Sukces w deszczu   -   27/5/2004
Udanie zainaugurowali sezon kierowcy reprezentujący tarnowski zespół Gładysz Racing Team. Podczas pierwszej eliminacji Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski dwie załogi stanęły na podium. Sukces osiągnęli Tarnowianie mimo niesprzyjającej aury.

>

Na torze w Poznaniu po raz pierwszy w naszym kraju rozegrano wyścig długodystansowy, w którym kierowcy rywalizowali przez trzy godziny. Do walki stanęło blisko 30 załóg. Kibice mogli zobaczyć w akcji m.in. porsche, bmw, hondę civic, alfy romeo, audi oraz volkswageny. Na starcie wyścigu w trzeciej linii uwagę przyciągały dwa identyczne volkswageny new beetle RSI reprezentujące Castrol Racing, Dunlop, Sachs, EFL, CDS i Telenet. Z numerem 4 jechał Marcin Gładysz, którego w połowie dystansu miał zmienić Adam Gładysz. Z "piątką" startował Jacek Henschke, znany z sukcesów Beetle Cup rozgrywanego w Niemczech, Austrii i Belgii. Jego zmiennikiem był debiutant za kierownicą vw new beetle, Mirosław "Kuba" Gąsecki.

Po starcie obaj kierowcy GRT szybko przesunęli się do przodu, wyprzedzając Tomasza Wywiała (audi ST), Piotra Bednarka (bmw 3) i Andrzej Mancina (alfa romeo 147 GTA). Po 60 minutach spadł deszcz. Rozpoczęto zmienianie "gum". Kierowcy Gładysz Racing Team po konsultacji z serwisem postanowili kontynuować jazdę. Dopiero po 80 minutach, kiedy nastąpiły zmiany kierowców i tankowania, wymienione zostały opony na deszczowe. Taktyka okazała się skuteczna. Pozycje, mimo fatalnych warunków atmosferycznych, zostały utrzymane.

W końcówce wyścigu doszło do niegroźnej kolizji z udziałem Adama Gładysza i liderującego Rafała Janusza (porsche GT2). Na śliskiej nawierzchni 230 konny new beetle został "trafiony" w bok, ale dzięki opanowaniu kierowcy mógł kontynuować wyścig. Do mety kolejność nie zmieniła się. Podsumowując start naszych kierowców w tym blisko 500 kilometrowym wyścigu, rozgrywanym w zmiennych warunkach atmosferycznych, zajęcie 2-go oraz 3-go miejsca w klasyfikacji generalnej w tak mocnej stawce należy uznać za sukces.

Kolejny start kierowców Gładysz Racing Team w wyścigu długodystansowym zaplanowano w Miedzianej Górze koło Kielc (11-12 czerwca). Będzie to II eliminacja wyścigowych mistrzostw Polski.

Date        : Fri, April 26, 2024 02:45:15
IP          : 18.218.70.93