To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Nowa drukarnia „Biblos” i nowa strona o św. Stanisławie    -   13/5/2009
Wieści z Diecezji Tarnowskiej
Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Biblos ma nową drukarnię w Tarnowie. Budynek przy kościele bł. Karoliny Kózkówny zbudowano w niecały rok. Uroczystego otwarcia w sobotę 9 maja dokonał ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. Diecezjalny Serwis Informacyjny zawiadamia również o nowej stronie internetowej poświęconej św. Stanisławowi ze Szczepanowa.

Ogloszenie
>

Nowa drukarnia wydawnictwa „Biblos”
Do tej pory książki powstawały w niewielkich pomieszczeniach przy Placu Katedralnym. Nowa drukarnia ma ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni. Do nowej siedziby przeniesiono jedną linię produkcyjną. W planach jest powstanie dwóch kolejnych, co oznacza jeszcze większa ilość wydawanych publikacji. -Planujemy dalszy rozwój Wydawnictwa. Ważne, że warunki pracy ulegną poprawie. W planach mamy m.in. wydanie albumu o Janie Pawle II na Sądecczyźnie. Za kilka dni kolejne książki wysyłamy m.in. do Stanów Zjednoczonych i do Ziemi Świętej” - mówi ks. Piotr Łabuda dyrektor Wydawnictwa.
Biblos znaczy tyle co książka. Wydawnictwo zostało powołane do życia przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego w 1990 r. Pierwszym dyrektorem został ks. Stanisław Budzik – aktualny sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. Pierwsze książki ukazały się pół roku później, w czerwcu 1991 r.

Wydawnictwo w ciągu kilku pierwszych lat istnienia przygotowało do druku ponad sto książek z dziedziny religijnej. Były to zarówno prace filozoficzno-teologiczne, jak i pozycje z kręgu szeroko rozumianej kultury chrześcijańskiej. Książki z zakresu teologii, filozofii, biblistyki i religii zgrupowane są w kilku seriach.
W wydawnictwie pracuje ponad 30 pracowników. Biblos ma swoje księgarnie w Tarnowie, Dębicy i Krynicy. Punkty sprzedaży działają m.in. w Krakowie, Warszawie, Kielcach i Katowicach. Książki można także zamawiać przez Internet.

Nowa strona www o św. Stanisławie
Powstała strona internetowa poświęcona św. Stanisławowi ze Szczepanowa. Jego życie i przesłanie można poznać w ramach cyklu „Święci i błogosławieni Diecezji Tarnowskiej”. Taki dział znajduje się na głównej stronie internetowej diecezji tarnowskiej. Pod adresem: www.swieci.stanislaw.diecezja.tarnow.pl można znaleźć wiele materiałów tekstowych i graficznych dotyczących biskupa i męczennika. -Dostępny jest życiorys świętego, tekst bulli kanonizacyjnej, informacje z miejsc kultu św. Stanisława, modlitwy oraz teksty liturgiczne. Jest też wykaz parafii ku czci św. biskupa Stanisława, galeria zdjęć oraz mapy interaktywne, w przyszłości na stronie będą zamieszczone także materiały multimedialne – mówi ks. Piotr Lisowski moderator strony diecezjalnej.
Zainteresowani osobą św. Stanisława będą mogli wkrótce także znaleźć w Internecie teksty literackie i legendy ludowe oraz spis publikacji dotyczących patrona ładu moralnego.

Wkrótce w ramach serii „Święci i błogosławieni Diecezji Tarnowskiej” powstanie strona o ojcu Stanisławie Papaczyńskim. Natomiast od kilku miesięcy działa już strona internetowa poświęcona bł. Karolinie Kózkównie pod adresem: www.swieci.karolina.diecezja.tarnow.pl.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:20:38
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html