To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   18/5/2009
Alkoholowe rekordy
Rozrywki bywają różne. Na przykład pewien 17-latek z Pławnej umilił sobie czas podróży wyrywając i wyrzucając przez okno oparcie siedzenia w pociągu relacji Gromnik – Ciężkowice. Różne bywają też upodobania złodziei. Przy ul. Kościuszki w Tarnowie nieznanemu sprawcy wpadły w oko trzy zgrzewki zupek w proszku, znajdujące się w zaparkowanym samochodzie, zaś w Polichtach koło Gromnika ktoś buchnął cztery drewniane ule z pszczołami. Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych. Odnotowano również kolejne rekordy jazdy na „podwójnym gazie”. 3,3 promila alkoholu w organiźmie miał powożący końmi 33-latek w Mesznej Opackiej; blisko 3,5 promila – rowerzysta z Koszyc Wielkich, a ponad 3,5 promila – rowerzysta z Sieradzy.

Ogloszenie
>

Kradzieże
Nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ul. Kościuszki samochodu marki Renault Kangoo, wybijając szybę w pokrywie bagażnika i ukradł z wnętrza 3 zgrzewki zupek w proszku. Wartość strat na szkodę prywatnej firmy wyniosła 745 złotych.
W Polichtach koło Gromnika doszło do nietypowej kradzieży. Z pasieki pod lasem nieznani sprawcy zabrali 4 drewniane ule z pszczołami. Ich właściciel oszacował stratę na 1400 złotych.
Na ul. Gumniskiej w Tarnowie złodziej wykorzystał fakt pozostawienia nie zamkniętych drzwi garażowych i ukradł rower górki, wartości 600 złotych na szkodę mieszkańca miasta.
Niefrasobliwość mieszkanki Woli Rzędzińskiej wykorzystali złodzieje, którzy weszli do nie zamkniętego domu i ukradli znajdującą się w szafie jednego z pokoi szkatułkę ze złotą i srebrną biżuterią. Jej wartość właścicielka oszacowała na 5 tysięcy złotych.

Zniszczenie mienia
W ręce policji wpadł także 17-latek z Pławnej. Chłopak wracając ze znajomymi ze szkoły, pociągiem relacji Gromnik-Ciężkowice wyrwał i wyrzucił przez okno oparcie siedzenia. Wartość strat na szkodę PKP wynosi 350 złotych. Miała być to forma uatrakcyjnienia czasu podróży.
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów Zachód wpadł również mieszkaniec Tarnowa, który urwał jedno z lusterek w zaparkowanym na ul. Rolniczej w Tarnowie Volkswagenie. Starty na szkodę tarnowianina wyniosły 300 złotych.

Rozboje
Na gorącym uczynku zatrzymany został 36-latek w Tarnowa, który dokonał rozboju na mieszkańcu Grabna. Do zdarzenia doszło w Tarnowie na ul. Krakowskiej w rejonie Plant Jakubowskiego. Napastnik zadał swojej ofierze ciosy kopiąc go okolicę torsu oraz głowę i zabrał mu portfel z dowodem osobistym oraz 3 kartami bankowymi. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut dokonania rozboju.

