To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich    -   20/5/2009
Z życia Diecezji Tarnowskiej
„Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne” to hasło V Diecezjalnego Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Odbędzie się ono 13 czerwca w Tarnowie. Osoby, które chcą wziąć udział w Forum mogą się zapisywać do końca maja w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ogloszenie

Wybitny teolog o. Jacek Salij mówił będzie na temat życia człowieka w wymiarze daru i zadania. Referat o wartości i godności życia ludzkiego ze szczególnym podkreśleniem aspektów bioetycznych wygłosi lek. med. Monika Holerek – Małecka. Natomiast o potrzebie duchowej formacji człowieka mówił będzie Marek Jurek. Wykłady rozpoczną się o godzinie 10:00 w budynku Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Solidarności w Tarnowie.
Po południu (od 15:00) w budynku Duszpastersko – Katechetycznym przy katedrze będzie można uczestniczyć w spotkaniach panelowych na temat potrzeby opieki nad dziećmi szczególnej troski, świętości życia w małżeństwie i rodzinie, troski o ubogich, niepełnosprawnych, chorych terminalnie i seniorów. Będą także dyskusje jak pomagać, gdy ktoś traci sens życia oraz o źródłach żywotności w ruchach i stowarzyszeniach oraz ich atrakcyjności.
Forum zakończy o godzinie 18.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej biskupa Wiktora Skworca.

-W związku z rokiem duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Otoczmy troską życie” chcemy zwrócić uwagę na wartość życia, podkreślić jak ważna jest odpowiedzialność za życie każdego człowieka - mówi ks. Wiesław Piotrowski dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:41:35
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html