To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Lider listy PiS kandydatów do Europarlamentu gościł w „Lustrzanej”    -   19/5/2009
Ziobro w Tarnowie
Gorąca była przedwyborcza niedziela w Tarnowie i regionie dla liderów prawicowych ugrupowań startujących w zbliżających się wyborach d Parlamentu. Rano gościł w tarnowskich mediach Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej, który potem uczestniczył w mszy w Tuchowie oraz spotkaniach z wyborcami w kilku innych miejscowościach. Zbigniew Ziobro, po wcześniejszym spotkaniu w Brzesku, spotkał się z kolei z tarnowskimi wyborcami w Sali Lustrzanej. Lider listy PiS kandydatów do Parlamentu Europejskiego mówił m.in. o akcentowanej przez Prawo i Sprawiedliwość wizji Unii Europejskiej jako „Europy ojczyzn”, a także o tym, czym chciałby się w PE zajmować. Z. Ziobro oskarżył również rząd Donalda Tuska, o wykorzystywanie prokuratur toczących przeciwko niemu rozmaite postępowania dla celów politycznych, co uniemożliwia mu normalne prowadzenie kampanii wyborczej.

Posłuchaj krótkiej rozmowy ze Zbigniewem Ziobro :

Ogloszenie

Zbigniew Ziobro w swoim wystąpieniu podkreślał, iż zamiast walczyć o polskie interesy, rząd PO prowadzi politykę zagraniczną polegającą na „poklepywaniu po ramionach”. W tym kontekście wspomniał o forsowanym przez Niemcy i Rosję rurociągu pod Bałtykiem, który z ekonomicznego punktu widzenia jest nieopłacalny – jego koszt jest dziesięciokrotnie wyższy niż gazociąg poprowadzony przez terytorium Polski. W jego ocenie w ten sposób Rosja mogłaby szantażować nas i oddziaływać na naszą gospodarkę i politykę odcinając dopływ gazu, jak to miało już miejsce w przeszłości, nie odcinając go dla innych krajów Unii Europejskiej. Jak stwierdził Z. Ziobro, rząd Donalda Tuska zadowala się nic nie kosztującymi gestami, uśmiechami i zapewnieniami, podczas gdy PiS potrafił walczyć o interesy kraju. Kandydat na eurodeputowanego podkreślał ponadto wagę prowadzenia odpowiedniej polityki historycznej, również odnosząc się do niemieckich przykładów – jego zdaniem podczas gdy na całym świecie próbuje się zepchnął odpowiedzialność za holocaust na Polaków, pisząc o „polskich obozach koncentracyjnych”, Niemcy, poprzez swoje „Centrum przeciw wypędzeniom” próbują pisać historię na nowo, również stawiając się w roli ofiar naszego narodu. Z. Ziobro zwrócił uwagę na konieczność odpowiedniej edukacji historycznej prowadzonej również wśród młodych Polaków – przypominając przy tym „o aktorach filmu „Nocna zmiana” – Wałęsie, Tusku, Niesiołowski...”. Krytykując różne pomysły rządu wskazał także przykład rozmaitych ulg, których ludzie naprawdę biedni nie mają sobie od czego odliczać. Ponadto Zbigniew Ziobro mówiąc o wykorzystywaniu przeciwko niemu prokuratur w kampanii wyborczej, wspominał o medialnych manipulacjach, w których najpierw kreuje się skandal wokół jego osoby, a następnie milczy się w sytuacji, w której rozmaite zarzuty i pomówienia nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości.
W drugiej części spotkania przewidziano czas na zadawanie pytań z sali.

Po spotkaniu udało się mi zadać kilka pytań. Pytałem m.in. o odbierający PiS wyborców Libertas i jakie Z. Ziobro widzi możliwości na oddziaływanie na przyszły kształt UE, wobec faktu, iż eurodeputowani nie mają mocy ustawodawczej – mogą jedynie przyjąć lub odrzucić dyrektywy i akty prawne przygotowane np. przez niedemokratycznie wyłonioną Komisję Europejską – ta zaś takich dokumentów „wydziela” z siebie średnio 1 dziennie (jak wyliczył „Najwyższy Czas”). Na pytanie, czy Zbigniew Ziobro boi się starcia z Różą Thun gość spotkania oświadczył, że jeśli chodzi o dyskusje między politykami, to wystarczy „gadających głów” w Sejmie – on woli spotykać się z wyborcami, natomiast wyraża gotowość wzięcia udziału w debacie po spełnieniu jednego warunku ”zaproponowałem Donaldowi Tuskowi, że spotkam się z wyznaczoną przez niego osobą, jeśli prokuratura zaprzestanie działań o charakterze politycznym” - stwierdza.

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, July 19, 2024 07:59:20
IP     : 3.238.116.201
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html