Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Diecezja Tarnowska poszukuje lekarzy do pracy w Afryce    -   30/4/2009
Potrzeba lekarzy do Afryki
Diecezja tarnowska poszukuje lekarzy, którzy mogliby pracować w Afryce. Najbardziej oczekiwani są specjaliści chirurgii, pediatrii i ginekologii. W terminie nieco późniejszym będą potrzebni także stomatolodzy i wolontariusze. Praca czeka od zaraz w szpitalu w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

Posłuchaj Elżbiety Wryk, tarnowskiej misjonarki kierującej szpitalem w Bagandou :

Ogloszenie

Diecezja tarnowska z ofiar zebranych przez kolędników misyjnych przed kilku laty wybudowała małe Centrum Zdrowia w Bagandou. Otwarcie szpitala miało miejsce w dniu 16 sierpnia 2004 roku. Placówka służy zamieszkującym tamte tereny mieszkańcom wiosek, a zwłaszcza Pigmejom. Szpital dysponuje 20 łóżkami. W ciągu miesiąca korzysta z niego około 250 pacjentów, z czego około 60 jest hospitalizowanych.
W styczniu szpital odwiedził biskup tarnowski Wiktor Skworc. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji poświęcił krzyże do sal w ponownie otwartym szpitalu. Placówka była zamknięta przez półtora roku, gdyż nie można było znaleźć lekarzy, którzy chcieliby pracować w Afryce.

Diecezja tarnowska, która prowadzi placówkę medyczną, sfinansuje także jej rozbudowę. Powstanie m.in. gabinet dentystyczny, laboratorium, pracownia USG i apteka. Lekarze zainteresowani pracą w Afryce mogą kontaktować się z Wydziałem Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, tel. (014) 631 73 70 lub e-mail - (ddm@diecezja.tarnow.pl).

Foto: szpital w Bagandou
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl