To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   inTARnetowa „prasówka”    -   13/5/2009
MSWiA boi się pielgrzymów ?
Okazuje się, że zarówno tarnowska, jak i wszystkie pozostałe pielgrzymki w kraju staną pod znakiem zapytania. Powód? Wedle nowego rozporządzenia MSWiA wszyscy porządkowi kierujący ruchem zobowiązani są odbyć specjalistyczne szkolenia (do tej pory szkoleni byli nieodpłatnie przez policję). Koszt: 250 zł od osoby. W przypadku tarnowskiej pielgrzymki oznacza to kilkanaście tysięcy złotych. Artykuł poświęcony temu problemowi znajdujemy w dzisiejszej „Gazecie Krakowskiej”. Z kolei w RDN Małopolska słuchamy informacji o proteście lekarzy i pielęgniarek przeciw planom wprowadzenia płatnych parkingów przy Szpitalu św. Łukasza – płatnych tak dla personelu, jak i dla odwiedzających. Zapraszamy do naszego przeglądu prasy.

Ogloszenie
>

RDN Małopolska
”Nowe chodniki, nawierzchnie dróg, zieleńce i nasady drzew zgodne z nazwami ulic przewiduje jeden z projektów rewitalizacji tarnowskiej dzielnicy Mościce. Projekt nie zakłada modernizacji budynku dworca PKP, który obecnie odstrasza wyglądem, a koszt remontu według władz miasta, przewyższyłby jego wartość.
Jednak, jak mówi Grzegorz Gotfryd, dyrektor wydziału strategii w tarnowskim magistracie, istnieje jeszcze szansa na to, że mościcki dworzec zyska nowy wizerunek... Jeden z projektów zakładał powstanie galerii dla młodych środowisk twórczych w budynku dworcowym. Obecnie brany jest pod uwagę projekt zakładający odnowienie historycznego układu urbanistycznego zachodniej dzielnicy Tarnowa...”
Więcej informacji na ten temat, wraz z wypowiedziami dźwiękowymi w RDN Małopolska.
RDN podało również informację o plebiscycie ogłoszonym przez Urząd Miasta Tarnowa na nazwę ronda na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza i Starodąbrowskiej. Wśród propozycji, które można nadsyłać na adres rondo@umt.tarnow.pl pojawiły się postaci hetmana Jana Tarnowskiego, Bronisława Geremka i Agaty Mróz.
Znajdujemy tu również materiał o lekarzach i pielęgniarkach protestujących przeciwko planom płatnych parkingów przy Szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie. Według pomysłów dyrekcji, płacić mieliby i odwiedzający chorych (2 zł za godz.) i personel (50 zł miesięcznie).
Z kolejnego materiału autorstwa Grzegorza Golca dowiadujemy się, iż w związku z długami tarnowska Unia (ZKS) chce sprzedać część terenów przy ul. Czerwonych Klonów. Wymaga to jednak zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Nawet gdyby jednak wszystko szło bez przeszkód i odbyło się bez protestów, procedura taka trwa minimum rok. Tymczasem klub ma coraz większe kłopoty finansowe (największym garbem jest m.in. basen letni) i nie wiadomo, czy przetrwa bez pomocy z zewnątrz.

Dziennik Polski
Tu znajdujemy m.in. podsumowanie „Krajobrazu po burzy” która dotknęła region w poniedziałek wieczorem. Strażacy interweniowali 42 razy, wzywani głównie do zalanych piwnic. ”Burza z poniedziałku spowodowała straty w drogownictwie; uszkodzone zostały nawierzchnie ulic m.in. w Tarnowie (częściowo na ul. Nowy Świat i Batorego), zalane były wiadukty. Najwięcej uszkodzeń odnotowała energetyka - ok. 900 stacji transformatorowych w różnych punktach regionu tarnowskiego wymagało naprawy. Zerwane były ponadto linie średniego napięcia. (...) Doszło także do jednego wypadku. Na ul. Lwowskiej w Tarnowie 23-letni mieszkaniec miasta, pchając swojego daewoo tico, który utknął pod zalanym wiaduktem kolejowym, został potrącony przez ciężarówkę. Właściciel tico doznał obrażeń pośladka. Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się.” - czytamy w "Dzienniku".

Gazeta Krakowska
Interesujący temat podchwycił w „GK” Paweł Chwał: ”Największa w kraju piesza pielgrzymka tarnowska może w tym roku nie dotrzeć na Jasną Górę. Powód? Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji, które nakłada na organizatorów pielgrzymki obowiązek przeszkolenia wszystkich porządkowych w specjalistycznych ośrodkach ruchu drogowego. A to oznacza wydatek co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Do tej pory osoby pilnujące porządku na tarnowskiej pielgrzymce szkolili bezpłatnie policjanci tarnowskiej drogówki.” Z artykułu dowiadujemy się, że odpowiedni kurs w MORD kosztuje 250 zł od osoby. Zaś o nowym rozporządzeniu, ks. Zbigniew Szostak, dyrektor tarnowskiej pielgrzymki, dowiedział się... od redakcji „Gazety Krakowskiej”.
Z kolei w tym samym numerze Małgorzata Gleń pisze o skierowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie do sądu aktu oskarżenia przeciwko Piortowi S. i Łukaszowi M., którzy 8 lutego, przyczynili się do głośnej śmierci Bartłomieja G., pracownika hotelu "U Jana" mieszczącego się przy Rynku. Jak czytamy ”Prokuratura kończy już gromadzenie dowodów i przesłuchania świadków, potrzebne by udowodnić obydwu podejrzanym, że najpierw pobili swoją ofiarę, a później uniemożliwiając Bartłomiejowi G. wyjście z pokoju, przyczynili się do tego, że mężczyzna, aby uniknąć kolejnych ciosów, próbował ratować się uciekając przez okno na drugim piętrze hotelu. Chłopak spadł na bruk i wskutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:49:24
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html