To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Włamał się na stronę internetową i przejął kontrolę    -   13/5/2009
Złapali hakera
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, realizując pracę operacyjną namierzyli młodego hakera, który włamał się na stronę internetową i forum dyskusyjne jednego z lokali rozrywkowych w podtarnowskiej miejscowości – informuje rzecznik prasowy policji. 17-letni mieszkaniec Niecieczy, na co dzień uczeń szkoły średniej o profilu - zarządzanie systemami i sieciami komputerowymi pokonał zabezpieczenia i dostał się do panelu administracyjnego strony. Używając loginu oraz hasła administratora dokonał jej modyfikacji, umieszczając element graficzny zawierający niecenzuralny napis. Młody haker zmienił hasła przez co uniemożliwił administratorowi sprawowanie nadzoru nad stroną. Pozyskane dane wykorzystał podszywając się za użytkownika forum i uczestniczył w jego imieniu w dyskusjach szydząc z zabezpieczeń strony.

Ogloszenie

Młodzieniec usłyszał zarzut z art. 268a par1 kk uzyskania nieautoryzowanego dostępu do danych informatycznych, dokonania zmian i utrudnienia do nich dostępu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Chłopak przyznał się do wszystkiego. Twierdził, że chciał się sprawdzić, potwierdzić swoje umiejętności i udowodnić, że jest w stanie pokonać zabezpieczenia. Policjanci zabezpieczyli chłopakowi domowy komputer, który wykorzystał do przestępczego procederu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:46:55
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html