To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ukryte piękno meblościanki, domowych pleśni i niedzielnych spotkań    -   06/5/2009
8 maja – dwa wernisaże w BWA
Przypominamy: w piątek 8 maja o w Galerii Miejskiej BWA czekają nas dwa wernisaże – w Pasażu Tertila o godz. 19:00 otwarta zostanie wystawa Małgorzaty Markiewicz, jednej z najważniejszych krakowskich artystek debiutujących po 2000 roku. Natomiast w Galerii Małej – Rynek 4 o tej samej porze, w ramach przeglądu najmłodszej tarnowskiej sceny plastycznej, otwarta zostanie wystawa Krzysztofa Maniaka i Michała Martynowa.

Ogloszenie

M. Markiewicz: ”Jesteśmy wepchnięci w mieszkanie w bloku i poupychani, z całą naszą miękkością, wrażliwością i słabością…”
Pomysł na tę wystawę wziął się z obserwacji twórczości Małgorzaty Markiewicz, w której podwójna rola mieszkania, zarówno jako miejsca do mieszkania (mieszkanie w bloku – miejski substytut domu), jak i samej czynności mieszkania/ zamieszkiwania, jest najczęstszym punktem wyjścia jej artystycznych działań. Uwikłanie w system planu miejskiego, w którym dominuje kwadrat, począwszy od małego kwadratu mieszkania, bloku, dzielnicy, i wynikające z tego obserwacje, a nierzadko frustracje, doprowadziły do powstania bardzo interesującej sztuki przesiąkniętej codziennością. Na wystawie pojawią się przedmioty codziennego użytku poddane artystycznym działaniom przez artystkę-kobietę, która oprócz tego, że zajmuje się sztuką, jest też matką i opiekunką rodziny. Wystawa wskazuje na mieszkanie, jako miejsce, w którym rodzi się sztuka. Często biorąc swój początek w maleńkich ingerencjach przy okazji krzątaniny, wykonywania rutynowych czynności, czasem z nudy, chęci odreagowania albo potrzeby upiększania.
Małgorzata Markiewicz - (ur. 1979 w Krakowie) tworzy obiekty, fotografie, akcje i wideo. Jedna z najważniejszych artystek krakowskich debiutujących po roku 2000. Studiowała w pracowni Działań Medialnych prof. Antoniego Porczaka na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1999-2004). Inspiruje się codziennością. Lajmotywem jej prac są ubrania i tkaniny. Odnosi się do motywu kwadratu, kraty – kątów prostych przypominających strukturę miasta, mieszkania w bloku, podkreślając wymóg dopasowania się do nieorganicznych kształtów. Wypełnienia szczeliny tym, co miękkie, ciepłe, ale również kruche i nietrwałe – uczuciami, emocjami, byciem. Adres strony artystki: http://www.malgorzatamarkiewicz.com/.

Krzysztof Maniak
K. Maniak – (ur. 1990 w Tuchowie) uczeń trzeciej klasy Liceum im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie. Członek niezależnej grupy artystycznej POSTSCRIPTUM. Zajmuje się malarstwem olejnym, fotografiką oraz filmem.

Michał Martynów
M. Martynów – (ur. 1990 w Tuchowie) uczeń szóstej klasy Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Współzałożyciel niezależnej grupy artystycznej PostScriptum. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz grafiką.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:54:07
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html