To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Plener malarski w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną   -   06/5/2009
Pod niebem Tarnowa
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, jak również te działające w Klikowej i Warsztaty przy PSOUU Koło w Tarnowie zoganizowały wczoraj w Parku Strzeleckim plener malarski dla podopiecznych ośrodków zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnie intelektualnie, uczniów szkół integracyjnych i młodzieży PLSZP im. Artura Grottgera w Tarnowie. W plenerze udział wzięli też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Woli Rzędzińskiej, artyści plastycy Magdalena Mikoś-Kluzik i Piotr Burdzyński.Plener "Pod niebem Tarnowa" zorganizowany został w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Ogloszenie

To już drugi taki integracyjny plener malarski.- W roku poprzednim spotkaliśmy się na tarnowskim rynku, w tym - mając na uwadze to, iż jest on ROKIEM GEN. JÓZEFA BEMA zaproponowaliśmy wspólne artystyczne spotkanie w Parku Strzeleckim, gdzie znajduje się mauzoleum jego imienia - mówią organizatorzy.
Celem całego przedsięwzięcia jest "spotkanie i integracja dwóch światów - świata ludzi sprawnych ze środowiskiem ludzi niepełnosprawnych. Pomysł imprezy zakłada umożliwienie wzajemnej inspiracji artystycznej tych dwóch światów z uwzględnieniem podniesienia aktywności artystycznej i społecznej osób niepełnosprawnych przy jednoczesnym podniesieniu świadomości społecznej osób pełnosprawnych".
Wśród innych celów Pleneru organizatorzy wymieniają także : "Promowanie właściwego wizerunku osoby z niepełnosprawnością intelektualną, nauka tolerancji i wzajemnego zrozumienia, przełamywanie psychologicznych barier i ukazanie twórczych możliwości ludzi intelektualnie niepełnosprawnych. Obniżenia stopnia izolacji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną".

fot. M.Szumlański
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:10:16
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html