To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poseł Edward Czesak (PiS) zainaugurował kampanię do Europarlamentu (((mp3))    -   04/5/2009
Europa dla Ojczyzn, Europa solidarna
Europa państw narodowych, ale Europa solidarna, broniąca wspólnych interesów, przy tym Europa nie ingerująca w kwestie światopoglądowe krajów członkowskich – tak w skrócie można zdefiniować program, z którym rusza do wyborów do Parlamentu Europejskiego poseł PiS Edward Czesak. Poseł szczególny nacisk zamierza położyć na kwestie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Posłuchaj wypowiedzi posła PiS Edwarda Czesaka :

Ogloszenie

Na dzisiejszej konferencji prasowej (4 maja), pierwszej od czasu kiedy poseł ogłosił swój start w wyborach, Edward Czesak wiele mówił o solidarności, wyrównywaniu różnic między krajami, walce o dobre imię Polski w Europie i popularyzowanie naszych osiągnięć „celem ugruntowania miejsca Polski w historii Europy”. Poseł wspominał też o wykorzystaniu szans „jakie niesie UE” w kwestii rozwoju gospodarczego.
E. Czesak zamierza szczególny nacisk położyć na kwestię bezpieczeństwa energetycznego: -Nie może być zgody na to, by rynek energetyczny był tak organizowany, że handel energią elektryczną czy emisjami dwutlenku węgla ma się odbywać w myśl regulacji unijnych na poziomie całej Unii Europejskiej, ale już zaopatrzenie w paliwa, szczególnie w gaz ziemny, już nie - zauważył poseł. -Tracimy na tym trzykrotnie: jako najbardziej zależny kraj wobec wielkiej Rosji, ale także wobec Unii, a to w kwestii handlu emisjami CO2, ponieważ mamy energetykę w sposób szczególny opartą na węglu. A po trzecie, nie posiadamy tak silnych koncernów energetycznych jak bogate kraje zachodnie, więc musimy tu przegrać konkurencję. Musimy to zmienić w imię prawdziwej, a nie deklarowanej solidarności „starych państw” członkowskich wobec nowych.

Deklaracja wyborcza posła PiS wydaje się być próbą łączenia ognia z wodą, zadowolenia uniosceptycznego elektoratu i uspokojenia wyborców, którzy są w pełni usatysfakcjonowani i naszą obecnością w Unii Europejskiej, i kierunkiem zachodzących zmian. Deklaracja Prawa i Sprawiedliwości jawi się trochę jako stojąca w pewnym rozkroku lista pobożnych życzeń i zaklęć, choć wydaje się być dość sensownie skonstruowana. Czekamy zatem na odpowiedź kandydatów PO. A już wkrótce głos PiS (i nie tylko PiS) w sprawie walki PO o polskie stocznie.
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:36:36
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html