To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Głos biskupa Wiktora Skworca w sprawach społecznych    -   11/5/2009
„Nie” dla szybkich kredytów
Biskup tarnowski Wiktor Skworc przestrzega przed braniem tzw. „szybkich kredytów”. Udzielanie takich pożyczek przez różne firmy, instytucje czy banki określił jako nieuczciwe, niemoralne i lichwiarskie. Hierarcha przewodniczył o godz. 10:00 głównej uroczystości odpustowej w Szczepanowie ku czci św. Stanisława – patrona ładu moralnego. Przypominając postać św. Stanisława, który jest patronem Polski i stoi na straży ładu moralnego, ordynariusz tarnowski zaapelował także do polityków i związkowców, aby nie kompromitowali Polski. Odniósł się tym samym do sporów odnośnie miejsca obchodów 20. rocznicy wolnych wyborów. W homilii hierarcha mówił także o zbliżających się wyborach do europarlamentu. ”Trzeba wiedzieć, że wielu niedawnych zwolenników marksizmu i ateizmu – zawłaszczyło chrześcijańską wizję twórców europejskiej jedności a wykazują aktywność w parlamencie w Brukseli w walce z małżeństwem i rodziną, z życiem człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a nawet z samym Bogiem” - powiedział biskup.

Ogloszenie
>

-Niszczone bywa nieraz życie, najczęściej osób w starszym wieku, rodzin niezamożnych poprzez pożyczki – „chwilówki”; kredyty od ręki; bez formalności, którymi kuszą nie tylko banki, ale i liczne instytucje zachęcające w swoich reklamach do pożyczania pieniędzy. Niestety, instytucje te nigdy nie mówią kredytobiorcom całej prawdy o wysokości sumy, jaką trzeba będzie faktycznie zwrócić. Chwalą się szybkością usługi a nie mówią o prowizjach, opłatach, obowiązkowym ubezpieczeniu pożyczki czy innych, dodatkowych świadczeniach. Takie działanie jest nieuczciwe, niemoralne, lichwiarskie, dlatego chcę przestrzec przed wpadnięciem w sieć „taniego” kredytu, z której ogromnie trudno się potem wydobyć – apelował biskup.
Przypominając postać św. Stanisława, który jest patronem Polski i stoi na straży ładu moralnego, ordynariusz tarnowski zaapelował także do polityków i związkowców, aby nie kompromitowali Polski. Odniósł się tym samym do sporów odnośnie miejsca obchodów 20. rocznicy wolnych wyborów. -To zachowania gorszące Polaków i kompromitujące nas na europejskiej arenie. Wszystko to niestety potwierdza głoszone stereotypy o Polsce i Polakach – dodał bp Skworc.

W homilii hierarcha mówił także, że ważną okazją, by w świecie polityki, na europejskim areopagu reprezentowano ewangeliczną kulturę życia i miłości, będą zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, dlatego wskazywał, że w miejscu gdzie podejmuje się ważne decyzje dla Europy potrzebni są świadkowie Ewangelii. -Trzeba wiedzieć, że wielu niedawnych zwolenników marksizmu i ateizmu – zawłaszczyło chrześcijańską wizję twórców europejskiej jedności a wykazują aktywność w parlamencie w Brukseli w walce z małżeństwem i rodziną, z życiem człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a nawet z samym Bogiem. Dlatego tak ważna jest obecność na tym areopagu Polaków – świadków, takich jak święty Stanisław, który nie godził się, by ludzka godność była deptana, a życie niszczone – apelował kaznodzieja.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto: zdjęcia z uroczystości w Szczepanowie – autor ks. Wiesław Znamirowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:15:45
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html