To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   NFZ nie ma pieniędzy na zwiększenie kontraktu    -   07/5/2009
Przestoje w szpitalu św. Łukasza
Wydłużenie czasu oczekiwania na zabiegi planowe grozi pacjentom Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Powód? Narodowy Fundusz Zdrowia sygnalizuje, że nie ma pieniędzy na zwiększenie kontraktu dla szpitala. – My moglibyśmy udzielać znacznie więcej świadczeń niż to wynika z kontraktu, ale nie możemy do tego dopłacać – tłumaczy Anna Czech, dyrektor szpitala.

Ogloszenie
>

Tarnowski szpital zabiega o wyższy kontrakt, bo liczba udzielonych świadczeń medycznych znacznie przekracza limity określone w kontrakcie. Od początku roku wartość tzw. nadwykonań sięgnęła 5 mln zł. Logistycznie szpital jest przygotowany do zwiększenie skali świadczonych tu usług medycznych jeszcze o 10 procent, ale nie pozwalają na to względy ekonomiczne. – Jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłaci nam za wykonaną pracę, to nie będziemy mogli przyjąć więcej pacjentów, bo usługi medyczne na dobrym poziomie wymagają stabilności finansowej – tłumaczy dyrektor szpitala.
Wobec niechętnego jak dotąd nastawienia NFZ do zwiększenia kontraktu szpital będzie miał jedno wyjście: konieczne stanie się ograniczenie liczby zabiegów planowych w ten sposób, by nie przekraczały one limitu. W przypadku niektórych oddziałów szczególnie obleganych przez pacjentów może to doprowadzić do sytuacji, w której o zabiegach planowych w ogóle nie będzie mowy z uwagi na to, że już sama liczba ostrych przypadków wypełnia kontrakt i to z nawiązką. – Tak jest chociażby na oddziale wewnętrznym, gdzie kontrakt w stu procentach wypełniany jest przez świadczenia dla pacjentów w stanach ostrych – dodaje Anna Czech. Na innych oddziałach wprowadzenie limitów zgodnych z kontraktem spowoduje, że pacjenci będą oczekiwali na zabiegi nawet dwa razy dłużej niż teraz. Przykładowo na operację zaćmy najprawdopodobniej trzeba będzie czekać nawet dwa lata. Wydłużą się także kolejki do badań diagnostycznych na kardiologii czy neurologii oraz do zabiegów ortopedycznych czy neurochirurgicznych. (GP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:15:35
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html