także Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, zastępujący Marszałka Województwa Roman Ciepiela, przedstawiciel Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciela głównego wykonawcy inwestycji - firmy Strabag.
Kontrakt zawarty między Tarnowskim Zarządem Dróg Miejskich a tą firmą obejmował I etap przebudowy połączenia autostrady A-4 (węzeł Krzyż) z drogą wojewódzką nr 977 w Tarnowie. W jego ramach wykonano budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Starodąbrowska oraz przebudowę skrzyżowań. Poszerzono następujące odcinki ulic: Starodąbrowska od Słonecznej, Mickiewicza do ronda, Starodąbrowska rondo-Lwowska, Starodąbrowska od Lwowskiej, Lwowska od centrum i do centrum oraz M.B. Fatimskiej - Bóżnic. Wykonano na tych odcinkach nową nawierzchnię ulic. Ponadto zostały wykonane: zatoki autobusowe, odwodnienie, chodniki, parkingi, oznakowanie poziome i pionowe oraz sygnalizacja świetlna. Nowootwarte rondo ma średnicę zewnętrzną równą 29 m, średnica wyspy to 16 m, szerokość jezdni - 4,5 m. Wysokość wyspy mierzona od osi jezdni wynosi 70 cm.
Posłuchaj, co o rondzie, jego planowanej przepustowości i znaczeniu ukończonej inwestycji dla przyszłości ruchu komunikacyjnego w mieście, mówi Zdzisław Musiał, miejski inżynier ruchu :Ukończona inwestycja doczeka się kontynuacji prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Kolejny etap budowy jakże potrzebnego traktu komunikacyjnego z północy na południe Tarnowa ma objąć: przebicie do ulicy Mostowej, zmianę układu ulicy Gumniska oraz przebudowę ulicy Dąbrowskiego. -Przebicie powinno być gotowe jeszcze w tym roku - deklaruje prezydent Ryszard Ścigała.
Już za kilkanaście dni rusza natomiast przetarg na dokumentację projektową dotyczącą pieszego przejścia podziemnego pod ulicą Mickiewicza (na wysokości ulicy Goldhammera). Według Zdzisława Musiała, miejskiego inżyniera ruchu, prace nad budową podziemnego tunelu ruszyć mogą jeszcze w tym roku. (pd)
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 37)Dodaj komentarz
(22-04-2009) ter :
ale wiocha , szkoda że więcej ich tam nie było, to start promu kosmicznego czy dopuszczone do ruchu rondeczko ?, bo ronda to są w Krakowie , Katowicach lub Warszawie . A były tańczące spychacze i koparki ? , bo jak nie to takie otwarcie się nie liczy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) dobre :
dobre jest to rondo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) ha :
macie sie czym chwalic. Zrobili takie mini rondko i wielkie rzeczy. Moze najlepiej jakby otwierał to rondo Barack Obama

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) BARDZO DOBRE :
W godzinach szczytu tylko coś sygnalizacja na Starodąbrowskiej i Lwowskiej jeszcze nie domaga, ale rondo super :) jeszcze tylko zrobią przejście podziemne na Goldhammera i problem z głowy :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) pytam bo nie wiem :
Ten drugi z prawej, w okularach to generał Jaruzelski?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) colorado :dka@pl 
To jakaś groteska,jak z komedii Barei.Cóż się takiego stało, że zatrudniono parę nożyczek, wstęgę,dwie trzymające ją dzieweczki ,a także wojewodę, marszałka, prezydenta?Ot, skończono prace przy skrzyżowaniu,to wszystko.W sumie- dowód na ciasne, prowincjonalne myślenie władzy tutejszej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) golec :kama@ op.pl 
a jak szalety miejskie,tak bardzo w centrum Tarnowa potrzebne będą otwierać, to też przyjedzie do nas pan wojewoda?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) tomek :
Gdyby podkolorować stare wydania Polskiej Kroniki Filmowej z lat 70-tych można by zaryzykować tezę, iż czas "stanął w miejscu". Jest wszakże jedno ale - towarzysze z pzpr mieli lepiej skrojone garnitury lub mniejsze brzuszki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) ta nic nie róbta :
Najlepiej mówić że to kicha, nie róbcie kolejnego ronda, nie trzeba usprawniać ruchu jest ok.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) ależ :onda@gmail.com 
Ależ róbta, tylko nie otwierajta z takim zadęciem,jakby to było nie wiadomo co-skoro to tylko zwykle skrzyżowanie.Trochę umiaru,do jasnej cholery!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) Do tanic nie zóbta. :
A POwiedzta kto ile przy tej okazji ukręcil lodów ,szczekacze z Po z normalnych prac drogowych chca zrobić cuda obiecane,a jak sie to ma do przekretow i afery cicho sza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) ooo :
autobusom to się pewnie super po tym rondelku jeździ:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) kynia szumowina :brax@com.pl 
