Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Recenzja koncertu wielkiej gwiazdy tegorocznych Juvenaliów    -   19/5/2009
Im starsi, tym lepsi
Tysiące ludzi oklaskiwało w sobotę wieczorem na stadionie KS „Błękitni” koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Kultu. Fantastyczna atmosfera wieczoru, kreowana zarówno przez kultowy band, jak i fanów przełożyła się na niezapomniane widowisko. Zespół zaprezentował się niczym świetnie naoliwiona punk-rockowa machina, która pomimo upływu lat, nadal doskonale funkcjonuje i bawi się swoją muzyką, bez trudu porywając każdy tłum. Koncert Kultu był bez wątpienia hitem tarnowskich Juvenaliów (i to nie tylko tegorocznych). Supportowały go miejscowe grupy: Walkiria, The Way i Suchy Chleb dla Konia.

Ogloszenie

Kult to swoisty muzyczny fenomen. 27 lat na rynku, 13 albumów i wciąż grają tak świeżo, jakby dopiero zaczynali. Przetrwać przeszło ćwierć wieku w show-biznesie to wyczyn nie lada. Kultowi się udało. Udało im się też połączyć przynajmniej dwa pokolenia miłośników inteligentnej muzyki rockowej. Charakterystyczny głos Kazika, niezwykły dar tworzenia, rewelacyjne pomysły na brzmienia i słowa. Kazik ma coś, co tak naprawdę mają tylko nieliczni: talent w najczystszej postaci.

W sobotni wieczór zespół zaprezentował się dokładnie tak, jak należało się tego spodziewać: zawodowo – z rockową drapieżnością, różnorodnie i bez prób podlizywania się publiczności. Kazik jak zwykle pokazał się w doskonałej formie. Zespół w trwającym trzy godziny koncercie zaprezentował sporą dawkę wyśmienitego grania. Można było usłyszeć rewelacyjną kompilację tego, co w jego twórczości najlepsze: między innymi nieśmiertelną „Arahję”, „Polskę”, , „Wódkę”, „Wspaniałą nowinę”, "Goopyią peezdę", „Brooklyńską Radę Żydów”, „Kocham Cię, a miłością swoją”. Nie zabrakło też przebojowego „Gdy nie ma dzieci”, a nawet kapitalnych coverów „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka, i „Passenger” Iggy Popa. Muzycy pokazali całe spectrum rockowej formy, która choć nogami stoi w prostym punku, głową sięga swobodnej interpretacji. Było stylowo, klimatycznie, a zarazem ironicznie, bezpruderyjnie i jak zwykle niepoprawnie politycznie. Im starsi, tym lepsi, rzec by się chciało. Tak wielkie zainteresowanie koncertem, to również rezultat tego, że wybrało się na niego mnóstwo osób starszych – głównie sympatycznych panów, często z brzuszkami i z piwkiem w dłoni, niekiedy w towarzystwie swoich żon i dzieci. Oczywiście nie brakowało ludzi bardzo młodych, które Kult odkryły dopiero w ostatnich latach. To międzypokoleniowe porozumienie przełożyło się na fenomenalną atmosferę.
Tekstowo zawsze podziwiałam Kazika za cztery rzeczy: gorzkie, ale szalenie celne mini-historyjki o polskiej rzeczywistości, sposób, w jaki potrafi mówić o miłości, knajpiane pijacko-sowizdrzalskie klimaty i stwierdzenia w rodzaju tego z „Grzesznika”: „Wierzę w rzeczy co się nie kończą/ To co dobrze widać szybko się skończy/ Wszystko na tym świecie minie/ A moje słowo nie przeminie/ By włożyć Ci obrączkę na palec/ Spowiednika okłamałem (...)/ Bo jestem grzesznikiem i o tym wiem/ O tym wiem, że jestem grzesznikiem”. Ta rozbrajająca szczerość wciąż potrafi poruszyć.
AS

fot. Andrzej Murczek/ www.samson.is.net.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(19-05-2009) pio :
koncert świetny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2009) pio :
no pieknie - juz mam nasladowcow - nie bylem a napisaem , że świetny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2009) Samotny...55 :wacek07@wp.pl 
hhaha pan z kultu ale P.B.nie oklamiesz..i bekniesz za to

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2009) wilqu :
Totalny odjazd! Kto nie był niech żałuje!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2009) Free :
Super zdjęcia z koncertu w fotogalerii. Golcowi wychodziły bardzo słabiutkie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2009) ando :
Koncert wspaniały. Kult w świetnej formie. Tylko niesmak zostaje z powodu dziwnych zaginięć telefonów znalezionych i przekazanych ochroniarzom koncertu. Ktoś kradnie, tylko nie wiadomo kto. Żenada,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947