To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Oskarżają lekarzy o śmierć i kalectwo    -   16/5/2009
Intarnetowa „prasówka”
„Kurier wpadł w ręce SG” – w bieżącym numerze „Dziennika Polskiego” czytamy o kontroli przeprowadzonej w autobusach na przystanku komunikacji międzynarodowej przez Straż Graniczną. „Mościce. Market zamiast stadionu” – to z kolei czołówka tarnowskiego wydania „Gazety Krakowskiej”. Z kolei w RDN słuchamy o mającym powstać w Tarnowie Aqua Parku z prawdziwego zdarzenia. Zapraszamy do przeczytania naszej kolejnej „prasówki”.

Ogloszenie
>

” Tarnowskie place zabaw zagrażają bezpieczeństwu dzieci - ten poruszany przez nas przy okazji Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej temat rozwija RDN Małopolska. Miasto bezskutecznie jak dotąd stara się wymóc nad organami zarządzającymi placami zabaw poprawienie ich stanu i „zainwestowania w bezpieczne urządzenia”.
Jak słuchamy, Tarnów ma mieć w 2011 roku swój Aqua Park z prawdziwego zdarzenia, ze sztuczną rzeką z wodospadem i zatoką wytwarzania fal. Jak stwierdza dyrektor wydziału strategii UMT Grzegorz Gotfryd, koszt budowy pochłonie ponad 11,5 mln zł, a pierwsze prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych
Radio podało również informacje dotyczącą ”Azotów” - jak stwierdza prezes Jerzy Marciniak, „mimo trudności ze sprzedażą cele inwestycyjne na 2008 rok zostały zrealizowane”.
O „Azotach” pisała, w dniu 14 maja również „Gazeta Krakowska” Zakłady chcą wybudować elektrociepłownię zasilaną gazem. Jej moc wyniesie 200 megawatów (obecna ma 65 MW) – być może nadwyżkę ciepła zakupi miasto. Wspólnikami w tym przedsięwzięciu mają być Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Polimex-Mostostal SA oraz Tauron Polska Energia SA.
W tym samym numerze „Krakowskiej” czytaliśmy również o staraniach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o możliwość nadawania tytułu magistra. Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku akademickiego pierwszym kierunkiem studiów magisterskich będzie filologia polska.
”Oskarżają lekarzy o śmierć i kalectwo” - to tytuł kolejnego artykułu. Małgorzata Gleń opisuje przypadek małżeństwa, które twierdzi, iż wskutek zaniedbań lekarzy Szpitala im. Szczeklika w Tarnowie, jedno z dzieci pani Beaty G. narodziło się martwe. Kobieta we wrześniu ub. r. wielokrotnie zgłaszała się do lekarzy z bólami brzucha i skarżyła się, że ruchy jej nienarodzonych jeszcze dzieci są słabiej wyczuwalne. Lekarze bagatelizowali jej obawy. Podczas porodu na świat przyszła martwa dziewczynka, drugie dziecko otrzymało tylko 3 punkty w 10-punktowej skali Apgar i na skutek niedotlenienia jest poważnie upośledzona. Jak czytamy: ” Dopiero po półtora miesiąca od śmierci pierwszego dziecka rodzicom udało się zdobyć wyniki sekcji zwłok zmarłej córki. - Wyraźnie było napisane, że nasza Zuzia nie żyła już przynajmniej dobę przed porodem. A przecież jeszcze rano było badane tętno obu dziewczynek. Dlaczego wtedy nic nie wykryto? Jaka jest prawda? - zastanawiają się rodzice. Nadal nie mają dostępu do wyników sekcji łożyska.” Sprawę śmierci pierwszej córeczki prowadzi prokuratura w Brzesku. Głowaczowie złożyli w sądzie pozew o odszkodowanie i rentę dla drugiej dziewczynki.
Z kolei w bieżącym numerze „Dziennika Polskiego” w artykule ” „Kurier wpadł w ręce SG” czytamy o kontroli przeprowadzonej w autobusach na przystanku komunikacji międzynarodowej przez Straż Graniczną. „Mościce. Market zamiast stadionu” – to z kolei czołówka tarnowskiego wydania „Gazety Krakowskiej”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:50:05
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html