To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spotkania na Zamku w Dębnie    -   24/4/2009
Wieczór Meksykański
Przypominamy: 26 kwietnia w Muzeum Zamek w Dębnie odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert z cyklu „Spotkania Przy Napojach”. Tym razem spotkanie to będzie poświęcone kulturze meksykańskiej, którą przybliży dr Stanisław Moskała – wykładowca Wydziału Sztuki z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dzieląc się swoimi refleksjami na temat kontraktów z kulturą latynoamerykańską. „Wieczór Meksykański” na Zamku w Dębnie wzbogacą piękne suknie udostępnione przez panią Monicę Velarde – attache kulturalnego Meksyku w Warszawie, oraz indiańskie malowidła na papierze amate (papier czerpany ze świętego drzewa Majów zwanego Amate) z kolekcji pana Janusza Postolko – Konsula Honorowego Meksyku w Krakowie. Głównym bohaterem tego wieczoru będzie wybitny gitarzysta Michał Nagy, który swoją mistrzowską, pełną ekspresji grę zaprezentuje oczywiście w rytmach latynoamerykańskich.

Ogloszenie
>

Dla kultury meksykańskiej ważną i bardzo wyrazistą postacią jest Frida Kahlo (1907–1954)- malarka reprezentująca nurt realizmu a później symbolizmu. Nie może więc tego wieczoru zabraknąć jej wizerunku, który posłużył jako motyw fotograficznej sesji i kolekcji mody, które zaprezentowane będą tego wieczoru.
„Wieczór Meksykański” na Zamku w Dębnie wzbogacą piękne suknie udostępnione przez panią Monicę Velarde – attache kulturalnego Meksyku w Warszawie, oraz indiańskie malowidła na papierze amate (papier czerpany ze świętego drzewa Majów zwanego Amate) z kolekcji pana Janusza Postolko – Konsula Honorowego Meksyku w Krakowie.
Głównym bohaterem tego wieczoru będzie wybitny gitarzysta Michał Nagy, który swoją mistrzowską, pełną ekspresji grę zaprezentuje oczywiście w rytmach latynoamerykańskich. Dopełnieniem meksykańskiego klimatu tego wieczoru będzie filiżanka aromatycznej kawy „po meksykańsku”, czyli z aromatem tequili.

Michał Nagy – mistrz gitary, który swoimi umiejętnościami zachwyca nie tylko jurorów prestiżowych konkursów muzycznych, ale także krytyków i publiczność. Występuje nie tylko solo, chętnie wykonuje także muzykę kameralną. W 2000 roku jego płyta „Micro piezas” nagrana wspólnie z gitarzystą Marcinem Siatkowskim została nominowana do nagrody Fryderyka. Dwa lata później płyta „Piazzolla Tango”, nagrana wspólnie z K. Baranem została wyróżniona nagrodą ,, Fryderyk 2002’’ w kategorii Album Roku - Muzyka Kameralna. M. Nagy dokonał również solowych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Jest także autorem wielu aranżacji na gitarę solo i z zespołami kameralnymi. Jest adiunktem na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Wydarzenia organizowane przez muzeum Zamek w Dębnie i Stowarzyszenie PLUS ULTRA w Tarnowie swoim patronatem objęła ambasada Meksyku w Polsce oraz Konsul honorowy Meksyku w Polsce Janusz Postolka.

Zamek w Dębnie, 26 kwietnia, godz. 17:00. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:13:08
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html