Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Informacja z biura Urszuli Gacek    -   20/5/2009
Zdradliwe opakowania
11 maja deputowana do Parlamentu Europejskiego Urszula Gacek (PO, EPL-ED) złożyła zapytanie pisemne w sprawie stosowania przez niektórych producentów znacznie większych rozmiarów opakowań do swoich produktów niż wymagałaby tego ich zawartość. Jak czytamy w komunikacie: „opakowanie przyciąga uwagę klienta. Najprostszym sposobem zachęcenia do kupna jest ich wielkość, bowiem podświadomie każdy z nas woli to co większe. Do tego, jak pokazują badania większość z nas nie czyta informacji zamieszczonej na opakowaniu. Producenci to wykorzystują. Dlatego na co dzień robiąc zakupy spotykamy się z sytuacją, iż produkt spożywczy np. jogurt lub kosmetyk np. krem po otwarciu okazuje się być mniejszej zawartości niż wskazywałoby na to jego opakowanie zewnętrzne.”

Ogloszenie

”W Unii Europejskiej wiele mówi się na temat właściwego oznakowania i niezbędnej informacji na artykułach spożywczych. Nie ma natomiast norm regulujących rozmiary opakowań produktów. Poseł chce, aby Komisja zainteresowała się tym problemem i wprowadziła odpowiednie regulacje prawne, które powstrzymają producentów przed działaniem na szkodę konsumenta. Zdaniem Poseł Gacek najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie przepisu który mówi, iż opakowanie powinno być wymiarów minimalnych, aby tylko zabezpieczyć zawartość.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(20-05-2009) ??? :
a coz tak intarnet sier zaktywowal z ta gacek ? jak byla europoslanka to nic a nic nie pisali a teraz jak zrezygnowala to co chwile

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2009) !!! do ??? :
chyba kpisz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2009) Legalny Banita :
"podświadomie każdy z nas woli to co większe." - No wie Pani co?!?! Wypraszam sobie takie sugestie. Na opakowaniu i tak jest wszystko napisane np. waga i na podstawie tego można oceniać zawartość. Lepiej niech już Pani nic nie wymyśla.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2009) odwrotnie :
A co z gumą która jest mała w opakowaniu a potem robi się duża - jakie wtedy opakowanie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl