To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowskie BWA pokaże w stolicy prace Dudzińskiego    -   13/5/2009
Noc muzeów w Warszawie
Najnowsze prace Andrzeja Dudzińskiego pokazane zostaną podczas „Nocy Muzeów” na dziedzińcu dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” na Pradze. Wystawę organizuje Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie oraz Galeria Klimy Bocheńskiej w Warszawie. Kuratorem wystawy jest dyrektor BWA Bogusław Wojtowicz.

Ogloszenie

Najnowsze prace Andrzeja Dudzińskiego są dowodem na silną ostatnio dominację fotografii w palecie artysty. Dudziński tak mówi o tym cyklu: ”obrazy cyfrowe, prądem, pod lekkim napięciem, malowane. Mam na myśli niskie napięcia towarzyszące przekazywaniu informacji. Informacji początkowo kolekcjonowanych przy pomocy aparatu cyfrowego. Tymczasem komputer wyparł nożyczki, skalpel i klej a obraz powstający w wirtualnej przestrzeni pozbawiony został fizycznego formatu − może być wielkości kartki ze szkicownika i równie łatwo stać się czterometrowym bilbordem. Czy możliwa jest symbioza wody z papierem? A przyjaźń ognia z drewnem?? Harmonia w kolizji??? Te pytania, tylko z pozoru absurdalne, od dawna nie dawały mi spokoju. Wiara w jakieś tajemnicze wzajemne przyciąganie rzeczy i żywiołów sprowokowała mnie do rozpoczęcia serii wielkoformatowych kolaży cyfrowych, w klasycznej formie dyptyku.
Początkowo chodziło o wygodną zasadę kompozycyjną, pozwalającą w przejrzysty sposób łączyć ze sobą przeciwstawne, albo nie mające ze sobą związku, tematy. Potem ta formuła zaczęła się rozmywać i linia demarkacyjna między zestawianymi wyobrażeniami przestała być wyraźna. A wreszcie podział na dwie połowy przestał mi wystarczać i poszerzyłem przestrzeń do, również klasycznej, konwencji tryptyku, wraz z jego geometrycznym dostojeństwem i sakralnymi odniesieniami...”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:34:22
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html