To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: TEMI
  
   Dalsze konsekwencje "afery" w TZDM i los upadłych zakładów w Tarnowie    -   22/4/2009
Przegląd prasy: TEMI
Tygodnik TEMI przynosi dziś informacje, które każą z nieco innej perspektywy spojrzeć na ukończone właśnie inwestycje drogowe w Tarnowie, m.in. otwarte wczoraj z pompą rondo u zbiegu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej. Okazuje się, że dymisja Stanisława Pyzdka ze stanowiska szefa TZDM była tylko początkiem reakcji kadrowej na wykryte w TZDM nieprawidłowości (ich szczegółów magistrat nadal nie ujawnił). Swoje stanowisko utraciła właśnie dotychczasowa szefowa Wydziału Inwestycji UMT Grażyna Wójcik i jej zastępca Wojciech Zoła. Na czele Wydziału stanął … szef prezydenckich kontrolerów Sylwester Baszczak, a dotychczasowa dyrektor jest już tylko jego zastępcą. Z informacji TEMI wynika, że Miastu grozi utrata wielu milionów złotych – zagrożone jest ponoć współfinansowanie przez Unię Europejską całego projektu umożliwienia płynnej komunikacji przez miasto od autostrady A4 (węzeł Krzyż) do drogi wojewódzkiej na Konieczną, którego realizacja przewidziana była na trzy lata.

Ogloszenie

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu tygodnika.
To jednak nie ostatni temat poruszany przez dziennikarzy TEMI a związany z miejskimi inwestycjami drogowymi i konsekwencjami nowych rozwiązań komunikacyjnych. Dziennikarze tygodnika piszą m.in. o notorycznie spóźniających się ostatnio autobusach komunikacji miejskiej. Realizowane właśnie miejskie inwestycje drogowe są tylko jednym z powodów takiego stanu rzeczy. W artykule "Stałe korki na M.B. Fatimskiej" czytamy m.in o tym, że od kilku tygodni przejazd od ulicy Mickiewicza do Słonecznej jest mocno utrudniony. Pokonanie kilkusetmetrowego docinka ul. M.B. Fatimskiej trwa nieraz nawet pół godziny. Ze względu na prace przy rondzie na ul. Starodąbrowskiej trudno było dotąd to newralgiczne skrzyżowanie ominąć. Drogowcy twierdzą, że to kwestia zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu – zmiany musiały być wprowadzone, bo takie są nowe przepisy. Nowe i… gorsze.
Kierowcy twierdzą, że fatalnie ustawiona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. M.B. Fatimskiej i Słonecznej.– Faktycznie obserwujemy w tym rejonie korki i z pewnością przyczyniła się do tego sygnalizacja świetlna – przyznaje Zdzisław Musiał, Miejski Inżynier Ruchu w Tarnowie.
Okazuje się, że od niedawna przepisy regulują kwestie tzw. lewoskrętów na ulicach gdzie są dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Jak tłumaczą drogowcy, w takich sytuacjach każdy lewoskręt musi mieć czas na samodzielne włączenie do ruchu czekających na tym pasie pojazdów, nie może być ograniczeń związanych z ruchem samochodów z przeciwnego kierunku, ani czasem na przejście pieszych na poprzecznej ulicy.
Więcej na ten temat w najnowszym numerze tygodnika.

Dziennikarze TEMI próbują też badać, jakie będą dalsze losy 300 pracowników Zakładu Produkcji Tarnów Krośnieńskich Hut Szkła (dawnej HSG), który - wraz z macierzystą firmą - właścicielką z Krosna - znalazł się w upadłości. Wciąż nie wiadomo, jakie to będą losy. KHS są w likwidacji, ale syndyk utrzymuje, że chciałby zachować wszystkie miejsca pracy, a firmę sprzedać w całości. Tymczasem pojawiły się głosy, że tarnowską hutę chętnie kupiłby Tadeusz Wrześniak, właściciel huty koło Tarnowa. Wiecej na ten temat w najnowszym TEMI.
Najnowszy numer tygodnika przynosi również obszerny tekst o mniej spektakularnym upadku zakładu, związanego jednak z historią przemysłu tarnowskiego nie mniej niż Huta Szkła. Mowa o tartaku "Rudy" przy ulicy Gliniańskiej. Z przeszło 70–osobową załogą rozstano się tam już w drugiej połowie ubiegłego roku. Z parku maszynowego praktycznie nic już nie zostało, gdyż część sprzętu była w leasingu i odebrali go właściciele, bo raty nie były płacone; resztę urządzeń zabrał komornik albo sprzedane zostały na pokrycie bieżących wydatków związanych z likwidacją przedsiębiorstwa. W tej chwili poszukiwany jest nabywca 5,5 hektarowej nieruchomości z pozostałym mieniem, głównie halami magazynowymi. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, a jest kilku zainteresowanych, to wieloletnia historia Zakładu Przemysłu Drzewnego „Rudy” w Tarnowie definitywnie dobiegnie końca.
Więcej na ten temat w artykule "Co się stało z „Rudym”?" na łamach najnowszego numeru TEMI.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, April 18, 2024 23:36:27
IP          : 18.227.48.131
Browser     : claudebot
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html