To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kampania Prawicy Rzeczypospolitej    -   19/5/2009
Marek Jurek w regionie
Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniach z Przewodniczącym Prawicy Rzeczypospolitej, byłym Marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem oraz kandydatami do Parlamentu Europejskiego z listy tej partii, które odbyły się w minioną niedzielę w Tuchowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Brzesku i Bochni. Marek Jurek odwiedził też Tarnów, gdzie był gościem lokalnych mediów. Podczas niedzielnych spotkań, przywódca Prawicy Rzeczpospolitej mówił o silnej Polsce dla cywilizacji życia oraz o Europie normalnych rodzin. Przedstawiono też kandydatów Prawicy startujących w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ogloszenie

"Europa normalnych rodzin" to hasło kampanii wyborczej Prawicy Rzeczypospolitej przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Partia zapowiada walkę na forum Parlamentu o prawa rodzin i "cywilizację życia".
- Poprzez to hasło pokazujemy, że Polska musi kształtować Europę - mówił szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. Podkreślał, że w Europie potrzebny jest jasny głos w obronie normalnych rodzin, ponieważ miliony Europejczyków uznają wartości rodzinne za najważniejszy wymiar własnej wolności i własnego życia. Eurodeputowani Prawicy Rzeczypospolitej będą walczyć o to, żeby Unia Europejska uczyniła prawa rodziny swoim priorytetem polityki społecznej.
- Unia musi odnosić się z szacunkiem i akceptacją do wszystkich regulacji narodowych, które wspierają rodzinę w wymiarze moralnym i materialnym – mówił.
Marek Jurek skrytykował Sejm i Senat za brak reakcji na międzynarodową kampanię ataków przeciwko Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI, wywołaną jego nieugiętą obroną prawdy Ewangelii i ładu moralnego.
- Prawica Rzeczypospolitej od kilku tygodni wzywa parlament do jasnej deklaracji solidarności z Benedyktem XVI i protestu wobec ataków na Ojca Świętego. W kraju katolickim Papieża powinno bronić przedstawicielstwo narodowe i wszystkie znaczące ugrupowania polityczne. Zamiast tego związani z PO marszałkowie Sejmu i Senatu przyłączyli się do antypapieskiej kampanii, co nie spotkało się z żadnymi protestami nie tylko w ich własnym środowisku, ale nawet ze strony przywódców PiSowskiej opozycji – mówił Jurek.
- W Europie potrzebny jest mocny Polski głos – broniący naszych praw, interesów i proponujący rozwiązania europejskie naprawdę służące wszystkim narodom, a nie tylko najsilniejszym państwom, oparte na uniwersalnych wartościach chrześcijaństwa. Taka polityka to nakaz polskiej racji stanu, bo Polska nie zrealizuje swoich interesów w Europie wrogiej albo niechętnej wobec naszych wartości – podkreślał Przewodniczący PR.
Prawica Rzeczypospolitej opowiada się przeciwko traktatowi lizbońskiemu i wprowadzeniu w Polsce euro. Żąda również natychmiastowego wyrównania dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.
- Polska potrzebuje narodowej waluty – przekonywał Marek Jurek - euro to wzrost cen i obniżenie poziomu życia. Przestrzegał, że wprowadzenie europejskiej waluty uderzy w przedsiębiorców, zlikwiduje też możliwość prowadzenia samodzielnej polityki monetarnej i oddziaływania na gospodarkę przez państwo polskie.
W trakcie spotkań zaprezentowali się kandydaci Prawicy Rzeczypospolitej do Parlamentu Europejskiego: Krystyna Zając (lider listy), Marek Ciuraszkiewicz, Kazimierz Drożdżowski, Krzysztof Holender, Jan Płoszczyca, Janusza Łukasik i Ryszard Popiełuszko. Można było również nabyć książkę Marka Jurka pt. "Dysydent w państwie POPIS" z autografem autora.
Jak podkreślił Janusz Kwaśniak, członek Zarządu Głównego i pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej na okręg tarnowski, zainteresowanie działalnością i programem Prawicy to dobry prognostyk przed czerwcowymi wyborami. Prawica liczy w naszym okręgu na mandat. (tell)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:53:54
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html