To skrzyżowanie zbudowano dla kierowców przecież, ale zadęcie z tym otwarciem zrobiono dla władzy, żeby miała okazje pokazać się swemu ludowi:"oo,jacy jesteśmy wspaniali, rondo wam zbudowaliśmy, bez ronda bylibyście niczym!,pamiętajcie o nas przy wyborach!".. A już udział wojewody w uruchomieniu skrzyżowania ( które by się uruchomiło bez jego obecności), przemówienia itp.- to wyraz prowincjonalnego myślenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) avt :
Czemu nie było premiera albo prezydenta??? To z to historyczne wydarzenie. Dziekujemy wam wlodarze za tak piekny dar , naprawde wqasza kadencja jest mlekiem i miodem plynaca. Chory kraj ta nasza Rzeczpospolita , mini rondko otworzone a sie chełpią jakby wybudowali autostradę. Jesli ukonczona budowac odcinek autostrady Szarów-Tarnów to mamy jak w banku ze wszyscy posłowie do nas zawitają i każdy z nich powie ze mial wielki wplyw na budowe :) PS. Milego dnia drodzy internauci, niech bedzie lepszy niz poprzedni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) AR :
Przy okazji budowy ronda pan Ścigała pozbył się kilku niewygodnych współpracowników zrzucając na nich wine po kontroli NIK-u, a znając realia to co zarzucił NIK na kontroli to wszystko było panu prezydentowi znane, co więcej stał za wszelkimi ustaleniami. Przy okazji poustawiał na strategicznych stanowiskach swoich popleczników którzy notabene powinni stracić pracę za niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków. O szczegółach można przeczytać w TEMI.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) >> :
popieram wypowiedz AR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) do avt :
Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że nie poruszasz się ulicami Tarnowa samochodem, więc rozumiem twój sarkazm. Nie usparwidliwia to jednak braku inteligencji, gadania głupot trzy po trzy bez składu i składu. A jeśli chodzi o pozdrowienia, to każdy dzień bez twoich infantylnych komentarzy będzie lepszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) obserwator :
Najwyzsza pora żeby usprwnić ruch to jest zrobienie trzeciego pasa ruchu /prawoskręt/ na skrzyzowaniu ulic Starodabrowski -Sloneczna przy Tesco i Matki Boskiej Fatimskiej -Slonecza .Na tym skrzyzowaniu to sie dopiero stoi.90% aut chce skrecic na ulicę Słoneczną ale musi czekać bo jedno jedzie na wprost

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) no to balujemy :
☻/ /▌ / \

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) mak :
Nastepny projektowy bubel, rondo jest za małe dla autobusów ,skręcając w prawo ze Starodąbrowskiej wjeżdzamy na wysepkę autobusem to samo w lewo dotyczy Lwowskie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) Brat Pit :
Nooo taaak, o godzinie 16.00 wyjezdżałem z ul. Brodzińskiego spod Szczepanika, dosłownie horror cała ulica zakorkowana! Nie dość że nie ma gdzie stanąć to jedni wyjeżdżają a drudzy pakują się z Mickiewicza, chaos! Zresztą mieszkam w pobliżu i tam zmuszony jestem parkować samochód tylko pytam się gdzie? Gdzie jako mieszkaniec centrum, płacący niemały czynsz mam parkować swój samochód? Z wsciekłością, co dzień patrzę na rozsypujace się baraki po pogotowiu czy straży juz nie pamiętam, które powinno się zrównać z ziemią i zrobić tam parking podziemno naziemny. Gdzie mają parkować mieszkańcy, pracownicy pobliskich instytucji, klienci sklepów itp. Taki teren w srodku miasta się marnuje. A propos ronda to uważam że była to ważna inwestycja zapomniano jednak wyburzyć obskurne budynki zaraz przy rondzie, gdzie non stop na samym widoku wisi jakieś pranie (gacie i inne ozdobniki). Budzi to mój niesmak i z pewnością nie jest to dobrą wizytówka dla miasta, szczególnie dla osób gdzieś z Polski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2009) Do Prezydenta Miasta Tarnowa :
Oficjalnie pytam Prezydenta Miasta, kto jest winien tego "ułatwienia"? 1. Kto projektował rondo, gdzie autobusy się nie mieszczą i jak mają się tam mieścić ciężarówki (kiedyś ma to być trasa na Krynice). 2. Czy ten sam człowiek będzie robił korektę ronda i weźmie drugi raz za to pieniądze? 3. Wysepka z krawężnikami na których można się zabić/połamać zawieszenie -> czy nie można obszaru po prostu wyłożyć kostką bez kładzenia "półmetrowych krawędziaków". 4. Przystanek zaraz przy skręcie na Starodąbrowską? - Porażka - Dlaczego? Niech Pan da wolne kierowcy i w godzinach szczytu przejedzie się tym "koszmarem kierowcy". 5. Po co w ogóle jest rondo, skoro są te śmieszne boczne "rękawy" - równie dobrze można by estakadę tam wybudować, tylko po co? - Równanie matematyczne z dwoma niewiadomymi jest mniej skomplikowane niż dojazd do tego ronda.. Rozumiem że ktoś musiał nieźle zarobić, i zarobi po raz drugi przy poprawkach - ale tak pewnie miało być - łapówka?. Pasmo porażek Prezydencie Miasta, pasmo porażek!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2009) woj :
