To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Informacja z biura Urszuli Gacek    -   20/5/2009
Zdradliwe opakowania
11 maja deputowana do Parlamentu Europejskiego Urszula Gacek (PO, EPL-ED) złożyła zapytanie pisemne w sprawie stosowania przez niektórych producentów znacznie większych rozmiarów opakowań do swoich produktów niż wymagałaby tego ich zawartość. Jak czytamy w komunikacie: „opakowanie przyciąga uwagę klienta. Najprostszym sposobem zachęcenia do kupna jest ich wielkość, bowiem podświadomie każdy z nas woli to co większe. Do tego, jak pokazują badania większość z nas nie czyta informacji zamieszczonej na opakowaniu. Producenci to wykorzystują. Dlatego na co dzień robiąc zakupy spotykamy się z sytuacją, iż produkt spożywczy np. jogurt lub kosmetyk np. krem po otwarciu okazuje się być mniejszej zawartości niż wskazywałoby na to jego opakowanie zewnętrzne.”

Ogloszenie
>

”W Unii Europejskiej wiele mówi się na temat właściwego oznakowania i niezbędnej informacji na artykułach spożywczych. Nie ma natomiast norm regulujących rozmiary opakowań produktów. Poseł chce, aby Komisja zainteresowała się tym problemem i wprowadziła odpowiednie regulacje prawne, które powstrzymają producentów przed działaniem na szkodę konsumenta. Zdaniem Poseł Gacek najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie przepisu który mówi, iż opakowanie powinno być wymiarów minimalnych, aby tylko zabezpieczyć zawartość.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:21:11
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html