To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poszedł „za potrzebą”, trafił za kratki    -   11/5/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Tarnowska Policja wciąż z upodobaniem poluje na rowerzystów. W tej sprawie jednak wypada mi zmienić swój stosunek do takich polowań, po tym jak w biały dzień ujrzałem pijanego rowerzystę który przyrżnął centralnie w drzewo na deptaku osiedla „Jasna” – deptaku, po którym spacerują rodzice z małymi dziećmi i którym przemieszczają się do pobliskiej szkoły uczniowie. Z pozostałych nadesłanych informacji wyróżniam jedną – okazuje się bowiem, iż paląca potrzeba załatwienia pewnej sprawy fizjologicznej w miejscu innym, niż miejski szalet (no właśnie, wie ktoś może gdzie on jest?), może zakończyć się aresztem. Przekonał się o tym pewien „nie do końca trzeźwy” młody tarnowianin, załatwiając ową potrzebę na trawniku przy ul. Klikowskiej w Tarnowie. Podczas wypisywania mandatu karnego w wysokości 100 złotych, młodzian w zamian za odstąpienie policjantów od czynności zaproponował im po 50 złotych. Pouczony o konsekwencjach swojego czynu zaczął uciekać. Został zatrzymany i pozostałą część nocy spędził w policyjnym areszcie.

Ogloszenie

Kradzieże
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów Centrum wpadł 37-latek z Tarnowa, po tym jak wykorzystując chwilową nieobecność sprzedawcy w sklepie monopolowym przy ul. Garbarskiej ukradł butelkę whisky, 2 butelki wódki oraz butelkę Jacka Daniela. Wartość skradzionego alkoholu wyniosła blisko 300 złotych. Alkohol w stanie nienaruszonym wrócił do sklepu.
W Tarnowie nieznany sprawca włamał się do dwóch piwnic bloku mieszkalnego przy ul. Rydza Śmigłego i ukradł z jednej podróżną torbę wartości 250 złotych, z drugiej – butelkę piwa i litrowy sok pomarańczowy.
Nieznany sprawca ukradł motorower z kaskiem, pozostawiony w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Sikorzyce. Wartość strat to 2 tysiące złotych na szkodę mieszkańca miejscowości.
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży pilarki spalinowej wartości 500 złotych. 13- i 14-letni bracia z Kąśnej Dolnej wynieśli sprzęt z nie zamkniętego pomieszczenia toalety znajdującej się tuż obok jednego z domków kampingowych na ul. Leśnej w Ciężkowicach.

Zniszczenie mienia
600 złotych strat poniosła mieszkanka Tarnowa, której nieznany sprawca uszkodził samochód marki Skoda Fabia, zaparkowany na ul. Kościuszki przerysowując przednie i tylne drzwi pojazdu.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na gorącym uczynku 26- i 28-letniego mieszkańca Tarnowa, którzy w godzinach nocnych uszkodzili zaparkowany przy ul. Wojska Polskiego ciągnik siodłowy. Mężczyźni pomalowali jego naczepę powodując starty w wysokości 2 tysięcy złotych na szkodę jednej z prywatnych firm.