Brawo AR i podobne komentarze o tym samym tonie. Wspaniały prezydent powoli robi czystkę i wstawia swoich; Borzęcka, Błaszczak/ czy ktos widział jak wygląda?/ a teraz niejaki Pertkiewicz osobisty doradca/ śmiechu warte Ścigała boi się kryzysu a tutaj nowe stanowiska/ I oczywiście popisówka tam gdzie kamery tam Ścigała

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2009) autsajder :
No i jak zwykle w Tarnowie, od razu wszystko źle - jak nic się nie robi to źle, jak coś zrobią też źle. Kur*a ludzie czy my jesteśmy jakimś grajdołem malkontentów?! Co by się tu nie działo to zawsze trzeba skrytykować... Jak marszałek nie przyjeżdża to płacz, że Kraków ma nas głęboko, jak przyjedzie to od razu "a po co". Rozumimem wkurzenie na błędy w projekcie, że jakiś kretyn to zaprojektował, który pewnie rowerem do pracy dojeżdża, ale i tak jest o niebo lepiej niż było. No ale może to ja jestem inny....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2009) xyz :
rondo jest ok, ale wiele jeszcze pracy przed drogowcami z TZDM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2009) Gal :
Jeżdżąc dzisiaj po mieście za drobnymi sprawunkami ale kłopotliwymi do dostania, bo niestety albo nie mają albo nie wszystko i najwyżej obiecują ,że mogą sprowadzić za kilka dni - co i ja sam potrafię zrobić, uważając ,że dla mnie Polska zaczyna się w sumie powyżej Kielc... wiele dróg się zatyka. nieraz z winy samych kierowców nie potrafiących szybko opuszczać skrzyżowanie lub ruszac spod świateł. Obecnie wykonywane prace drogowe to ostatni dzwonek inaczej miasto rzeczywiście się zakorkuje...Planowanie geometrii dróg miejskich jak dla mnie, to pozycja miasta 50-tysięcznego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2009) kleryk :
Moze ktos wie dlaczego nie bylo panow w czarnych sukienkach? Nikt nie kropil ronda? Co sie dzieje?! Na codzien to kropia wszystko poczawszy od psow,samochodow,rowerow, domo w itd. Czyzby popadli w nielaske? A moze za darmo mialo byc i to im nie pasuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2009) jmax :
ciekawy jestem jaką nazwę wymyślą Ci nasi nieporadni :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2009) do kleryka :
Polska wielka Katolicka na wieki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2009) wojtek :
raz widzialem jak jak kropil z gazika bo to byl kilometr autostrady,trzeba mu przyznac robil wrazenie rozwiana sutanna pedzacy gazik i kropidlo :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2009) Brygada RR :
Jak to jaka nazwe? Rondo Ryszarda Wspanialego!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2009) 123 :
Miasto malkontentów...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2009) ZN :
Jedni marudzą, a drudzy marudzą, że inni marudzą. :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) qwerty :
zdejmijcie ten artykul z pierwszego miejsca na portalu, bo otwieracie to rondo juz tydzien...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2009) tarnowianin :
Piękna sprawa. Już w kościołach jest AGITACJA głoszona z ambony - jak ma się nazywać to rondo. Ciekawe do czego jeszcze będzie służył KOŚCIÓŁ bo jak widzę to coraz mniej tam faktycznej wiary,religi i pokory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2009) Lex :
Jest demokracja jak mam to rozumieć numery ip komentujących są rejestrowane , czyżby powróciło stare , SB... Boicie się pozytywnej krytyki , to jest nie zgodne z prawem , aż się dziwię , że pozwoliliście sobie tak bezczelnie na taki numer , chyba straszyć ludzi , że zaznaczyliście ,że są rejestrowani , to komuniści robili to po cichu WY bezczelnie oficjalnie !!!! Jaja do do potęgi!!!!! Jednym słowem szczera i bez kompromisowa krytyka wraca , ale Was znajdziemy , ludzieeeeeee cenzura wraca w innej formie , wiemy kogo upier...lić za słowa krytyki mamy ip - a w nim jest wszystko !!!!!!! gratuluję , proponuję patent można sporo zarobić !!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2009) Lex :
Informuję , że mam zamiar zawiadomić prokuraturę o po pełnionym przestępstwie , jeżeli się występuje swobodnie w wypowiedzi , krytyki , żaden portal nie ma prawa rejestrować nr. ip to jest przestępstwo i nie zgodne z prawem , pomimo , że portal informuje , że rejestruje ip. zachowujecie się jak gówniarze /podobnie jak banki / napis o ip nie wyraźnie , wyblakłe - co wy tworzycie w ip znajdują się dane osobowe , osoby krytykującej , zwracającej uwagę na nie prawidłowości itp. W co się bawicie SB , UB , CBA ...... Kogo chcecie załatwić osoby krytykujące , w racją stare czasy...... Myślę że należy jeszcze chyba powiadomić i po informować chyba Rzecznik Praw Obywatelskich o Waszej głupocie , bo narobicie ludziom kłopotu , którzy się szczerze wypowiadają bez poważania - dane macie w ip. tego nie popuszczę !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl