To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dogoniła złodzieja uzbrojona w dwie pary nożyczek    -   04/5/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
W minionym tygodniu nie brakowało zdarzeń drogowych. Okazało się też, że Policja nadal z upodobaniem poluje na pijanych rowerzystów. Jednak bezapelacyjnym hitem było wydarzenie, do jakiego doszło w jednym z zakładów fryzjerskich przy ul. Akacjowej w Tarnowie. 33-letni mężczyzna ukradł z szuflady 10 zł. Widząc co się stało uzbrojona z 2 pary nożyczek pracownica zakładu wybiegła za złodziejem, krzycząc by natychmiast zwrócił pieniądze, bo powiadomi policję. Na słowa kobiety mężczyzna przystanął, złapał ją za rękę, a po chwili namysły sięgnął do kieszeni spodni, skąd wyciągnął skradzione pieniądze i zwrócił je. Policjanci zatrzymali sprawcę. Odważnej fryzjerce gratulujemy! Dodać jednak trzeba, że w minionym tygodniu nie była to jedyna kobieta, która obroniła się przed złodziejami...

Ogloszenie

Kradzieże
W Nowej Jastrząbce z terenu działki leśnej należącej do mieszkańca Nowych Żukowic, nieznany sprawca wyciął i ukradł blisko 50 sztuk sosen, o wartości 2300 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 33-letniego mieszkańca Tarnowa, który z jednego z zakładów fryzjerskich przy ul. Akacjowej ukradł 10 złotych. Mężczyzna zakradł się do lokalu w momencie kiedy nie było w nim klientów, odsunął szufladę pod jednym z luster, zabrał z niej banknot po czym wyszedł. Widząc co się stało uzbrojona z 2 pary nożyczek pracownica zakładu wybiegła za złodziejem, krzycząc by natychmiast zwrócił pieniądze, bo powiadomi policję. Na słowa kobiety mężczyzna przystanął, złapał ją za rękę, a po chwili namysły sięgnął do kieszeni spodni, skąd wyciągnął skradzione pieniądze i zwrócił je. Okazało się również, że kradzież z zakładu fryzjerskiego nie jest jedynym występkiem 33-latka. Ustalono, że ukradł on także skórzaną saszetkę z 1000 złotych i dokumentami, z nie zamkniętego biura jednego ze sklepów przy ul. Hodowlanej w Tarnowie. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które powróciło do właściciela.
Na parkingu przy ul. Gumniskiej w Tarnowie nieznany sprawca wykorzystał fakt pozostawienia nie zamkniętego samochodu marki Vw Passat i z bagażnika ukradł walizkę z tysiącem złotych, oraz fakturami i planem domu, na szkodę mieszkańca miasta.
29 kwietnia późnym wieczorem na ul. Widok w Tarnowie doszło do usiłowanie kradzieży. Dwóch nieznanych sprawców podbiegło od tyłu do mieszkanki Tarnowa, chwycili kobietę za torebkę i usiłowali ją wyrwać. Kobieta nie dała za wygraną - mocno trzymała torbę i krzyczała. Sprawcy wystraszyli się i uciekli. Powiadomiona o zdarzeniu policja penetrował pobliski teren, w wyniku czego zatrzymano dwóch młodych tarnowian podejrzewanych o ten czyn.
W ręce policjantów z KMP Tarnów wpadł także 18-latek z Tarnowa, który włamał się do zaparkowanego na ul. Skowronków samochodu marki Fiat 170 i ukradł panel od radioodtwarzacza, powodując straty w wysokości 500 złotych na szkodę mieszkanki miasta.

Zniszczenie mienia
Mieszkaniec Tuchowa uszkodził zaparkowany przy ul. Rryglickiej w Tuchowie samochód marki Renault Scenie kopiąc w klapę bagażnika, w wyniku czego doszło do jej wgniecenia. Starty na szkodę mieszkańca Dąbrówki Tuchowskiej wynoszą 500 złotych.

Za kółkiem
Blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie - tyle miał zatrzymany 27 kwietnia wieczorem w Tarnowie 67-letni mieszkaniec Kępy Bogumiłowickiej. W takim stanie mężczyzna poruszał się ul. Czarna Droga rowerem.
W Więckowicach zatrzymano 40-letniego mieszkańca Łysej Góry, który prowadził samochód marki Rover będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie dość tego, nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.
W Zaczarniu zatrzymano 30-latka z Kobierzyna, kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.
W Łękawicy na drodze K 1376 kierujący motocyklem Yamacha, 16-letni miejscowy jadąc od Skrzyszowa w kierunku Łękawki, na prostym odcinku drogi najechał na bok jadącego w tym samym kierunku i wykonującego manewr skrętu w lewo, kierującego motorowerem 15-letniego mieszkańca Łękawicy. Obaj kierujący i 19-letni pasażer Yamachy przewiezieni zostali do tarnowskiego szpitala, w którym 19-latek zmarł. Kierujący byli trzeźwi. 16-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
3 maja wieczorem doszło do wypadku drogowego w Dąbrówce Tuchowskiej. Kierujący Fiatem Uno 44-letni mieszkaniec Nowej Jastrząbki, potrącił kierującą rowerem, 58-letnią mieszkankę Lubaszowej, jadącą w tym samym kierunku. Z ustaleń wynika, że rower, którym jechał kobieta nie posiadał oświetlenia, a ona sama wjechała na jezdnię z pobocza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Rowerzystka doznała złamania obu rąk oraz ogólnych potłuczeń i pozostaje w szpitalu. Badania obydwu uczestników wypadku wykazały, że kierujący samochodem był trzeźwy, rowerzystka natomiast miała blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.
3,2 promila alkoholu miał 54-letni mieszkaniec Tarnowa zatrzymany w Żabnie.. W tym stanie mężczyzna poruszał się Fiatem 126p ul. Kilińskiego. Po jego zatrzymaniu okazało się także, że jechał samochodem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów.

Narkotyki
Policjanci z Komendy Miejskiej w Tarnowie zatrzymali w rejonie rzeki Biała w Tarnowcu 25-letniego miejscowego, który posiadał przy sobie marihuanę w ilości 1,52 i 1,61 grama netto.

Różne
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wierzchosławic, podejrzanego o próbę podpalenia pomieszczenia gospodarczego w miejscowości zamieszkania. Do spalenia budynku nie doszło, bo podłożony ogień samoistnie zgasł. Mężczyźnie zarzucono usiłowanie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tarnowie sprawcę tymczasowo aresztowano, na okres 3 miesięcy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:02:58
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html