To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: młodzi ludzie będą samodzielni    -   19/5/2009
Twój los w Twoich rękach
Pilotażowy program pod nazwą „Twój los w Twoich rekach” realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. Ma on pomóc w usamodzielnieniu się młodych ludzi opuszczających placówki opiekuńcze oraz rodziny zastępcze. Projekt objął grupę 15 osób. O problemach takich ludzi rozmawiano podczas konferencji, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Ogloszenie
>

-Młodzi, bezrobotni ludzie zostaną objęci szkoleniami z komunikacji interpersonalnej, radzenia ze stresem, technik poruszania się po rynku pracy. Ponadto podniosą swoje kwalifikacje zawodowe podczas kursów z obsługi komputera a także kursów prawa jazdy kategorii B oraz C – podkreśla Małgorzata Kędzior, koordynator projektu.
Wszystko po to, aby wychowankowie mieli łatwiejszy start w dorosłe życie, łatwiej podejmowali decyzje. Zdaniem wicestarosty tarnowskiego Mirosława Banacha, lepiej wydawać pieniądze na takie działania niż później leczyć patologie, które tworzą się wśród młodych ludzi nie potrafiących poradzić sobie w dorosłym życiu. –Brak odpowiednich kwalifikacji nie jest jedynym problemem tych ludzi. Konflikty rodzinne, sieroctwo społeczne spowodowały bardzo niekorzystny wpływ na ich rozwój psychiczny, społeczny oraz zdrowotny – uważa wicestarosta tarnowski.
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Wiesława Iwaniec dodaje, że wszystko wskazuje na to, że wychowankowie opuszczający rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo - wychowawcze po ukończeniu projektu łatwiej znajdą pracę. -Na pewno ich atutem będzie posiadanie prawa jazdy, i to nie tylko kategorii B, lecz również C. Sami na pewno nie zapłaciliby sobie za tak drogi kurs – dodaje.

Projekt realizowany będzie do końca sierpnia. Pieniądze na usamodzielnienie piętnastu osób mieszkających na terenie powiatu tarnowskiego PCPR zdobyło z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:57:35
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html