To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Muzyk” bez dyrektora, bo… nie uległ naciskom?    -   13/5/2009
Przegląd prasy: TEMI
„Wacław Smoliński wygrał konkurs na dyrektora tarnowskiego Zespołu Szkół Muzycznycyh, ale na pięcioletnią kadencję prezydent go nie powołał. Smoliński sugeruje, że dlatego, iż odmówił utworzenia fikcyjnego stanowiska trzeciego wicedyrektora szkoły” – to jeden z tematów poruszonych w najnowszym wydaniu tygodnika „Temi”.

Ogloszenie
>

W numerze który od dziś dostępny jest w kioskach do lektury zachęca artykuł poświęcony Tarnowianinowi, który rozpoczyna samotną podróż dookoła świata. Przeczytamy w nim także o pracach remontowych w pałacu Goetzów w Brzesku – nowi właściciele chcieliby zakończyć pierwszy etap restauracji w 2012 roku, ale już teraz pałac mogą odwiedzać turyści, także dla filmowców jest atrakcyjnym planem zdjęciowym.
W innym artykule czytamy o tym, jak w polskich miastach funkcjonują „elektroniczne karty miejskie” – o jej wprowadzeniu w Tarnowie władze miasta mówią od lat. W najnowszym „Temi” znajdziemy również tekst poświęcony nauczycielom – cudzoziemcom uczącym stale w Tarnowie i w kilku miastach w regionie, informację o pomyśle ustawienia na tarnowskim dworcu PKP zabytkowego parowozu oraz artykuł o istniejącej w naszym mieście od roku drużynie rekonstruującej działania antyterrorystów: ”z różnych przyczyn, przede wszystkim zdrowotnych, nie mogą pracować w policyjnych pododdziałach specjalnych, spotykają się więc raz w tygodniu, zazwyczaj w soboty przy opuszczonych budynkach w Tarnowie lub okolicach, w umundurowaniu prawdziwych antyterrorystów i ćwiczą akcje bojowe, w tym techniki alpinistyczne. Być może wkrótce objęci zostaną nawet policyjnym patronatem, co pozwoli im działać jeszcze swobodniej” - czytamy.
Obszerny artykuł poświęcony jest Tarnowianom, którzy wyjechali do pracy za granicą, ale kryzys zmusił ich do powrotu. Obecnie mają poważne problemy ze znalezieniem zatrudnieni.
Ulubioną propozycją dla wielu Tarnowian są z pewnością felietony. W tym napisanym przez Janusza Korwina Mikke znajdujemy odniesienia do naszego miasta; jak czytamy: ”Jeśli ktoś chciałby wiedzieć, dlaczego państwowa instytucja, w szczególności oświatowa, nie może konkurować z prywatnymi, powinien koniecznie przeczytać reportaż p. Agnieszki Dudy z komedii pt. „Obsadzanie dyrektora I LO w Tarnowie”.
Więcej – w papierowym wydaniu „Temi”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:19:45
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html