To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Robert Wardzała zaprezentował swoją kandydaturę    -   21/5/2009
Euro-pomysły radnego i sportowca
Uproszczenie procedur pozyskiwania funduszy unijnych, racjonalność prawa europejskiego, bezpieczeństwo energetyczne i tania energia (najlepiej ze źródeł odnawialnych), poprawa infrastruktury komunikacyjnej na południu naszego kraju, wyraźny akcent na promocję sportu oraz rozbudowę infrastruktury sportowej, rozwój inicjatywy "Partnerstwo Wschodnie", skuteczne załatwienie upokarzającej sprawy braku wiz dla Polaków do USA oraz zdecydowane zaznaczenie polskiego wkładu w kulturę, historię i duchowość Europy - to lista priorytetów programowych Roberta Wardzały, jako kandydata na posła do Parlamentu Europejskiego. Startujący z piątej pozycji na liście PO radny - sportowiec kilka dni temu zaprezentował się tarnowskim dziennikarzom podczas przedwyborczego briefingu.

Posłuchajcie obszernych fragmentów auto-prezentacji programu wyborczego Roberta Wardzały :

Ogloszenie

Wśród pomysłów, jakie przedstawiał Wardzała, jest np. projekt budowy w okolicach Tarnowa wielkiej elektrowni wiatrowej. Pomysł stał się dla radnego przykładem, jak można i należy wykorzystywać duże środki celowe w UE. Zdaniem Wardzały należy jednak przy tym poprawić dostępność do takich funduszy a także należy zracjonalizować procedury oraz treści europejskiego prawa. W tym ostatnim kontekście wymienił radny problemy, jakie już mają mieszkańcy Korzennej, a niebawem będą mieć mieszkańcy Radłowa z koniecznością dostosowania się do wymagań ekologicznego programu NATURA 2000.
Sporo miejsca podczas swej ewentualnej pracy w PE chce poświęcić Robert Wardzała lobbingowi na rzecz projektów, które będą dotyczyły poprawy infrastruktury komunikacyjnej w naszym regionie, radny wspierał będzie m.in. plany wybudowania połączenia kolejowego przez Wisłę, do Buska, co w dużym stopniu rozwiązałoby problemy dobrego połączenia nie tylko południowej Polski z Polską centralną, ale też istotnie wpłynęło w ogóle na silniejsze związanie Polski z południem kontynentu.
Sporo uwagi Robert Wardzała chce poświęcić sprawie swobodnego poruszania się Polaków po świecie. Naszym rodakom ze Wschodu w ich podróżach do Polski i innych krajów UE powinno pomóc silniejsze zaangażowanie Wspólnoty w rozwój nowej inicjatywy pod nazwą "Partnerstwo Wschodnie". Wardzała chce też przypilnować sprawy jak najszybszego zniesienia wiz dla Polaków udających się do USA. To, zdaniem radnego, upokarzające, iż Polacy są pozbawieni możliwości nieskrępowanych podróży za Ocean, z czego mogą korzystać już pozostali obywatele innych krajów członkowskich UE. Zdaniem Wardzały to oznaka ewidentnej dyskryminacji Polski.
Oczywiście, Robert Wardzała chce w Parlamencie Europejskim upominać się także o odpowiednią rangę sportu, jako dziedziny znakomicie wychowującej i promującej zachowania prospołeczne młodzieży. W tym celu wspierał będzie projekty rozbudowy infrastruktury sportowej, w tym pomysły przebudowy i rozbudowy takich obiektów, jak np. mościcki Stadion Miejski.
Nawiązując do głośnej ostatnio sprawy spotu Komisji Europejskiej dot. 20 rocznicy obalenia komunizmu i zmarginalizowania w nim roli naszego kraju, Robert Wardzała zadeklarował, że niestrudzenie będzie zabiegał o to, aby polski wkład w najlepsze procesy i najwspanialsze wydarzenia historyczne Europy okazał się dla europejskich parlamentarzystów i biurokratów równie oczywisty, jak dla oburzonych teraz Polaków, świętujących właśnie obalenie komunizmu, zainaugurowane przecież w naszym kraju. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:54:05
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html