To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konkurs „Jestem dumny z mojego regionu...”    -   02/5/2009
...Chcę, aby inni w Europie to zobaczyli
„Jestem dumny z mojego regionu i chcę aby inni w Europie to zobaczyli” – na konkurs o takim tytule, zorganizowany przez europoseł Urszulę Gacek (PO, EPL-ED) uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu Małopolski i Świętokrzyskiego nadesłali blisko 300 fotografii. Na zdjęciach zgłoszonych do konkursu młodzież uwieczniła piękno ziemi małopolskiej i świętokrzyskiej, niesamowitą przyrodę, unikalne zabytki, folklor i tradycję lokalną, a także swoje pasje i zainteresowania. Każdy z uczestników oprócz wykonania zdjęcia, w paru zdaniach musiał uzasadnić swój wybór - dlaczego właśnie to a nie inne miejsce lub wydarzenie chciałby pokazać innym i promować w Europie.

Ogloszenie

Spośród nadesłanych prac jury pod przewodnictwem Urszuli Gacek wyłoniło 3 zwycięzców i przyznało 33 wyróżnienia. Nagrody rzeczowe - sprzęt fotograficzny dla zwycięzców i drobne upominki dla wyróżnionych zostaną przesłane pocztą. Poniżej prezentujemy listę z trójką zwyciężców.
miejsce I - Szewczyk Michał, LO w Centrum Edukacyjnym ”Radosna Nowina 2000” w Piekarach, Gmina Liszki, powiat krakowski, woj. małopolskie za zdjęcie pod tytułem ”Wawel po zmierzchu”. Uzasadniając swój wybór Michał Szewczyk napisał: ”Wybrałem właśnie taki temat ponieważ chciałbym aby ludzie w Europie zobaczyli jak piękny jest Kraków, kulturalna stolica Polski i miasto polskich królów. … Anglicy mają Pałac Buckingham, Francuzi Wersal a my mamy Wawel i warto to pokazać. Myślę że Wawel za dnia widziało już dużo osób a nocą, w dodatku z łabędziami na Wiśle (Wisła - kolejna rzecz która jednoznacznie kojarzy się z Polską) to coś nowego, wartego pokazania.”
miejsce II - Morzonek Patryk, LO im. Kościuszki Miechów, woj. małopolskie za zdjęcie ”Małopolska – rolnicza kraina” - okolice Miechowa, wieś Strzeżów. ”Wybrałem to zdjęcie ponieważ doskonale przedstawia wiosenne piękno spokojnego, rolniczego krajobrazu który dominuje w moich okolicach i wbrew stereotypowym opinią również może być zachwycający. Uważam, że nie każdy w Europie ma tą świadomość i dlatego chciałbym spróbować pokazać to innym, którzy być może do tej pory nie mieli okazji oglądać takich sielankowych wiejskich pejzaży…” - napisał Patryk Morzonek.
miejsce III - Kwapień Katarzyna, Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie, powiat dąbrowski, woj. małopolskie za zdjęcie pod tytułem ”Ręką malowane” - wieś Zalipie. Katarzyna Kwapień uzasadniając swój wybór napisała: ”Wędrując drogami Zalipia można pomyśleć, że Bóg stwarzając świat szczególnie łaskawie popatrzył na tę wioskę. Bo od lat bez względu na porę roku, kwitną tu, nieprzerwanie, cieszą oczy wszystkimi możliwymi barwami, są wszędzie, jedyne, niepowtarzalne, bo zalipiańskie kwiaty. Mieszkańcy wsi są dumni ze swojej sztuki ludowej, to ich życie, ich codzienność. Mogą pokazać turystom z wielu krajów świata piękno zamknięte w fantazyjnych płatkach kwiatów. Nie sposób przejść obojętnie obok tej niezwykłej sztuki ludowej, przez którą wyrażone są odwieczne marzenia człowieka i pragnienie piękna.”

Foto: zwycięzca II miejsca
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:25:56
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html