Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   "Testosteron" z Talią   -   27/10/2003
Ze statuetką muzy Komedii - "Talią" wyjechał z Tarnowa, po siódmym już ogólnopolskim festiwalu komedii scenicznych, teatr Montownia z Warszawy. Główną nagrodę festiwalu stołeczny teatr otrzymał za sztukę "Testosteron". Nagrodę publiczności dostał wrocławski Teatr Pantomimy za "Małpy".

Ogloszenie

Nagrody dla aktorów otrzymali : Izabela Olejnik – za rolę w spektaklu „Party” oraz Joanna Gąsiorek za rolę w „Szpitalu Polonia”. Nagrodę specjalną otrzymał Paweł Kamza - reżyser i scenarzysta "Szpitalu Polonia" oraz Mariusz Szaforz z Teatru Solskiego, który znakomicie zastąpił w piątek chorego aktora z zespołu Teatru KTO Jerzego Zonia (Szaforz miał ... 4 godziny na nauczenie się roli ! ). Stanisław Radwan otrzymał "Talię" za opracowanie muzyczne „Opery Mleczanej” a Aleksander Sobiszewski za choreografię i reżyserię „Małp”. Publiczność za najlepszą sztukę uznała „Małpy” - Wrocławskiego Teatru Pantonimy.
- Festiwal był bardzo udany, a sam wybór trudny - podkreślali organizatorzy oraz członkowie jury, w którym zasiedli m.in.: satyryk Marcin Wolski i reżyser Jerzy Gruza.
Festiwal cieszył się też ogromnym zainteresowaniem tarnowskiej publiczności. Każdy spektakl gromadził tłumy widzów, w sumie wszystkie przedstawienia zobaczyło ponad 2,5 tysiąca Tarnowian. „Talii” towarzyszył cykl imprez pt. "Wokół Talii" , w cyklu tym odbyły się m.in. warsztaty literackie, radiowe, telewizyjne , sesja panelowa, spotkania autorskie, recitale.

Podczas niedzielnego finału Festiwalu wręczono po raz pierwszy nagrodę dla tarnowskiego Mecenasa Kultury. Tytuł ten otrzymał Jan Kudelski - znany tarnowski cukiernik i restaurator. Zaprezentowany został także skład Rady Kultury. W skład siedemnastoosobowej Rady weszli animatorzy i twórcy kultury.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(27-10-2003) fan UPR :
Oczywiście uczestniczyłem w Talii jako widz i jestem bardzo zadowolony. Powiem wiecej: chce jeszczeeeee...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2003) Ina :
Mam prośbę: następna TALIA powinna być tak zorganizowana, żeby każdy spektakl był powtarzany dwa razy.Może wtedy uda się kupić bilety??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947