To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Na stadionie Unii może się reklamować tylko kandydat PO?    -   12/5/2009
Pierwsze wyborcze starcie
Mamy pierwszy tarnowski "skandal", związany z wyborami do Europarlamentu. Władze Żużlowej Spółki Akcyjnej „Unia Tarnów” zdecydowały, że inaczej niż we wcześniejszych wyborach, żaden z kandydatów do PE nie będzie mógł reklamować się na stadionie. Tymczasem, jak zauważa poseł PiS Edward Czesak, na jednym z niedawnych meczów na płytę stadionu zaproszony został kandydat PO, radny miejski Robert Wardzała. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę – widzowie mogli do woli oglądać sobie bilboardy byłego zawodnika Unii, który startuje w czerwcowych eurowyborach ... Władze klubu odżegnują się jednak od udziału w kampanii Wardzały.

Ogloszenie

”W odpowiedzi na pismo z dnia 28 kwietnia 2009 w sprawie możliwości reklamy przedwyborczej podczas zawodów żużlowych uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustaleniami organów Unia Tarnów ŻSSA, nie przewiduje się prowadzenia akcji promocyjno-reklamowych Kandydatów do Europarlamentu bezpośrednio na Stadionie Miejskim w Tarnowie w czasie trwania zawodów żużlowych” - tej treści pismo wpłynęło do biura posła Edwarda Czesaka. Na dzisiejszej (12 maja) konferencji prasowej poseł PIS wyraził zdziwienie, że na stadionie mogą wisieć tylko bilbordy Platformy Obywatelskiej, o czym poseł, jako kibic sportowy i fan żużla, przekonał się m.in. podczas niedzielnego meczu. -Zaangażowanie prezydenta w kampanię wyborczą z wykorzystaniem własnego obiektu, stadionu, wydaje się być nie do końca właściwe - stwierdza Edward Czesak. -Widać tutaj wyraźnie, że poddani w tym okręgu, którzy realizują politykę PO z jej lokalnym liderem na czele, zastosowali metody, które nie powinny mieć miejsca. Poseł zapytany, czy zamierza dochodzić swoich spraw przed sądem czy Państwową Komisją Wyborczą odpowiedział, iż jego kampania wyborcza będzie „spokojna i merytoryczna”, a zaistniałą sytuację oddaje pod osąd wyborcom.

Posłuchaj wypowiedzi Edwarda Czesaka :


Podczas konferencji prasowej głos zabrał również poseł Józef Rojek, wyrażając nadzieję, że ”w innych miejscach publicznych, które mogą być wykorzystane do celów reklamy, nie będzie takich sytuacji, jak na stadionie żużlowym.”

Zapytany o zaistniałą sytuację, prezes Unii Tarnów Bogdan Gurgul tłumaczy, iż zaproszenie na płytę stadionu Roberta Wardzały, podczas niedawnego meczu związane było z wręczeniem licencji dla nowego zawodnika, a z Wardzałą klub ma podpisaną umowę o współpracy w zakresie promocji sportu żużlowego. -Robert Wardzała był zaproszony z tego właśnie tytułu i nie pojawił się na murawie w kontekście wyborczym - stwierdza prezes. Jeśli zaś chodzi o obecne w niedzielę bilboardy – tu prezes „umywa ręce” albowiem R. Wardzale podnajęła je jedna z tarnowskich firm, dzierżawiąca tę część przestrzeni reklamowej spółki na mocy długookresowej umowy. Prezes podkreśla, że Unia Tarnów nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów do Parlamentu Europejskiego i nie chce być mieszana w kampanię wyborczą.

Robert Wardzała w przeprowadzonej rozmowie telefonicznej stwierdził, że w swej kampanii wyborczej chce rywalizować uczciwie. - Ten tor żużlowy jest dla mnie miejscem szczególnym i poniekąd rodzinnym, tak, jak środowisko tarnowskich fanów żużla – środowiskiem naturalnym, bo tu się wychowałem. Dlatego, choć dziś spełniam się w działalności publicznej, już głównie poza torem, na reklamie tu umieszczonej zależało mi szczególnie - mówi Robert Wardzała. Radny informuje, iż wiedział o decyzji ŻSSA Unia Tarnów ws. nieudzielania przez klub wolnych przestrzeni na jakiekolwiek formy promocji wyborczej na stadionie, dlatego zwrócił się z prośbą o podnajem miejsca do reklamujących się już tam firm. Wardzała dodaje, że podobnie mógł uczynić również poseł Edward Czesak. Kandydat PO na eurodeputowanego zauważa ponadto, że w roku 2007, podczas kampanii wyborczej do polskiego parlamentu, to właśnie m.in. poseł Czesak promowany był na stadionie, podczas gdy jemu klub odmówił wówczas możliwości popromowania się, jako kandydatowi PO.

M. Poświatowski, P. Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:05:09
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html