To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Miejska Biblioteka Publiczna na Międzynarodowych Targach Książki    -   21/5/2009
„Skarby tarnowskiej MBP” w Warszawie
W dniach od 21 do 24 maja w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbędą się 54 Międzynarodowe Targi Książki. W tegorocznej imprezie weźmie udział blisko 500 wydawców z 31 krajów. Gościem honorowym warszawskich targów będzie Rada Europy, obchodząca w tym roku 60-lecie swego istnienia. Już po raz trzeci, w majowych targach, będzie brał udział Polski Związek Bibliotek (stoisko nr 151), prezentujący dorobek wydawniczy bibliotek publicznych. Tradycyjnie w ich gronie znajduje się Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, promująca wydawnictwa własne.

Ogloszenie
>

W tym roku tarnowska MBP zaprezentuje następujące publikacje:
B. Sawczyk: „Skarby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie” .
Praca ta opisuje najcenniejsze zbiory przechowywane w Bibliotece: stare druki i dzieła XIX wieczne, w tym druki muzyczne, kartografię, dokumenty rękopiśmiennicze i ikonografię oraz fragmenty kolekcji znanego tarnowskiego kolekcjonera Zbigniewa Zarywskiego.
B. Sawczyk, A. Turek: „Europejczyk rodem z Tarnowa”.
Okazją do wydania książki stała się 100. rocznica urodzin pisarza i 20. rocznica jego śmierci. Publikacja ta ma charakter obszernej bibliografii podmiotowo-przedmiotowej z podkreśleniem związków łączących R. Brandstaettera z Tarnowem. Książka zawiera opracowanie dotyczące życia i twórczości pisarza, listę nagród literackich i państwowych oraz wykaz realizacji teatralnych, telewizyjnych i radiowych z wyróżnieniem amatorskich teatrów tarnowskich. Całość uzupełniają liczne zdjęcia, do których swoistą ilustrację stanowią teksty zaczerpnięte z twórczości pisarza.
G. Szczerba: „Darowizna Księcia Romana Sanguszki”.
Publikacja ta, adresowana jest do wszystkich, którzy interesują się historią Tarnowa. Autor (z wykształcenia prawnik), opisuje w niej okoliczności, w jakich, w listopadzie 1938 roku Książe Roman Sanguszko „przekazał miastu zamczysko na Górze św. Marcina wraz z otaczającym je terenem w celu założenia tam parku miejskiego im. Niepodległości” oraz przeszkody, które pojawiły się wraz z pomysłem zagospodarowania na nowo wzgórza zamkowego. Okazało się bowiem, że istnieje problem z ustaleniem stanu własnościowego tego obszaru: w księdze tabularnej nie dokonano żadnych zmian i nadal figuruje w niej jako właściciel Roman Sanguszko, a po jego śmierci, jego spadkobiercy. Autor, w bardzo przystępny sposób, dokonał dogłębnej, prawniczo – historycznej analizy tego zagadnienia, wychodząc naprzeciw mieszkańcom Tarnowa, gubiącym się w domysłach i spekulacjach dotyczących własności tego miejsca, które „jak żadne inne wrośnięte jest w życie miasta ”.

Udział w Międzynarodowych Targach Książki jest znakomitą formą promocji naszej Biblioteki i jej działalności wydawniczej, pozwalającą dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców książkom, nieznanych w powszechnym obiegu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:07:27
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html