Za kółkiem
11 maja wieczorem na ul. Lwowskiej doszło do wypadku drogowego. 23-letni tarnowianin przepychając samochód Daewoo Tico na pobocze, którym utknął po burzy pod wiaduktem kolejowym, został potrącony przez samochód ciężarowy. Doznał on obrażeń pośladka. Sprawca wypadku nie zatrzymał się.
Inny wypadek miał miejsce w Rzepienniku Biskupim. Kierujący Vw Golfem, 19-letni mieszkaniec Rzepiennika Strzyżewskiego jadąc w kierunku Gromnika na łuku drogi w lewo, na podwójnej ciągłej wyprzedzał Seata, którym poruszał się mieszkaniec Rzepiennika Biskupiego. Po zjechaniu na swój pas, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu po prawej stronie. 20-letni pasażer Golfa doznał obrażeń ciała w postaci złamania nosa. Po zaopatrzeniu medycznym opuścił szpital.
12 maja wieczorem w Odporyszowie koło Żabna, policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali na drodze 975, 41-letniego mieszkańca Sieradzy, który jechał rowerem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.
W Mesznej Opackiej policjanci z Tuchowa zatrzymali mężczyznę kierującego zaprzęgiem konnym. 33-latek powoził drogą publiczną końmi, mając 3,3 promila alkoholu w organizmie.
14 maja na drodze K4 w Łoponiu doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem Opel Astra 34-letni mieszkaniec Dąbrowicy jadąc w kierunku Tarnowa, zjechał nagle na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym z przeciwka Renaultem Kango, 26-letnim mieszańcem Brzeska. W wyniku zderzenia pojazdy przemieściły się na lewą stronę, po czym Opel uderzył w Peugeota kierowanego przez 31-letnią mieszkankę Nowej Soli, która jechała za Renaultem Kango. Poszkodowanymi w wypadku został kierujący Renaultem. Doznał złamania ręki i pozostał w szpitalu na dalszym leczeniu. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
Tragicznie zakończył się wypadek drogowy, do którego doszło w na drodze 973 w Otfinowie. Kierujący Skodą Fabia 25-letni miejscowy jadąc w kierunku Gręboszowa, na łuku drogi w lewo utracił panowanie nad pojazdem i zjechał z szosy. Samochód kilkukrotnie obracał się wokół własnej osi zatrzymując się na polu uprawnym. Kierowcę w stanie ciężkim przewieziono do tarnowskiego szpitala gdzie zmarł.
Kolejnym niechlubnym „rekordzistą” minionego weekendu jest 27-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Ks. Kędronia tuż przed północą. Mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie podróżował rowerem.

Narkotyki
Policjanci z KMP Tarnów zatrzymali na ul. Bitwy pod Studziankami w Tarnowie 23-letniego tarnowianina, przy którym ujawniono 3,35 grama marihuany.
Policjanci z komisariatu Tarnów zachód zatrzymali również 26-letniego mieszkańca miasta, u którego zabezpieczono ponad 3 gramy amfetaminy.

Różne
Policjanci z KMP Tarnów z kolegami z komisariatu w Żabnie zatrzymali mieszkańca Goruszowa, u którego w miejscu zamieszkania zabezpieczono 4 sztuki nielegalnie posiadanej amunicji pochodzącej od broni myśliwskiej i karabinka KBK-AK. 37-latek twierdził, że amunicję tę znalazł na terenie strzelnic.
Jak już informowaliśmy, Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, realizując pracę operacyjną namierzyli młodego hakera, który włamał się na stronę internetową i forum dyskusyjne jednego z lokali rozrywkowych w podtarnowskiej miejscowości. 17-letni mieszkaniec Niecieczy, na co dzień uczeń szkoły średniej o profilu - zarządzanie systemami i sieciami komputerowymi pokonał zabezpieczenia i dostał się do panelu administracyjnego strony. Używając loginu oraz hasła administratora dokonał jej modyfikacji, umieszczając element graficzny zawierający niecenzuralny napis. Młody haker zmienił hasła przez co uniemożliwił administratorowi sprawowanie nadzoru nad stroną. Pozyskane dane wykorzystał podszywając się za użytkownika forum i uczestniczył w jego imieniu w dyskusjach szydząc z zabezpieczeń strony. Usłyszał zarzut z art. 268a par1 kk uzyskania nieautoryzowanego dostępu do danych informatycznych, dokonania zmian i utrudnienia do nich dostępu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Chłopak przyznał się do wszystkiego. Twierdził, że chciał się sprawdzić, potwierdzić swoje umiejętności i udowodnić, że jest w stanie pokonać zabezpieczenia. Policjanci zabezpieczyli chłopakowi domowy komputer, który wykorzystał do przestępczego procederu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:15:06
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html