Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Upamiętnienie ofiar i terapia dla osób w traumie powypadkowej    -   22/4/2009
Pomnik ofiar wypadków drogowych w Zabawie
Projekt budowy pomnika ofiar wypadków drogowych w Zabawie, autorstwa pana Jacka Kucaby, zyskał akceptację biskupa Wiktora Skworca i zatwierdzenie Komisji Sztuki Kościelnej Diecezji Tarnowskiej. Uzyskano również odpowiednie pozwolenia na jego realizację.

Ogloszenie

Aby ruszyć z budową potrzebne są pieniądze. Pomnik będzie powstawał z ofiar składanych przez osoby identyfikujące się z tym pomysłem, aby w ten sposób upamiętnić tych, którzy zaliczani są tylko do statystyki; nie wspomina się ich nawet w ogłoszonych dniach żałoby i nigdzie jeszcze nie zostały upamiętnione. Stawiane krzyże przydrożne przypominają o tragedii, która zdarzyła się na drodze. Często umieszczane są w miejscach, w których trudno o zachowanie odpowiedniego szacunku; czasem już zapomniane, powinny być z należną czcią zebrane i stanowić pomnik, który będzie wyraźniej przemawiał i upamiętniał, tych którzy niespodziewanie i za wcześnie odeszli.
Pomnik będzie jednym z elementów terapii, która będzie prowadzona w powstającym ośrodku przy Sanktuarium bł. Karoliny. Więcej na ten temat można przeczytać na stronach internetowych Sanktuarium bł. Karoliny (www.pz.lap.pl).

Podejmując ideę prowadzenia terapii po traumie powypadkowej przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, 18 IV 2009 r. od godz. 14:00 do 18:00 psycholodzy pani Barbara Drążkiewicz z Bochni i pani Wanda Badura z Krakowa prowadziły, w udostępnionych pomieszczeniach domu naprzeciw kaplicy bł. Karoliny w Wał Rudzie, porady dla osób będących w traumie po stracie bliskiej osoby w wypadku drogowym. Podobne zajęcia dla osób dotkniętych tragedią powypadkową będą się odbywały w każdym miesiącu, przed Drogą Krzyżową czyli 18 dnia miesiąca od godz. 14:00. Celem przyświecającym organizatorom jest wsparcie psychologiczne zgłaszających się osób lub po rozpoznaniu skierowanie do dalszej stosownej terapii.
Do księgi pamięci w Sanktuarium bł. Karoliny zapisano kolejne 2 osoby, za które modlono się podczas drogi krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, w której uczestniczyło ok. 3000 osób.

Powstaje także projekt ośrodka terapii. Przy współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Alter Ego i innym organizacjami będącymi inicjatorami tego pomysłu, powoływane jest stowarzyszenie, które będzie pracowało nad pozyskiwaniem środków na budowę i działalność pierwszego tego typu ośrodka w Polsce, który będzie specjalizował się w prowadzeniu terapii po traumie powstałej po stracie bliskiej osoby.

Składane ofiary każdego 18. dnia miesiąca przez uczestników drogi krzyżowej oraz wpłaty na specjalne konto bankowe będą środkami z których powstanie pomnik pt. Przejście.
ING Bank Śląski O.Tarnów – Słowackiego - Pomnik Przejście, Zabawa 2, 33-133 Wał Ruda 63 1050 1562 1000 0023 4009 8033

Zbigniew Szostak, proboszcz parafii w Zabawie

Foto: Wizualizacja pomnika (autor wizualizacji: Piotr Dobrowolski) – z archiwum Sanktuarium Bł. Karoliny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(22-04-2009) rrrrr :
co te klechy znów wymyślają i oczywiście numer konta ,doić doić taka ich dewiza !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2009) ja pirnicze :
Pan Doktor już pokazał kilka kosz...ków i widzę, że po pięknym Papieżu zrobi kolejny rewelacyjny projekt....oczywiście autorski i to boli. Jestem fanem Pana Doktora.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2009) loki :
ludu upadły przy pomocy waszych tragedi czarni kręcą interes tak dzieje ze wszystkim z np karoliną tylko jedna w polsce taka była?? a gdzie są inni co gineli za polske o nich ani mru mru tak

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2009) DSKBHŚ :
Psy szczekają, karawana jedzie dalej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl