To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W pełni udany rewanż na torze w Mościcach   -   30/5/2004
Świetny mecz w wykonaniu "jaskółek" mogli oglądać dziś kibice speedwaya w Mościcach i cieszyć się z odniesionego przez naszych zawodników - zdecydowanie i w świetnym stylu - zwycięstwa nad najgroźniejszym rywalem w ekstralidze - WTS Atlas Wrocław (53:37). Rewanż za porażkę sprzed dwóch tygodni we Wrocławiu udał się więc znakomicie a rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe! Janusz Kołodziej dwukrotnie, jadąc w obu wyścigach na pierwszej pozycji ... upadał na torze. Mimo tego pecha i tak był jednym z bohaterów meczu. Nikt zresztą w drużynie "jaskółek" dzisiaj nie zawiódł.

Ogloszenie

Od początku zawodów mieliśmy wrażenie, że stanowią one ... odwrotność tego, co oglądaliśmy (głównie w telewizji) przed dwoma tygodniami. Już pierwszy bieg z udziałem juniorów przyniósł Tarnowianom pewne podwójne zwycięstwo (we Wrocławiu pierwszy bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem Atlasu). W biegu drugim dłuższą chwilę Tarnowianie jadą na 4:2 (prowadzi i wygrywa Rickardsson) , ale świetnym atakiem po zewnętrznej części toru popisuje się Słaboń spychając Wardzałę na niepunktowane miejsce. Świetny rezultat zapowiada się w trzecim wyścigu, ale jadący na czele stawki Kołodziej ... nagle się przewraca. I zamiast 4:2 dla "jaskółek" robi się 4:2 dla Wrocławian (zwycięża Hancock).
Nie ma tego złego ... Po mistrzowsku rozgrywają kolejny wyścig Gollob i Marcin Rempała. Ten ostatni wyprzedza na prostej drugiego zawodnika wczorajszego Grand Prix - Jarka Hampela , przyjeżdżając tuż za Tomkiem i wspólnie z nim maksymalnie powiększając dorobek punktowy drużyny.
Podwójne zwycięstwo powtarzają też Wardzała i Rickardsson w biegu piątym. Po fenomenalnym ataku tuż pod bandą z Gregiem Hancockiem zwycięża w biegu szóstym Tomek Gollob a Marcin Rempała przywozi kolejne "oczko". Unia prowadzi już 12 punktami.
Po podwójnym zwycięstwie Grześka Rempały i Janusza Kołodzieja w siódmym wyścigu (znowu pokonany Hampel, który wraz z Miśkowiakiem wygrał wcześniej start !) przewaga ta wzrasta do 16 punktów.
Najlepsza para dzisiejszych zawodów T.Gollob - M.Rempała zwycięża 4:2 w kolejnym biegu, ambicją imponuje osamotniony Świderski. Groźnie wyglądający wypadek notuje bowiem w pierwszej wersji wyścigu Tomasz Gapiński, na tor wyjeżdża nawet karetka, ale ostatecznie wszystko dobrze się kończy.
Bieg dziewiąty jest remisowy. Zwycięża Tony przed Hampelem, Miśkowiakiem i Wardzałą.
Remis powtarza się w biegu 10-tym. Wygrywa go Kołodziej po widowiskowej szarży wyprzedzając Wrocławian , w tym Hancocka.
Do 20 punktów wzrasta przewaga "jaskółek" po kolejnym wyśscigu. Wygrywa Rickardsson do końca rywalizujący o to pierwsze miejsce z Hancockiem. 1 punkt przywozi jeszcze Robert Wardzała, który wyprzedza wyraźnie dziś zmęczonego Jarka Hampla.
Powtarzany bieg dwunasty (wykluczenie Kołodzieja, po szarży wyprowadzającej go na czoło stawki i po równie widowiskowym , co groźnie wyglądajacym upadku) przynosi jedyne w meczu podwójne zwycięstwo gości. Nareszcie wygrywa Hampel , przed ambitnym Piotrkiem Świderskim.
Remis notujemy w biegu 13-tym. Hancock pokonuje Tomka Golloba i Marcina Rempałę.
Do ostatnich metrów trwa walka o zwycięstwo w pierwszym z biegów nominowanych. Dopiero podgląd telewizyjny pozwala ustalić zdobywcę 3 punktów. Zdobywa je Świderski o centymetry wyprzedzając Roberta Wardzałę i Grzegorza Rempałę.
Zawody kończą się wygraną Tomka Golloba (w pełni "odbijającego sobie" dziś gorycz zakończonego wczoraj pechowo startu w GP) , który linię mety mija przed Gregiem Hancockiem, Robertem Miśkowiakiem i trzecim zawodnikiem wczorajszego GP we Wrocławiu - Tony Rickardssonem.
Unia zwycięża WTS ATlas Wrocław 53: 37 i wraca na pozycję lidera ekstraligi !!!

Punkty dla Unii : Tony Rickardsson (3 2 3 3 0) 11 , Robert Wardzała (0 3 0 1 2) 6 , Grzegorz Rempała (2 3 0 1 1) 7 , Tomasz Gollob (3 3 3 2 3) 14 , Marcin Rempała (2 2 1 1 1) 7 , Janusz Kołodziej (3 u 2 3 w) 8.

Punkty dla Atlasu : Greg Hancock (1 3 2 2 2 3 2) 15, Krzysztof Słaboń (2 1 0 1 0) 4 , Tomasz Gapiński (1 0 w) 1 , Jarosław Hampel (1 1 2 0 3) 7 , Robert Miśkowiak (1 0 0 1 1) 3 , Piotr Świderski (0 2 2 0 3) 7 .

Z ostatniej chwili. Upadek Janusza Kołodzieja w biegu dwunastym niestety nie tylko groźnie wyglądał ... Wstępna diagnoza mówi o pękniętej miednicy. Zawodnika czeka ok. 6 tygodni przerwy w startach.

Grand Prix Europy we Wrocławiu. Podczas rozegranych w sobotę zawodów GP we Wrocławiu Tomasz Gollob zajął 11. pozycję, kończąc udział w GP pechowo (defekt w biegu eliminującym dwóch kolejnych zawodników). "Tradycyjnie" już trzecią pozycję na podium zajął inny reprezentant Unii Tarnów - Tony Rickardsson. On też objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Grand Prix. W biegu finałowym zwyciężył Nicki Pedersen przed Jarkiem Hampelem , Rickardssonem i Piotrem Protasiewiczem. Wielki sukces obu Polaków !


Fot. Tadeusz Koniarz


Fot. Tadeusz Koniarz
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:26:36
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html