To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Przychodnie po negocjacjach, szpitale przed   -   26/5/2004
Tarnowskie szpitale przygotowują się właśnie do renegocjacji kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia a miejscowe przychodnie właśnie te rozmowy zakończyły. Kompromis jaki zawarły tarnowskie przychodnie lekarskie z NFZ oznacza, że nocna i ambulartoryjna pomoc medyczna będzie udzielana Tarnowianom bez przerwy, ale wydatki na nią okrojone zostać muszą o 15 %.

Ogloszenie

Milion złotych dopłaci szpital Św. Łukasza do remontu elewacji budynku. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zażądał od dyrekcji placówki wkładu własnego do modernizacji. W związku z tym dotacje z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zostały zredukowane. Szpital zamierza zaciągnąć kredyt. To nieuczciwe – oburza się dyrektor Anna Czech. Nie było łatwo o dofinansowanie, a jak już je dostaliśmy, to pieniądze trzeba oddać – dodaje. Pierwotnie szpital otrzymał z funduszy ochrony środowiska blisko 2 miliony złotych. Cały remont elewacji pochłonie 2,5 miliona.
A tymczasem tarnowskie szpitale przygotowują się do renegocjacji kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szef krakowskiego oddziału funduszu pod naciskiem polityków i marszałka małopolski oraz groźbą odwołania ze stanowiska zgodził się na ponowne rozmowy z dyrektorami lecznic w regionie. Ci ostatni domagają się przede wszystkim zrównania stawek punktowych, wypłaty zaliczek za leczenie chorych oraz wyrównania kosztów za nadwykonania. Termin renegocjacji umów nie został jeszcze ustalony. Tegoroczne kontrakty obu tarnowskich szpitali są o blisko 10% niższe od ubiegłorocznych.

Negocjacje tarnowskich przychodni lekarskich z Narodowym Funduszem Zdrowia zakończyły się kompromisem. Oznacza to, że konkurs w ramach opieki podstawowej na nocną i ambulatoryjną pomoc nie będzie konieczny. Tym samym pacjenci mogą odetchnąć z ulgą. Medycy obawiali się, że wprowadzi to chaos w miarę dobrze funkcjonującym systemie. „Narodowy Fundusz Zdrowia przyjął nasze wyjaśnienia i zgodził się obawami” – tłumaczy szef Miejskiej Przychodni nr 4 Roman Korczak. W negocjacjach znacznie pomógł samorządowy, społeczny i medialny lobbing. Prezydent Tarnowa i starosta powiatu ziemskiego wystosowali nawet specjalne listy popierające stanowisko środowiska lekarskiego. Fundusz zażądał jednak zmniejszenia kontraktu na nocną i świąteczną opiekę. „Zgodziliśmy się na 15-sto procentową redukcję środków” – dodaje Roman Korczak. Za opiekę nocną i świąteczną odpowiadają w Tarnowie: Miejska Przychodnia numer 4, Mościckie Centrum Medyczne, Centermed, Kolmed i Pogotowie. Apetyt na przejęcie tarnowskiego rynku w wyniku konkursu miały duże firmy z kapitałem zagranicznym, które zdobyły już przyczółki w największych polskich miastach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 25, 2022 17:34:53
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html