To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   GK: Czy można w jeden dzień wyciąć tysiąc drzew?    -   13/5/2009
Urzędnicy jak chcą, to potrafią
Tego cudownego zjawiska nie wolno nie zauważyć: ”Czy w jeden dzień można wyciąć cały zagajnik, około tysiąca kilkunastoletnich, zdrowych drzew? Okazuje się, że to wcale nie takie trudne, zwłaszcza, gdy teren należy do miasta i w planach przeznaczony jest na zabudowę mieszkaniową.” O niespotykanie błyskawicznym działaniu Urzędu Miasta Tarnowa pisała we wtorek Małgorzata Gleń na łamach „Gazety Krakowskiej”.

Ogloszenie
>

W artykule skarżą się mieszkańcy budynków przy ul. Zarzyckiego w Tarnowie – Mościcach, rozżaleni, iż wycięto im piękny lasek z brzózkami i dębami. Jak czytamy: ”Okazało się, że drzewa zniknęły, bo miasto chciało sprzedać teren deweloperowi pod budowę domów szeregowych, a deweloper chciał mieć czystą działkę. Mieszkańcy okolicy zastanawiają się, dlaczego tak łatwo dało się uzyskać zezwolenie, ale to przecież proste. Zgodę wydaje wydział wydziałowi.”
Jak pisze M. Gleń, zwykły „Kowalski” jednak wycięcia drzew nie może się doprosić. Tak jest w przypadku pana Stanisława Rdzaka z Lubczy, który od lat stara się o wycinkę drzew rosnących w rzeczce Wolanka, co zapobiegłoby jej corocznym wylewom na okoliczne pola. ”Jednak w tej sytuacji gmina Ryglice i Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej przerzucają się odpowiedzialnością i nie potrafią podjąć decyzji o wycince, choć działają w ramach tych samych kompetencji co Urząd Miasta Tarnowa.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:15:14
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html