To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Recital fortepianowy amerykańskiego pianisty    -   20/5/2009
Neal Larrabee w Kąśnej
22 maja o godz. 18:00 w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbędzie się koncert z okazji 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy USA i Polską. Z recitalem fortepianowym wystąpi amerykański pianista Neal Larrabee. W programie m.in. utwory L. van Beethovena, I. J. Paderewskiego, F. Chopina, M. Ravela.

Ogloszenie

Neal Larrabee, pianista, występował w najważniejszych ośrodkach muzycznych, w tym: w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Los Angeles, Berlinie, Warszawie, Moskwie i Petersburgu. Jego występy jako recitalisty oraz solisty z orkiestrami zdobyły uznanie krytyki. Odbywał intensywne tournee po Niemczech, Rosji, Polsce, Rumunii, Jugosławii i Argentynie. W Polsce, Larrabee stał się ulubieńcem bywalców swoich koncertów. Tu też, jego wysoko cenione interpretacje Szopena zakończyły się nagraniami, transmisjami w ogólnokrajowych stacjach radiowych i telewizyjnych, a także występami w praktycznie każdej większej sali koncertowej. W Moskwie Larrabee występował z recitalami solowymi w Sali Rachmaninowa Konserwatorium Moskiewskiego, na Państwowym Uniwersytecie Moskiewskim, w Muzeum Skriabina a także w cyklach koncertów, które odbywały się w Spaso House (rezydencji ambasadora Stanów Zjednoczonych).
Jako laureat stypendium Fulbrighta na studiach w Konserwatorium Moskiewskim pod kierunkiem Stanisława Neuhausa, Larrabee stał się pierwszym amerykańskim pianistą studiującym w byłym Związku Radzieckim dzięki oficjalnemu dofinansowaniu rządowemu. Neal Larrabee studiował również z Eugene Listem w Szkole Muzycznej im. Eastmana oraz z Rosiną Lhévinne w Szkole Juilliarda, gdzie zdobył stypendium Josefa Lhévinne’a. Tytuł doktora uzyskał na Stanowym Uniwersytecie Nowojorskim w Stony Brook pod opieką Martina Canina .
Na V Międzynarodowym Konkursie Czajkowskiego w Moskwie i dziewiątym Międzynarodowym Konkursie Szopenowskim w Warszawie Larrabee zdobył wyróżnienie. Był także pierwszym pianistą, który otrzymał specjalną nagrodę im. Artura Rubinsteina jako laureat nagrody w Konkursie Fundacji Młodych Muzyków w Los Angeles.
Od 1982 roku Larrabee jest członkiem kadry wykładowczej wydziału artystycznego na Uniwersytecie Connecticut, gdzie jest cenionym pedagogiem wykładającym na studiach drugiego stopnia (kończących się uzyskaniem tytułu „master”, odpowiednika naszego „magistra”) zarówno w kraju jak i za granicą. Występuje również z Trio Fortepianowym Nowej Anglii na Uniwersytecie Connecticut.
A oto garść recenzji: „Magiczny występ. Bez wątpienia to wielki wirtuoz” - San Francisco Chronicle, “Trudno było pozostać obojętnym na wyjątkowe piękno frazowania oraz autentyczność i świeżość interpretacji” - Ruch Muzyczny, Warszawa, “silny, dynamiczny pianista, który wie, czego chce" - Los Angeles Times.

Wyjazd autokaru do Kąśnej Dolnej sprzed Tarnowskiego Teatru o godz. 17.00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:41:58
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html