To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dobiega końca Festiwal Muzyki Odnalezionej    -   20/5/2009
Muzyka Odnaleziona – ostatnie koncerty
To już ostatnie tarnowskie koncerty tego wyjątkowego festiwalu, prezentującego zapomniane, lub nie wykonywane utwory muzyki klasycznej. Uroczyste zakończenie festiwalu zaplanowano w sobotę o godz. 19:00 w Sali Lustrzanej. W Finale wysłuchamy koncertu upamiętniającego 200 rocznicę urodzin Feliksa Mendelssohna-Bartholdy-ego. Natomiast dzień później w niedzielę (koncert przeniesiony z piątku !) o godz. 19:30 w festiwalowym "epilogu", w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mościach wystąpi jeszcze męski kwartet wokalny „Sonoris”, specjalizujący się w prezentacji muzyki starocerkiewnej.

Ogloszenie
>

23 maja (sobota), godz. 19:00 – Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10 – zakończenie Festiwalu.
„BACH i MENDELSSOHN” - koncert upamiętniający 200 rocznicę urodzin Feliksa Mendelssohna-Bartholdy-ego.
W programie: młodzieńczy koncert F. Mendelssohna na flet, fortepian i orkiestrę kameralną oraz utwory J.S. Bacha (kompozytora odkrytego przez F. Mendelssohna).
Wykonawcy: Henryk BŁAŻEJ – flet, Teresa KABAN – fortepian, Krakowski Zespół Kameralny (6 osób).
Teresa Kaban i Henryk Błażej - absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie (1976). Solistyczną działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na wielu estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim Dalekim Wschodzie. W swoim dorobku posiadają wiele nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych (www.inter-art.com.pl).
Krakowski Zespół Kameralny powstał w 1994 r. z inicjatywy Łukasza Mikołaja Matei, który jest jego kierownikiem artystycznym. W jego skład wchodzą znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół posiada szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji z XX. wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach. Wykonał kilkaset koncertów w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach i na Słowacji.

24 maja (niedziela), godz. 19:30 - Mościce, Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski
Męski kwartet wokalny „Sonoris” w składzie: Wasyl Dolisznyj – tenor, Aleksander Dragan – tenor, Ivan Kuka – baryton, Włodzimierz Kuleba – bas. Kwartet złożony jest z solistów Filharmonii w Kijowie, specjalizujących się w prezentacji muzyki starocerkiewnej.
W programie znajdują się m.in. zakazane do niedawna starocerkiewne pieśni odnalezione w Ławrze Kijowskiej, utwory kompozytorów anonimowych Ukrainy, Rosji, Macedonii, Bułgarii oraz pieśni D. Bortniańskiego, V.Berezowskiego, M. Werbickiergo i innych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:09:11
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html