To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: RDN
  
   Do Tarnowa powróci tramwaj ?   -   27/5/2004
Władze Tarnowa chcą uruchomić w mieście linię tramwajową. Byłby to powrót do przeszłości – do czasów przedwojenych. Pomysł ma szansę realizacji pod warunkiem, że znajdą się pieniądze ze środków unijnych. Wiceprezydent Andrzej Jeleń planuje, że linia połączy Mościce z Falklandami. Linii tramwajowej jeszcze nie ma, ale na ul. Wałowej jest już ławka i tablica która przypomina starszym dawne czasy - a młodych uczy historii.

Ogloszenie

Na tablicy przypomniano historię tramwaju, który kursował po Tarnowie i ułatwiał życie mieszkańcom, a jednocześnie był atrakcją miasta.
Początkiem roku prezydent Bień planował nawet sprowadzenie zabytkowego tramwaju do miasta na Dni Tarnowa. Nie dojdzie to jednak do skutku z powodów, których można się domyślić, czyli .... finansowych. Koszt sprowadzenia wagonu był zbyt duży. Zamiast tramwaju stanął symboliczny przystanek tramwajowy (przyp. inTARnet).

Obok nowej atrakcji – przystanku, dużo dzieje się na deptaku przy ul. Wałowej. Wczoraj zniknęła stąd policyjna budka, którą postawiono obok dworca PKS, powstanie tam Punkt Informacji Turystycznej. Ponadto na Wałowej posadzono nowe drzewa i kwiaty, remontowane są miejsca gdzie można odpocząć. Uruchomiono także fontannę, która przez kilka lat była nieczynna. Zalewała ona m.in kotłownie banku. Urząd Miasta Tarnowa przeznaczył na wymianę aparatury 30 tys. złotych. Po latach – fontanna będzie cieszyć oko Tarnowian i turystów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 22:34:00
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html