To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Stachursky” na stadionie „Błękitnych”    -   14/5/2009
Święto Gulaszu
Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. kolejny raz podejmuje się organizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Święto Gulaszu”, które w roku ubiegłym zadebiutowało z ogromnym sukcesem gromadząc ok. 15 tys. osób. 24 maja na stadionie „Błękitnych” odbędzie się festyn, na którym nie zabraknie konkursów z nagrodami, pokazów tanecznych, karate, akrobacji motocyklowych i koncertów, zaś gwiazdą wieczoru będzie Stachursky. Oczywiście, głównym „bohaterem” imprezy jest gulasz, a raczej kultura i kuchnia węgierska.

Ogloszenie
>

Powodzenie przedsięwzięcia świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu lokalnego rynku na takie wydarzenia. Mieszkańcy Tarnowa i okolic ciepło i z ogromnym zainteresowaniem przyjęli tą imprezę postrzegając ją jako świetną okazje do przybliżenia walorów kultury węgierskiej ale również jako propozycję spędzenia wolnego czasu, rodzinnie na łonie natury w zabawowo – konkursowej oprawie. Bogaty, ciekawy i różnorodny program artystyczny pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie (liczne kiermasze, konkursy, występy sportowe, muzyczne, taneczne itp.)
Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wszystkie akcenty dotyczące kultury węgierskiej zarówno kulinarne degustacje gulaszu i wina, jak i konkursy tematyczne oraz występy grup ludowych i rockowych z Węgier. Ideą imprezy jest promocja kultury węgierskiej pod egidą dania narodowego jakim jest gulasz. Zaproszeni restauratorzy z Węgier i Polski rywalizują w konkursie na najsmaczniejszy gulasz, zaś uczestnicy imprezy walczą o atrakcyjne nagrody (np. wycieczkę do Budapesztu).
Cele imprezy to pielęgnowanie lokalnych tradycji wzajemnych kontaktów polsko – węgierskich, których intensyfikacja wiąże się głównie z postacią Tarnowianina generała Józefa Bema. Akcenty węgierskie pojawiały się m.in. podczas „Dni Tarnowa” czy „Nocy muzeów”, a także innych imprez o charakterze lokalnym. „Impreza jest organizowana po raz drugi i mamy nadzieję, że Święto Gulaszu stanie się imprezą cykliczną” – piszą organizatorzy.

Nazwa imprezy „Święto Gulaszu” nawiązuje do popularnych imprez promujących lokalne wyroby spożywcze (np. „Święto fasoli” (Zakliczyn), „Festiwal pierogów” (Kraków), „Święto karpia” (Wierzchosławice), Tarnów chce promować głównie kuchnię węgierską (nie tylko tytułowy gulasz) również wina węgierskie. Wyroby będą przygotowywane zarówno przez restauratorów i producentów żywności z Węgier jak i z regionu tarnowskiego. Oprócz tego na rozstawionych na terenie obiektu stoiskach prezentowane będą wyroby regionalne z Tarnowa i okolic. Przede wszystkim będzie to jednak okazja do zapoznania się z kulturą węgierską oraz zestawienia jej z elementami kultury polskiej.
Podczas imprezy planowane są występy zespołów z Węgier. Będzie to zespół folklorystyczny prezentujący lokalną muzykę i taniec (z uwzględnieniem różnic kulturowych między poszczególnymi regionami) . Obok nich na scenie pojawią się przedstawiciele lokalnych inicjatyw: tarnowska grupa rockowa ANVISION, a także szkoły tańca czy kluby sportowe. Impreza umożliwi zatem skonfrontowanie dorobku kulturowego Węgier i regionu tarnowskiego (zarówno w dziedzinie folkloru jak i współczesnych odmian popkultury – muzyka rockowa dobrana z dbałością o wysoki poziom artystyczny).
Na koniec wystąpi gwiazda wieczoru - STACHURSKY (nie zaś "Wilki", jak to było wcześniej zapowiadane). Występ gwiazdy będzie magnesem dla masowej publiczności, która przy okazji plenerowej imprezy zetknie się z elementami kultury węgierskiej oraz z efektami lokalnych inicjatyw. Podczas imprezy planowany jest: konkurs dla restauratorów i producentów żywności na najsmaczniejszy gulasz, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych (powiązane tematycznie z Węgrami), kiermasz z lokalnymi produktami, występy zespołów młodzieżowych, występy grup węgierskich (folklorystycznej), pokazy tańca w wykonaniu klubu tanecznego EMIKA, pokazy sportowe (judo, karate), pokaz akrobacji motocyklowej, koncert tarnowskiego zespołu rockowego ANVISION, GWIAZDA WIECZORU STACHURSKY, pokaz sztucznych ogni.