Za kółkiem
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł młody człowiek doszło 4 maja wieczorem na tarnowskiej obwodnicy. Kierujący motocyklem Honda 24-letni mieszkaniec Rzeszowa jadąc w kierunku Rzeszowa, na obwodnicy drogi K4 z K73 w Ładnej, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania samochodu Polonez, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną po prawej stronie jezdni. Uderzenie było tak mocne, że zginął na miejscu.
5 maja wieczorem na ul. Krzyskiej w Tarnowie nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek drogowy. 27-letni mieszkaniec miasta jadąc od centrum w kierunku Pawęzowa na łuku drogi utracił panowanie nad Toyotą, otarł się o krawężnik po lewej stronie i powrócił na swój pas ruchu. Po chwili zjechał ponownie na przeciwległy pas zderzając się z prawidłowo jadącym z przeciwka Oplem Vectra, który prowadziła mieszkanka Tarnowa. Kierujący oraz pasażerka Toyoty trafili do szpitala. Ta ostatnia w stanie nieprzytomności trafiła do szpitala i następnego dnia zmarła. Kierująca Oplem doznała potłuczeń klatki piersiowej, a kierujący Toyotą złamania obojczyka. Badania trzeźwości wykazały, że sprawca miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, kierująca Oplem była trzeźwa.
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali w miejscowości Lubcza 53-letniego miejscowego, który powoził zaprzęgiem konnym mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W Kępie Bogumiłowickiej został zatrzymany 56 letni mieszkaniec Tarnowa, kierujący Oplem Corsą w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Prawie 3 promile alkoholu miał 55-letni rowerzysta zatrzymany do kontroli drogowej, w miejscowości Radlna przez patrol tarnowskiej „drogówki”.
W Ciężkowicach miejscowi policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę kierującego samochodem Fiat 126P w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Różne
Pewien młody tarnowianin, nie do końca trzeźwy usiłował przekupić dwóch policjantów interweniujących wobec niego, kiedy ten załatwiał potrzebę fizjologiczną na trawniku przy ul. Klikowskiej w Tarnowie. Podczas wypisywania mandatu karnego w wysokości 100 złotych, młodzian w zamian za odstąpienie policjantów od czynności zaproponował im po 50 złotych. Pouczony o konsekwencjach swojego czynu zaczął uciekać. Został zatrzymany i pozostałą część nocy spędził w policyjnym areszcie.
7 maja ciężkowiccy policjanci poszukiwali 9-letniego chłopa, który w godzinach popołudniowych wyszedł z domu. Jego zaginięcie wieczorem zgłosiła matka, mieszkanka Ciężkowic. Chłopca znaleziono około g. 21 w rejonie rzeki Białej. Przyczyną ucieczki były nieporozumienia rodzinne.
W piątkowy wieczór 15 letni mieszkaniec Tarnowa wszedł na parapet między 7 a 8 piętrem bloku przy Placu Kościuszki w Tarnowie. Groził popełnieniem samobójstwa. Na miejsce wezwano policję w tym grupę negocjatorów KMP Tarnów, Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Po niespełna godzinie chłopaka udało się bezpiecznie ściągnąć z parapetu. Przyczyną jego zachowania były najprawdopodobniej problemy „sercowe”.
Jak informowaliśmy, Naczelnik Wydziały Ruchu Drogowego KMP Tarnów nadkom. Jacek Mnich był jednym z ośmiu polskich policjantów biorących udział w sześciodniowym seminarium dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbyło się w Niemczech, w szkole policji w Meiningen- małym miasteczku położonym niedaleko Erfurtu - stolicy Turyngii. Seminarium to było częścią realizacji projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pn. “Bezpieczna droga – wymiana doświadczeń w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – SAFEROAD”. Cały projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. Oprócz szefa tarnowskiej „drogówki” w seminarium w Niemczech uczestniczyło czterech policjantów ruchu drogowego województwa kujawsko-pomorskiego i trzech z Małopolski. Głównym założeniem projektu jest wymiana doświadczeń, obserwacja pracy niemieckiej policji w zakresie podejmowania akcji i działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad i możliwości współdziałania Policji z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wymiany informacji na temat doskonalenia zawodowego policjantów ruchu drogowego oraz form edukacji i promocji bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego. Polscy policjanci bacznie przyglądali się jak wygląda system szkolenia i pracy niemieckich policjantów zajmujących się bezpieczeństwem na drogach, warunkom w jakich pełnią oni służbę, zobaczyli specjalistyczny sprzęt jakim się posługują, by skutecznie zapobiegać zagrożeniom na drogach. Poznali także sposoby prowadzenia działań edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa na drogach i odwiedzili kilka jednostek policji autostradowej. Nasi policjanci mieli także okazję, by zwiedzić słynne i ciekawe miejsca takie jak stare miasto Meiningen, stare miasto Erfurtu – stolicy Turyngii i wpisany na listę UNESCO zamek Wartburg, gdzie pracował ojciec reformacji Martin Luter oraz uważany za najwybitniejszego poetę niemieckiego Johann Wolfgang von Goethe. Wrażeniami i doświadczeniem z pobytu w Niemczech naczelnik Mnich podzielił się ze swoimi kolegami podczas narady służbowej kierownictwa KMP Tarnów.
O tym również pisaliśmy: 6 maja w budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Komendant Miejski insp. Zbigniew Ostrowski odebrał od świeżo przyjętych, młodych policjantów uroczyste ślubowanie. Posterunkowy Daniel Barnaś i posterunkowy Paweł Klimato to najmłodszy narybek tarnowskiej Policji. Obaj przydzieleni zostali do służb patrolowo-interwencyjnych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Tarnów Centrum, po tym jak pomyślnie przeszli postępowanie rekrutacyjne. Ich przyszłość to obecnie szkoła policyjna, w której spędzą najbliższe miesiące. Po ukończeniu szkolenia podstawowego powrócą do naszego miasta, by rozpocząć w nim służbę. Młodym adeptom sztuki policyjnej życzymy powodzenia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:04:28
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html