Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Psotna noc” w Golance    -   22/4/2009
„Bawili się” w kradzież
W okresie Świąt Wielkanocnych, zwłaszcza na terenach wiejskich kultywowana jest tradycja tzw. psotnej nocy. W noc oddzielającą świąteczne dni sąsiedzi robią sobie nawzajem żarty. To dobra zabawa i powszechnie akceptowana, pod jednym wszak warunkiem, że zachowany jest umiar. Nie wszyscy jednak potrafią odróżnić psotę od szkody – informuje tarnowska Policja, pisząc o zatrzymaniu „żartownisiów” których zabawa zakończyła się włamaniami, kradzieżą i zniszczeniem mienia.

Ogloszenie

Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach ustalili i zatrzymali dwóch „żartownisiów”, których wielkanocne psoty w Golance, koło Gromnika, zakończyły się włamaniem do dwóch domów, wyrządzeniem szkód w wysokości 3 tysięcy złotych i kradzieżą mienia wartego 2 tysiące złotych.
16- i 24-letni miejscowi, bo o nich mowa zdemontowali częściowo ogrodzenie jednej z posesji na której stoją dwa, niezamieszkałe obecnie domy, należące do mieszkanki Tarnowa. Wyjęli z konstrukcji płotu kilka drewnianych przęseł i wynieśli je na pobliski przystanek autobusowy, gdzie porzucili. Nie poprzestali na tym, wrócili na posesję by sprawdzić czy nie ma na niej sprzętów nadających się do kradzieży. W ganku jednego z domów powybijali szyby. Nie zdołali jednak przez otwory wejść do środka, więc kopiąc w drzwi wyłamali zamek. Zniszczyli także drzwi prowadzące do pomieszczenia gospodarczego, z którego wynieśli piłę spalinową, elektryczną kosiarkę, klucze, przewody elektryczne i radio samochodowe z głośnikami. Skradziony łup ukryli 100 metrów od posesji, pod mostem rzeki Rzepienianki. Ponownie powrócili na posesję. Kopali w drzwi wejściowe drugiego z domów, nie mogąc dać im rady, wybili szyby w oknach. Splądrowali wnętrze, a szukając wartościowych przedmiotów stłukli szyby w kredensie. Nie znaleźli nic godnego uwagi, ale wychodząc stamtąd zniszczyli drzwi wejściowe. Przed opuszczeniem posesji, wyłamali jeszcze drzwi dobudówki pełniącej rolę garażu, gdzie stał zaparkowany samochód marki Tawria. Jego także nie oszczędzili – wybili w nim przednią i boczną szybę, wyrwali klapę bagażnika i pozostawili pojazd przewrócony na dach.
Po wszystkim przewieźli łup samochodem 24 latka do lasu, gdzie zakopali go w dwóch oddalonych od siebie kilkadziesiąt metrów dołkach. Nie zdążyli go jednak spieniężyć. Na ich trop wpadli policjanci z miejscowego komisariatu. Obydwaj sprawcy przyznali się do wszystkiego. Wskazali także miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów, które powróciły do właścicielki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(25-04-2009) bos :
Dlaczego my płatnicy podatków musimy składać się na szkody spowodowane przez idiotów?A dzień psotny powinien nazywać się dniem debili.Powinna być kara pieniżna i zesłanie na roboty na rzecz miasta , czy wsi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2009) antycham :
Ci dowcipnisie to kryminaliści i powinni być ukarani.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl