To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powrót ważnej, międzynarodowej imprezy dla młodych kolarzy    -   20/5/2009
Rusza Karpacki Wyścig Kurierów
Już dziś wieczorem na tarnowskim Rynku nastąpi inauguracja bardzo ciekawej, międzynarodowej imprezy sportowej, która już jest - jak zapewniają organizatorzy i znawcy tematu - strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o potrzeby polskiego kolarstwa. Po kilkunastu latach nieobecności w kalendarzu imprez kolarskich, powraca bowiem do niego impreza, którą starsi mieszkańcy naszego regionu pamiętają jako Wyścig Szlakiem Kurierów Beskidzkich - Tarnów-Poprad. Impreza wraca pod nazwą "Karpacki Wyścig Kurierów" i rozpoczyna się już dziś o godzinie 19:00 prezentacją ekip i bardzo atrakcyjnym prologiem na tarnowskiej Starówce - ze startem i metą w Rynku oraz trasą prowadzącą przez ulicę Wałową.

Posłuchaj, co o przyczynach reaktywacji Wyscigu, jego sportowym znaczeniu i planach dotyczacych imprezy mówili kilka dni temu na konferencji prasowej Tomasz Wójcik, dyrektor sportowy imprezy i Marek Kosicki, dyrektor Wyścigu :

Ogloszenie

W następnych dniach, podczas czteroetapowych zmagań, około 100 zawodników, wśród których zapowiedzieli się najlepsi polscy kolarze młodego pokolenia (poniżej 23 roku życia) z 14 klubów, 5 grup zawodowych, reprezentanci Słowacji, Czech, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Grecji, przemierzą łącznie ponad 400 kilometrów. Odwiedzą nie tylko Tarnów, ale i okoliczne gminy. W czwartek przewidziano 122 km etap z Wierzchosławic, przez Wojnicz, Pleśną, Lichwin, Ryglice, Ostry Kamień do Szerzyn. Następnego dnia, w piątek przed południem przewidziano II etap - jazda indywidualna na czas odbywać się będzie w urokliwych zakątkach zachodnich partii Beskidu Niskiego, na 12 kilometrowym odcinku między Uściem Gorlickim a Wysową. Po południu młodzi kolarze wyruszą na trasę III etapu z Wysowej do Szczawnicy, przez Grybów i Binczarową (114 km). Wyścig zakończy się w sobotę 113 kilometrową pętlą wokół Jeziora Czorsztyńskiego, z Maniowych przez Falsztyn, Łopuszną, Łapsze Niżne do Niedzicy i Polany Sosny.

Karpacki Wyścig Kurierów ma być też doskonałym sprawdzianem przed Małopolskim Wyścigiem Górskim, który już po raz 47 zostanie rozegrany na drogach Małopolski w dniach 17-20 czerwca br. (start również w Tarnowie).

Wyścig organizowany jest przez Małopolski Związek Kolarski i ma atrakcyjny program imprez towarzyszących. M.in. cykl prelekcji Wacława Szczepanika, dotyczących bohaterskich kurierów karpackich (dziś o 9:00 w Szerzynach, o 12:00 w Gimnazjum w Wierzchosławicach, o 17:00 w TCK). Jutro o 9:00 na tarnowskim Rynku zaplanowano start rajdu rowerowego szlakiem Karpackiego Wyścigu Kurierów. Przed południem w Wierzchosławicach a po południu w Szerzynach ścigać się będą również dzieci i młodzież.
Posłuchaj, co o znaczeniu reaktywowanej imprezy w polskim sporcie kolarskim mówił niedawno Czesław Lang :Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:42:16
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html