To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowscy policjanci w Niemczech    -   08/5/2009
Seminarium „Bezpieczna droga”
Naczelnik Wydziały Ruchu Drogowego KMP Tarnów nadkomisarz Jacek Mnich był jednym z ośmiu polskich policjantów biorących udział w sześciodniowym seminarium dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbyło się w Niemczech, w szkole policji w Meiningen - małym miasteczku położonym niedaleko Erfurtu, stolicy Turyngii. Seminarium to było częścią realizacji projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pn. “Bezpieczna droga – wymiana doświadczeń w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – SAFEROAD”. Cały projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. Oprócz szefa tarnowskiej „drogówki” w seminarium w Niemczech uczestniczyło czterech policjantów ruchu drogowego województwa kujawsko-pomorskiego i trzech z Małopolski.

Ogloszenie

Głównym założeniem projektu jest wymiana doświadczeń, obserwacja pracy niemieckiej policji w zakresie podejmowania akcji i działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad i możliwości współdziałania Policji z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wymiany informacji na temat doskonalenia zawodowego policjantów ruchu drogowego oraz form edukacji i promocji bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego. Polscy policjanci bacznie przyglądali się jak wygląda system szkolenia i pracy niemieckich policjantów zajmujących się bezpieczeństwem na drogach, warunkom w jakich pełnią oni służbę, zobaczyli specjalistyczny sprzęt jakim się posługują, by skutecznie zapobiegać zagrożeniom na drogach. Poznali także sposoby prowadzenia działań edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa na drogach i odwiedzili kilka jednostek policji autostradowej. Nasi policjanci mieli także okazję, by zwiedzić słynne i ciekawe miejsca takie jak stare miasto Meiningen, stare miasto Erfurtu – stolicy Turyngii i wpisany na listę UNESCO zamek Wartburg, gdzie pracował ojciec reformacji Martin Luter oraz uważany za najwybitniejszego poetę niemieckiego Johann Wolfgang von Goethe.
Wrażeniami i doświadczeniem z pobytu w Niemczech naczelnik Mnich podzielił się ze swoimi kolegami podczas narady służbowej kierownictwa KMP Tarnów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:47:56
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html