Nie zabraknie również konkursów: konkurs TEDDY BEAR (do wygrania roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez Studium Języków Teddy Bear), konkurs „Węgierskie Klimaty” (do wygrania wycieczka do Praga-Wiedeń-Budapeszt dla dwóch osób ufundowana przez Biuro Podróży Triada), konkurs TOP 8000 (do wygrania drukarka i inny drobny sprzęt komputerowy), konkurs sprawnościowy Browarów TYSKICH (do wygrania piwo i gadżety Browarów Tyskich), konkurs WIA-LAN (do wygrania kosiarka i nawozy sztuczne).

Program
13:00 - uroczysta inauguracja Święta Gulaszu
13:10 – 13:30 - zespół folklorystyczny Bodrog Neptancegyuttes Sarospatak Egyesulet
13:40 – 14:10 - pokaz akrobacji motocyklowych – freestyle motocross
14:15 – 14:45 - konkursy sprawnościowe (przeciąganie liny, skoki w workach itp.) nagrody fundowane przez browary TYSKIE
14:50 – 15:10 - zespół folklorystyczny Bodrog Neptancegyuttes Sarospatak Egyesulet
15:10 – 15:25 - konkurs Ogrodniczego Domu Handlowego (nagroda główna kosiarka spalinowa 3-funkcyjna STIGA Turbo 47 S oraz zestaw nawozów)
15:30 – 15:40 - występ Klubu Tańca Towarzyskiego EMIKA
15:40 – 16:10 - pokazy karate w wykonaniu Tarnowskiego Klubu Sportowego Karate KYOKUSHIN
16:15 – 16:30 - zespół folklorystyczny Bodrog Neptancegyuttes Sarospatak Egyesulet
16:30 – 16:40 - konkurs TOP 8000 (nagrody: drukarka i akcesoria komputerowe)
16:50 – 17:20 - pokaz akrobacji motocyklowej - freestyle motocross
17:20 – 17:30 - występ Klubu Tańca Towarzyskiego EMIKA
17:40 – 18:00 - konkurs „Węgierskie klimaty” (nagroda – „zapomnianym szlakiem Praga-Wiedeń-Budapeszt” wycieczka dla dwóch osób ufundowana przez Biuro Podróży TRIADA)
18:00 – 18:20 - rozstrzygniecie konkursu dla restauratorów na najsmaczniejszy gulasz
18:30 – 18:50 - konkurs TEDDY BEAR (nagroda – roczny kurs języka angielskiego)
19:00 – 20:00 - koncert Zespołu ANVISION
20:30 – 21:30 - GWIAZDA WIECZORU STACHURSKY
około 22:00 - Pokaz ogni sztucznych

24 maja, Stadion Klubu Sportowego „Błękitni” w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 32

Ceny biletów: 5 zł ulgowy, 8 zł normalny, 10 zł rodzinny.

UWAGA KONKURS
Mamy 10 podwójnych bezpłatnych zaproszeń na święto. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło „Święto Gulaszu”. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w przeddzień imprezy o godz. 12:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:07:08
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html