To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sekcja Sztuki Nowoczesnej: Agnieszka Polska    -   08/5/2009
Alfabet polski 9
Przypominamy: w najbliższy wtorek, 12 maja o godz. 18:00 w Galerii Miejskiej BWA – Pasaż Tertila gościem cyklu „Sekcja Sztuki Nowoczesnej” będzie Agnieszka Polska. Młoda (ur. w 1985r w Lublinie) artystka tworzy wideo, filmy animowane, fotografie i rysunki. Interesują ją sposoby kształtowania i wpływu na jednostkę ludzką. Korzysta z czarno-białych fotografii archiwalnych, które poddaje subtelnym ingerencjom przez dodanie szczegółów lub wprowadzenie animacji, jak w filmie „Kalendarz” (bazą stał się autentyczny kalendarz na rok 1939 z ilustracjami wiejskiego życia, podkreślającymi wizję letniej sielanki na łonie natury, niebezpiecznie łączącej się z ideologią rasistowską Krwi i Ziemi) czy „Ćwiczenia korekcyjne” (wzorcowe ćwiczenia z podręczników medycznych zamieniła w taniec).

Ogloszenie
>

Z kolei w cyklu „Obiekty”, Agnieszka Polska komputerowo stworzyła nieistniejące obiekty lub akcje, które mogą uchodzić za przejawy sztuki, stawiając pytanie o kontekst sztuki. W podobnym polu zainteresowań sytuują się jej klasyczne filmy animowane w kolorze, pełne zmysłowości, erotyki, w których fragmentaryczne ujęcie i niejednoznaczna sytuacja dodatkowo rozszerzają pole odniesień.

Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski to pierwszy w Tarnowie intensywny projekt edukacyjny prezentujący najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia, inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki. Spotkania z artystami w każdy wtorek od 10 III do 30 VI, zakończone otwarciem wystawy prac przywiezionych przez artystów w Galerii Sekcji – przestrzeni specjalnie wydzielonej na czas trwania projektu. Zakończeniem będzie powakacyjna wystawa zbiorowa i wydanie publikacji promującej sztukę współczesną w Tarnowie i okolicach. Szczegóły na www.galeria.tarman.pl/sekcja.

Foto: Obiekty, 2008
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:33:01
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html