To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zaproszenie na "Krakowski Wianek"   -   28/5/2004
Małopolskie Centrum Klultury w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie zaprasza w niedzielę do Szczurowej, gdzie odbędzie się XXIII Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK. Początek występów o godz. 13.00 w Parku w Szczurowej.

Ogloszenie
>

Krakowski Wianek jest jedynym w tej części Małopolski przeglądem konkursowym, który ma na celu kultywowanie i prezentacje najcenniejszych wartości ruchu folklorystycznego wyrażanych w tańcu, śpiewie i muzyce. Uczestniczy w nim ok. 450 wykonawców z regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Cieżkowickiego oraz pogranicza krakowsko-rzeszowskiego. Przyczynia się do ochrony dziedzictwa kulturowego Małopolski, wzbogaca oferte kulturalną Województwa Małopolskiego i regionu tarnowskiego. Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy rokrocznie powiększająca się ilość uczestniczących w nim zespołów, kapel ludowych i grup śpiewaczych, a niepowtarzalny klimat stworzony przez wszystkich uczestników i licznie zgromadzoną publiczność, sprawia wiele radosci i satysfakcji.

XXIII edycja odbędzie się 30 maja o godz. 13.00 w Parku w Szczurowej.
Do udziału w przeglądzie zgłosiło się: 11 zespołów regionalnych, 5 kapel ludowych i 6 grup śpiewaczych z powiatów: dąbrowskiego, dębickiego, brzeskiego, krakowskiego, tarnowskiego, wielickiego. Do oceny prezentacji została powołana Komisja Artystyczna w składzie: Aleksandra Bogucka - etnomuzykolog z Krakowa, Janina Kalicińska - choreograf z Krakowa, Wiesława Hazuka - choreograf z Tarnowa, Benedykt Kafel - etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.
W trakcie obrad Komisji zaplanowany został gościnny występ Zespołu Regionalnego NAWOJOWIACY z Nawojowej z programem "Na Bronisława w karczmie".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, July 19, 2024 08:07:17
IP     : 3.238.116.201
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html